Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 20

  • 49 283
  • 801
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 976
https://youtube.com/@zhavnerovpavel

https://youtube.com/@bezpanic
Тези два канала гледам аз , препоръчвам много за всички ,които имат тревожност и ПА да изглеждат повечето видеа. Аз ги бях пускала и в темата за Паническо разстройство,обаче там ония си знаят само хапчурята и да се вайкат как не им минава....Чак ме ядосват. Като наркомани са

# 751
  • Мнения: 20 236
Благодаря ти!
Хашимотките сме все тревожни, пък като се досложи и менопаузата, и става......

# 752
  • Мнения: 148
Изчетох последните страници и да споделя опит, може пък да помогне на някой. Преди две години като реши, че пременото ще ми покаже накуп всички екстри, в чудо се бях видяла и през две седмици на гинеколог. Цикълът го отнема 3 месеца. Нощно изпотяване, до там, че да сменям спално бельо. Стомаха и неразположението, даже няма и да го споменавам, но тази тревожност и лудост... Та, едната гинеколожка ми изписа инозитол  CycleBalance, фирмата няма да пиша, да не се приеме като реклама. Курс от 30 прахчета, по едно на ден. Изпих си ги чинно. Цикъла вече се беше появил по едно време, но симптомите доста намаляха. Даже от тогава съм имала вълни 2-3 три пъти. Най-важното обаче беше, че тази лудост и тревожност е доста по контролирана вече и сама мога да си наложа, да се успокоя, без да губя разсъдък. Едва ли и е било само от него де, но мисля, че оказа огромно влияние. От тогава без инозитол не оствам. Сега съм на един с холин, мисля, че препоръчан пак от тук.

# 753
  • Мнения: 42
Аз наистина не мога да направя разлика. Един лекар вика, тревожност е, друг-предменопауза, уж горещите вълни били едни и същи. Вчера си седя и тихичко си вечерям и започна да ми става горещо. Ама на горната половина. Най-много усещам жегата около врата, гърдите и бузите. Заизпотявах се под мусатака, гърдите и косата на тила ми станаха мокри;също и в свивките на ръцете имах пот. За няма и 5мин. После ми гръмна нещо в слънчевия сплит и ме хвана лека тревожност, а също и сърцебиене.Понякога ми се доревава от нищото. Меря кръвното, 150/100, понякога, когато е много силна топката в стомаха стига до 180/110, пулсът ми скача до 110,130.На второ мерене след 3мин е паднало до 140/90,пулс 74,а след 20мин, като се поохладя, вече е 120/80 и пулсът е около 60.
При вас така ли е? Ако беше само тревожност, не са ли други симптомите?
И ме хваща все по едно и също време.
Вчера около 19ч,в 4ч сутринта и напоследък при събуждане, около 8-9. През деня е слабо усещането, може би защото се движа, но сякаш има някакъв интервал от 4ч,примерно.Като по часовник.
От няколко дни пия Агнес/Витекс и силно се надявам да ми подейства добре. Засега не съм така раздразнителна само, но другите симптоми си ги има. Още чакам цикъл, вече ми подминава 26-тия ден,а миналия месец "ме изненада" на 24-тия....Тоест,кофти ми е, откак имах овулация.

Еха, приемаш Витекс от няколко дни и вече има ефект върху тревожността?!? Силно съм впечатлена.
Всъщност, колко по-точно са няколко дни:smile:

# 754
  • Цюрих
  • Мнения: 415
"Ехаааа".... ФРЕЗИЯ 24,Вие за това ли сте тук, да се заяждате? Мислех, че жените тук трябва да си оказват съчувствие и подкрепа. Сарказмът е дразнещ, нервиращ и излишен за хора като мен, които имат нужда от утеха и насърчение, че не си сам в тая хормонална буря.
Ами не, не приемам само Витекс.
Пия също магнезий, Алора, мента-глог валериан, Тритико за сън, всякакви билкови чайове и тюрлии с лавандула, маточина и т. н. , така че да мога да си гледам децата и да не полудея!
Този път, откак пия Витекс (Пременс), усещам в рамките на седмица разреждане на ГВ и намаляне на силата им. За пръв път не се чувствам изнервена и да, мисля, че на мен ми действа и дай, Боже,да продължи да ми действа, защото ще е прекрасно тоя хормонален взрив най-накрая да се озапти, че не мога място да си намеря!
Аз живея в чужбина и тукашната гинеколожка ми го изписа, като каза, че би трябвало до 1 седмица цикълът да ми дойде и да усетя облекчение на симптомите. Моята НС е много чувствителна и щом мога от 1 ч.ч. чай да заспя, със сигурност усещам разликата.
Ако можете да споделите опит, моля, кажете. Ако не можете, просто няма нужда от саркастични коментари.

# 755
  • Мнения: 1 976
Аз също съм пила Инозитол+ метилирана фолиева киселина и също мн добре ми действаше-и за цикъл ,и за ИР, и за тревожности...Писала съм и преди

