Бихте ли останали в подобен брак?

  • 15 337
  • 396
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Бременна съм, но не хормоните са причината за казуса ми. Бях влюбена, загубена, когато го срещнах и след това като се оженихме. Откакто забременях, осъзнах толкова много неща.. Всичко преди ми изглеждаше перфектно и се доверявах на 100%. Не че не е имало червени флагове. Пренебрегвах ги. Та.. разликата ни е 12 години. Имам собствено жилище. Той настоя в началото да живеем в тях, заедно с майка му и баща му, докато се изнесат в къща, която правил. Тогава беше на 35/6г. Това беше първият ми червен светофар. Въпреки това заживяхме с техните, след няколко месеца наистина се изнесоха и УЖ всичко се очертаваше да е наред. Той е от този тип мамини синчета, които цял живот не могат да срежат пъпната си връв. Това бяха първите разриви в отношенията ни. За сватбата, в деня, в който трябваше да определим местата в ресторанта, майка му реши, че той трябва да я заведе да си купува рокля. Отложихме го /ресторанта/ за следващ ден, в който беше планирано да си купувам обувки. Дойде този ден и майка му реши, че не си харесва роклята, той да я водил при шивачка да и правят нова. Нито в ресторанта подредихме местата, нито обувки си купих. Така трябваше да си пускам отпуска и набързо да си купя обувки и да оправим ресторанта 2 дни преди сватбата. Да не говорим, че искахме малка сватба с най-близките и пътешествие според възможностите ни. Те се намесиха и казаха, че с родителите ми щели да си я разделят ама да било, както трябва. В крайна сметка моите родители платиха 3000+ над това, което те, но майната му. Беше 2 луди, 200 гладни. Баща му уточнявам е жив, но моят мъж е длъжен да им прави ремонти, да им пазарува, да ги обслужва в битово естество - абе всичко, всичко, което се сещате. Здрави, прави хора с автомобил, който автомобил мъжът ми обслужва дори за елементарни неща. Въпреки разстоянието, не спряха да се месят и да си навират носа между нас. Като забременях - стана по-зле. С проблемна бременност съм и от начало казахме на родителите си, за да не се чудят защо не работя, като помолихме да не се разказва. Майка му отишла и освен, че клюкарила и се хвалила ами и говорила за "проблемната ми бременност". Което беше стигнало чак до колежка на майка ми. Много се разстроих, случи се голям скандал между мен и ММ, при което той отново я защити и на следващия ден изкървих. Системи, болници, той продължаваше да и снася всичко, въпреки молбите ми. Решихме да правим ремонт на тавана в кухнята, но възможно най- козметичен и лек, защото ни предстоят мн други разходи. Тя отново се намеси между нас и тавана вместо 300 ни излезе 900лв. 2 седмици се карахме, плаках и го молих да се съобрази с първоначалното ни решение, но той на собствена глава отново послуша мама. Нивото на тавана падна и се оказа, че трябва да изхвърлим щорите и да слагаме други. Обявиха пандемия от грип, мама го прати в поликлиниката 2 часа да виси при личната и лекарка за направление, че да не се разболеела тя, а мен бременна с рискова бременност кучета ме яли. Всяка седмица е ангажиран по 3 4 дни с техни задължения, които са напълно способни да свършат сами. Сутрин и вечер звъни и той и дава подробен отчет за всичко. В момента апартамента е в тотален ремонт и живеем в моя, защото той 38 години от обслужване и робуване, изплащане и ремонтиране на тяхната къща по цяло лято, дори не си е шпакловал собствената стая. Само че моята бременност премина в сълзи, скандали, навиране на чужди носове в моя живот и ремонти на чужд апартамент. Въпреки ипотеката на къщата, което е изплатил и ремонта, апартамента му е даден срещу гледане. Де факто дори не е негов. И може да бъде оспорено. А от 2 години вече /3 сме заедно/, моите средства потъват в този апартамент под формата на общ бюджет и безкрайни ремонти. Като дойдох, правихме основен ремонт на тоал2тната, беше потресаваща. А сега и на целия апартамент. И мама като каже от скъпото се купува от скъпото. Но ми е интересно защо, когато те са поддържали това място, ламинат, дограма, всичко е от най-нискокачествените турски материали? Изведнъж идвам аз, която никога няма да имам общо с това място и започват да се изискват скъпи ремонти. Даже и той де факто не е собственик. А моето жилище стои празно и един ден като реша да се махна с детето си, ще започна от нулата ремонти Simple Smile Та напоследък дори чувствата ми потънаха някъде след всичките им тънки сметки, които усещам и се чудя заслужава ли си този брак? Говорили сме хиляди пъти. Всичко от него е в сферата на думите. Мама си е мама.

