Машина за хляб - 68 тема

  • 25 547
  • 483
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 301
Simona Georgieva - когато избирате рецептата за козунак имайте в предвид и вместимостта на  хлебопекарна Ви. Моята е с една бъркалка с вместимост до 1 кг.и рецептата ми е с 500гр.брашно и със останалите продукти е около кг.

# 481
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
GVH, аз съм с Финлукс отскоро. Бих искала да те питам твоята пекарна препича ли хляба? До сега съм ползвала Силвър Крест и Горение и на най-слаба степен правеха хляба приятно зачервен, без да е препечен. С Финлукса не мога нещо да се разбера. Избирам най-ниското тегло (на моята е в унции и мисля се води 900 гр, а слагам продукти с тегло 1000 гр) и избирам най-светла кора и вечно е препечен. Сега го спирам 10-15 мин преди края на програмата, но започва да ми омръзва да го дебна. Дори тогава е идеално изпечен. Прави ми впечатление, че печенето е доста дълго като цяло. Предходните пекарни печаха по 1 час, а тази над час със сигурност. Пробвах да въртя някакво винтче вътре в корпуса по съвет от форума, но никакъв ефект няма.

# 482
  • Мнения: 140
GVH, аз съм с Финлукс отскоро. Бих искала да те питам твоята пекарна препича ли хляба? До сега съм ползвала Силвър Крест и Горение и на най-слаба степен правеха хляба приятно зачервен, без да е препечен. С Финлукса не мога нещо да се разбера. Избирам най-ниското тегло (на моята е в унции и мисля се води 900 гр, а слагам продукти с тегло 1000 гр) и избирам най-светла кора и вечно е препечен. Сега го спирам 10-15 мин преди края на програмата, но започва да ми омръзва да го дебна. Дори тогава е идеално изпечен. Прави ми впечатление, че печенето е доста дълго като цяло. Предходните пекарни печаха по 1 час, а тази над час със сигурност. Пробвах да въртя някакво винтче вътре в корпуса по съвет от форума, но никакъв ефект няма.

Не съм имала пододбен проблем, но и не знам за вас колко е препечен Simple Smile У нас си искат коричка, и дори и най-препечен, все им се струва малко. Обикновено я държа на средното положение и като грамаж, и като изпичане. Става си нормален хляб, със златист цвят. Оставям да поизстине вътре преди да го извадя, и става много мек.
Не знам кой модел е твоят, моята е вече пета година и съм много доволна, ползва се почти 24/7. Печенето е около 40 минути. Над час, която и да е машина или фурна даже, ще го докара до препичане и изсушаване според мен. За хляб ползвам станадартната програма за бял. При пълнозърнест има едно по-дълго месене, и там става чуден хляб ако съм решила да не ползвам само бяло брашно.

# 483
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Ето тази е моята:
https://zora.bg/product/fbm-1678w
Иначе съм много доволна от месене, втасване и всичко. Само с препичането не можем да се разберем нещо. Вътре е мекичък много, чак има конци, втасва прекрасно, но кората (отстрани и отдолу) става дебела и препечена. Ще снимам, ако не забравя. Иначе, да, като постои вътре, омеква.

Общи условия

Активация на акаунт