Октомврийски мами 2023

  • 29 337
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Здравейте бъдещи Мами, и аз на 10.02 -3 дни след закъснение видях първите си две черти.. 16.02 ми е първия преглед при частен лекар, но понеже ми е първа бременност все още се колебая дали да е частен лекар или държавен?! Кое според вас е по оптималното решение?! Успех на всички! 🙂

# 61
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 503
Да е добър Simple Smile това е водещото.

# 62
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 169
Привет, днес ми беше първият преглед. 5та седмица, видя се сак и се оформя един ембрион. Краят на месеца, чакаме сърчицето ..

# 63
  • Мнения: 166
Привет на всички!
Записвам се и аз при вас след два положителни теста и ехограф от днес, който потвърди наличието на сакче, закрепено на правилното място.
Не живея в България, но предпочитам да си сверявам часовника защото знам, ме има различни практики.
За сега докторката ми каза, че е рано и не се вижда перфектно дали има ембрион, така че ще ходя пак след две седмици за потвърждение. Вижда се все пак лека сянка та ми каза, че започваме добре. Трябва да направя и кръвни изследвания.
Естествено вълнението е голямо, първа бременност и желано бебче. С всичко което минава през главата много се надявам всичко да е наред до края.
В 5та седмица съм, с начало на МЦ 10ти януари. Аз изчислявам, че тъкмо започвам 6та.

# 64
  • Мнения: 399
Днес бях на преглед, видяха се пулсации, всичко е нормално, причина за зацапването не се потърси. След прегледа ходих за изследванията и като давах урина видях пак по бельото си кафяво зацапване, 2 дни такова липсваше, може би прегледът го е предизвикал. Преди малко проверих резултатите - еритроцити в урина - масово на поле. Сега хем ми е притеснено, хем мисля, че миже би урината се е замърсила от това течвние. Някой с подобна ситуация ?

# 65
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 503
Щом си имала по бельото зацапване, пробата е замърсена.
Вземи си нов контейнер от аптека, сутрин след ставане пишкаш леко без да изпразваш мехура докрай; подмиваш се с вода, подсушаваш се с чиста хавлия със съвсем леко потупване, пълниш контейнерчето с урина.

Урината се носи веднага в лабораторията или я прибираш в хладилника в торбичка, като в този случай трябва да я предадеш в лабораторията до 2 часа след отделяне на пробата.

Задължително повтори изследването защото по принцип еритроцити в урината сочат възпаление и трябва да се вземат мерки ако има такова, затова се прави контрола.

А какво значи причина за зацапването не се потърси? 😔 Нещо много несериозно го раздават тия лекари…

# 66
  • Мнения: 44
И аз се включвам с термин 7.10.2023г.
Дано този път всичко да е ок.

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 19:21 от Lale89

# 67
  • Мнения: 399
Не знам и аз какво да кажа, докторът наистина е абсолютен айляк - изследвания се правят най-основните, при леки отклонения не се обръща внимание... Той ми следи 1та бременност, всичко беше наред. След това пак забременях, видя се голяма нухална гънка, той пак не се трогна, добре че се доверих на себе си и открих проблема, последва прекъсване, естествено. За сега зацапването спря, но смятам след като излезнат всички изследвания да си намеря втори лекар, така не става.
Щом си имала по бельото зацапване, пробата е замърсена.
Вземи си нов контейнер от аптека, сутрин след ставане пишкаш леко без да изпразваш мехура докрай; подмиваш се с вода, подсушаваш се с чиста хавлия със съвсем леко потупване, пълниш контейнерчето с урина.

Урината се носи веднага в лабораторията или я прибираш в хладилника в торбичка, като в този случай трябва да я предадеш в лабораторията до 2 часа след отделяне на пробата.

Задължително повтори изследването защото по принцип еритроцити в урината сочат възпаление и трябва да се вземат мерки ако има такова, затова се прави контрола.

А какво значи причина за зацапването не се потърси? 😔 Нещо много несериозно го раздават тия лекари…

# 68
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 503
Да, в крайна сметка е важно да си спокойна, а лекарят има немалко участие за това. Особено като имаме по една неуспешна бременност знам какво тръпнене и тих ужас е…

# 69
  • Мнения: 1 188
Здравейте, бременна съм в 7 седмица според прегледа при АГ. Това ми е 3 бременност, първата успешна и един мисед в 10 седмица. Имам стягания на корема доста и ужасен дискомфорт. След   10 дни съм пак на преглед. Пожелавам лека и успешна бременност на всички!

# 70
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 503
Минах и аз днес извънредно на преглед, че ми зацапа сутринта. Има 14мм сак в матката, не се вижда отлепване или друга причина за кървене. Пуснахме контролно ЧХГ и прогестерон да видим как е ситуацията.

# 71
  • Мнения: 29
Здравейте мами! След 1 година опити вече две чертички преди няколко дни!😍 Живеем в Германия и като се обадих за час при доктор ми казаха на 01.03. първа консултация. Казаха ми да започна да приемам витамини. Чакам с нетърпение… Лека бременност на всички!❤

# 72
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета! Тихичко се вмъквам при вас, след 2 миседа в ранни седмици и две чертички от вчера ❤️ на преглед съм на 21ви. Пожелавам на всички лека и успешна бременност!
АА много подробно и полезно описание, надявам се всичко с изследванията да е наред ❤️

# 73
  • Мнения: 44
Някой знае ли ранната фетална морфология кога и как се прави?

# 74
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 503
Мерси, Кикси! Малко беше паднал прогестерона та почнах циклогест. Simple Smile

Лале, между 11 и 13г.с. се прави ранната фетална, най-добре 12-та (примерно 11+5, 11+6 дни). Записваш си час за фетален морфолог и те гледат на УЗ. Същия ден или най-късно на следващия отиваш да дадеш кръв за БХС заедно с данните от прегледа - записва се има ли носна костица, колко е размерът на нухалната гънка (нухална транслуценция)щ и се попълва въпросник за фамилни заболявания. Кръв за БХС се дава във генетичната лаборатория на Майчин дом София и филиалите в Пловдив, Варна, Стара Загора, Плевен.
Ако се следиш в частна болница, питай дали взимат те материала за изследване (кръвта).

Общи условия

Активация на акаунт