Последна редакция: ср, 25 яну 2023, 16:05 от DeniDream

# 1
  • Deutschland
  • Мнения: 5 352
Не си заслужава този брак. Ще става по-зле.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 113
Ако те устройва да си третият в двойката...

# 3
  • Мнения: X
Няма смисъл. Поне имаш жилище - изнеси се. С този все по-зле ще става. Права си, че е имало много лампи, светофари, прожектори в червено, но си била сляпа.
Само това със сватбата като го прочетох.. кой какво настоявал. Все пак сватбата е ваша и колко човека ще бъде, решавате вие. 

Не си длъжна да правиш ремонти на свека.

# 4
  • Мнения: 16
Ох, все едно чета мен си. Ако бях с този акъл преди, много различно щяха да стоят нещата сега. Та да ти кажа и аз бях в твоята позиция, "какво ще правим", "тя къщата се руши", "дай ремонти и ремонти", първо за свекървата ремонт, после там където щяхме да живеем. Същевременно аз нямам нищо общо там, всичко се води на свекървата, ако поиска може да ни изгони. Но аз като млада, въобще това не ми минаваше през главата. Мислех, че моя труд, финанси и парите от моите родители ще останат за нашите деца. Бих те посъветвала, или почвате нещо заедно да градите в което фигурираш и ти, или просто накрая ти ще си прецаканата. Твоето жилище ще се занемари, а общия бюджет ще отива за ремонт на жилище, което даже не е и негово.  Другото, сядаш и говориш с мъжа ти, че не ти е приятно да споделя вашите си отношения с майка ти до най-малките подробности. Ако няма промяна, говориш вече с нея . Иначе нормално е сега да си по-изнервена щом си бременна и то с проблемна бременност. Но не се оставяй всички инвестиции да отидат в това жилище.

# 5
  • Мнения: 196
Емоционален инцест. На въпроса ти: не бих останала.

# 6
  • Мнения: 5 267
Пускала ли си теми с друг профил? Дори част от името съвпада. Историята същата - девойка със собствено жилище, навряна в апартамента с родителите на мъжа и обещание, че им предстои изнасяне. Да не би това да е продължението?

# 7
  • Мнения: 12 627
Защо твоите родители са платили 3000 лева повече от неговите? Ако е, защото са поканили повече гости... значи е справедливо. А ако е, защото онези не са искали да платят за своите си гости... ами не е трябвало да плащат твоите родители, не е луд, който изяжда цялата баница.

Казваш, че участваш в ремонтите чрез общия бюджет. Въпрос: какво е съотношението на твоите приходи и неговите? Нека обясня. Да кажем, ти сега се изнесеш в твоя апартамент. Ще живееш с твоята заплата. В момента като сумираме двете ви заплати, и извадим разходите за ремонтите на онзи апартамент - на всеки от двама ви повече ли остава, или по-малко, отколкото само твоята заплата?

Чисто финансово мога да кажа дали ще си по-добре да се изнесеш, ако знам какво число излиза от тази сметка, която ти предложих да направиш.
А емоционално - аз лично не бих се събрала поначало с такъв мъж, който да поставя родителите си пред мен. Когото и да е пред мен. Но мачът е свирен, вече си се събрала, дете чакаш...
Даже и така, аз бих се изнесла, но понеже няма аз да ти плащам сметките, на теб и детето - ти си решаваш как е по-добре за теб.

# 8
  • Мнения: 111
Пускала ли си теми с друг профил? Дори част от името съвпада. Историята същата - девойка със собствено жилище, навряна в апартамента с родителите на мъжа и обещание, че им предстои изнасяне. Да не би това да е продължението?
Да, но във фб група при последния случай с поликлиниката преди 2 седмици.

# 9
  • Мнения: 2 518
Ти до раждането едва ли ще се изнесеш, може би ще изчакаш още време след като родиш. Но е зле ситуацията. Съвместният ви живот едва е започнал, а ти си със скъсани нерви.
И няма да стане по-добре.

# 10
  • Мнения: 111
Защо твоите родители са платили 3000 лева повече от неговите? Ако е, защото са поканили повече гости... значи е справедливо. А ако е, защото онези не са искали да платят за своите си гости... ами не е трябвало да плащат твоите родители, не е луд, който изяжда цялата баница.

Казваш, че участваш в ремонтите чрез общия бюджет. Въпрос: какво е съотношението на твоите приходи и неговите? Нека обясня. Да кажем, ти сега се изнесеш в твоя апартамент. Ще живееш с твоята заплата. В момента като сумираме двете ви заплати, и извадим разходите за ремонтите на онзи апартамент - на всеки от двама ви повече ли остава, или по-малко, отколкото само твоята заплата?

Чисто финансово мога да кажа дали ще си по-добре да се изнесеш, ако знам какво число излиза от тази сметка, която ти предложих да направиш.
А емоционално - аз лично не бих се събрала поначало с такъв мъж, който да поставя родителите си пред мен. Когото и да е пред мен. Но мачът е свирен, вече си се събрала, дете чакаш...
Даже и така, аз бих се изнесла, но понеже няма аз да ти плащам сметките, на теб и детето - ти си решаваш как е по-добре за теб.
Гостите бяха еднакъв брой от двете страни. Баща ми пое целия ресторант. Доходите ни са еднакви.

# 11
  • Мнения: 2 052
Аз не разбрах какво в този мъж те е привлякло, че да избереш да се ожениш за него. Казваш, че си била влюбена, но не бих го предположила от начина, по който говориш за него. Какъв ти се стори тогава?

Много неща искам да напиша, но най-важното в случая е, че си бременна,  владей емоциите малко повече. В живота има достатъчно поводи за нерви и именно затова седмици наред ревове и скандали за битовизми са безотговорно отношение към самата теб и детето.

Много броиш, много делиш  - притиснати ли сте финансово?

# 12
  • Мнения: 111
Аз не разбрах какво в този мъж те е привлякло, че да избереш да се ожениш за него. Казваш, че си била влюбена, но не бих го предположила от начина, по който говориш за него. Какъв ти се стори тогава?

Много неща искам да напиша, но най-важното в случая е, че си бременна,  владей емоциите малко повече. В живота има достатъчно поводи за нерви и именно затова седмици наред ревове и скандали за битовизми са безотговорно отношение към самата теб и детето.

Много броиш, много делиш  - притиснати ли сте финансово?
Ако дъщеря Ви е използвана по този начин, същото ли бихте казала? Любовта е любов. Но не значи, че ще съм безкрайно глупава.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 604

Аз лично не бих живяла при тези условия, дори да е най-прекрасния мъж който съм срещнала.
Той няма да спре да слуша мама и да се съобразява с нея.
 Моя приятелка в подобна ситуация, след като се роди бебо поиска всеки да си има свой бюджет. За да има за бебето разбира се. В магазина той плаща сметката и като се върнат, вадят това което всеки си е купил за себе си/ той пяна за бръснене, тя балсам за коса .../ и другото делят на половина. За ток, парно и други всичко на половина. Тя се видя в пари, той беше принуден да спре финансовите инжекции към семейството си.  Почивките също делят на половина, всичко което е за детето също се дели.  Така живеят от 7 години, май вече свикнаха с този начин на разпределяне на бюджета.

# 14
  • София
  • Мнения: 34 935
Ще се наложи и детето ви да го дели с баба и дядо, явно са приорити левъл едно и не, това няма да се промени с неговото раждане.

Не знам, авторке, но знам какво ще стане - ще спреш да споделяш с него, че да не си чуваш приказките. Ще се вмъкне една филтрация и автоцензура. Ще натрупаш бавно и методично обида в себе си, ще мълчиш, ще се отчуждиш и накрая ще си тръгнеш.

Общи условия

Активация на акаунт