# 756
  • Мнения: 42
"Ехаааа".... ФРЕЗИЯ 24,Вие за това ли сте тук, да се заяждате? Мислех, че жените тук трябва да си оказват съчувствие и подкрепа. Сарказмът е дразнещ, нервиращ и излишен за хора като мен, които имат нужда от утеха и насърчение, че не си сам в тая хормонална буря.
Ами не, не приемам само Витекс.
Пия също магнезий, Алора, мента-глог валериан, Тритико за сън, всякакви билкови чайове и тюрлии с лавандула, маточина и т. н. , така че да мога да си гледам децата и да не полудея!
Този път, откак пия Витекс (Пременс), усещам в рамките на седмица разреждане на ГВ и намаляне на силата им. За пръв път не се чувствам изнервена и да, мисля, че на мен ми действа и дай, Боже,да продължи да ми действа, защото ще е прекрасно тоя хормонален взрив най-накрая да се озапти, че не мога място да си намеря!
Аз живея в чужбина и тукашната гинеколожка ми го изписа, като каза, че би трябвало до 1 седмица цикълът да ми дойде и да усетя облекчение на симптомите. Моята НС е много чувствителна и щом мога от 1 ч.ч. чай да заспя, със сигурност усещам разликата.
Ако можете да споделите опит, моля, кажете. Ако не можете, просто няма нужда от саркастични коментари.
Съжалявам, че сте интерпретирала коментарът ми като заяждане и сарказъм. Написах го, защото наистина ме впечатли, че може  да съществува нещо, което да действа в рамките на дни, понеже и аз съм на същото "дередже" и постоянно търся сламка, за която да се хвана.
Успех Ви пожелавам (както и на себе си) и трайно подобряване на ситуацията.

# 757
  • Мнения: 133
На мен рязко ми изчезна всякаква тревожност и панин  атаки,и тупкане  на сърцето,откакто ми се появи това акнеподобно нещо по лицето.Сега съм се видяла в чудо как ще се оправя.Кортикостероидът,който ми изписаха оправи нещата временно,за съжаление обривът отново се появи.Спомних си как преди години хомеопатичката,която посещавах,ми беше казала,че лечението с  хомеопатията върви отвътре навън и ако избие по кожата значи сме на прав път.Да,обаче сега като е по кожата на лицето ми и не съм сигурна  кое е по-добре.

# 758
  • Мнения: 13 978
Участнам в една експериментална програма на Байер, за хапче против топлите вълни..

До какво води увеличаване на лигавицата на матката по време на менопауза?

Липсата на редовен цикъл води нарастване на лигавица. От там това удебеление се обръща в полип. Полипите могат да се обърнат в онко проблем.
Експерименталното хапче на байер при мен е провал. Или съм на плацебо.

Последна редакция: вт, 02 май 2023, 09:31 от _re_ge

# 759
  • Мнения: 452
При мен се появи тревожност около 10 дена преди менструация.  Не го свързвах досега със симптом на менопаузата. Чак след като прочетох някои мнения тук в темата се усетих.  Работя с хора и нося отговорност, съответно притесненията ми се засилват многократно. Добре че сама избирам, кога и колко ще работя. Мисля "тревожните" дни да ги пиша почивни.😀
 Ужасно се дразня и от силен шум. Косата ми пооредя. Появиха се бели косъмчета къде ли не ☺️. Иде ми да се гръмна, а това е само началотоооо.

# 760
  • тук и там
  • Мнения: 11 731
За Витекса и мен ме съмнява да е от него,просто билките действат бавно, пък и точно за тревожност да действа -едва ли. Пия Витекс и аз, освен че са ми напрегнати гърдите ,друго не забелязвам . И преди съм го пила, пак нищо не забелязах -нямаше никакво действие, сега го започнах пак преди две седмици и мился да го пия по-дълго този път..Само да имам редовна менструация -пак ще съм доволна. Ще видя дали ще ми дойде този месец-имам седмица до цикъл и ми е тревожно и на мен едно такова , вечер смуча валидол -това две поредни вечери.Та седмиците преди цикъл (от Овулация-условно казано, до менструация), са най-кофти и при мен.

# 761
  • Мнения: 3 916
Здравейте в този хубав слънчев ден. Заредете усмивките Simple Smile
Пък аз се тревожа единствено за килограмите си да ви кажа. Хем знам достатъчно много по темата какво Трябва да направя по въпроса. Обаче, вече става ужасно трудно, ней кат едно време на младини. Никога не съм била слаба, но дебела бабичка не се искам. Кой ме пита де (като гледам майка ми - сто пъти по-активна от мен жена и на моите години също търчеше кат кон, ама на нея съм си цялата аз, с повече от нужните килограми).
Вълшебна пръчка за махане на корем някой да е намерил? Щото другия вариант го знам прекрасно, ама.......много трудно бе, не мърда!

# 762
  • тук и там
  • Мнения: 11 731
И аз имам проблем с килограмите, но аз винаги съм била пълничка. Лошото е че като започна предменото, започнах да трупан на корем(долна част). Направо като бременна в 6-я месец съм.
Преди качавах на бедра и дупе, сега на корем. .Забелязвам при повечето жени на тази възраст такава тенденция,предполагам че е хормонално..Даже и при слаби жени се забелязва  това коремче , а при пълните (като мен) пък съвсем..

# 763
  • София-Младост
  • Мнения: 23 391
Участнам в една експериментална програма на Байер, за хапче против топлите вълни..

До какво води увеличаване на лигавицата на матката по време на менопауза?

Липсата на редовен цикъл води нарастване на лигавица. От там това удебеление се обръща в полип. Полипите могат да се обърнат в онко проблем.
Експерименталното хапче на банер при мен е провал. Или съм на плацебо.
Явно си на плацебо. Усеща се, грам вълна нямам.

# 764
  • Мнения: 3 916
И аз имам проблем с килограмите, но аз винаги съм била пълничка. Лошото е че като започна предменото, започнах да трупан на корем(долна част). Направо като бременна в 6-я месец съм.
Преди качавах на бедра и дупе, сега на корем. .Забелязвам при повечето жени на тази възраст такава тенденция,предполагам че е хормонално..Даже и при слаби жени се забелязва  това коремче , а при пълните (като мен) пък съвсем..

А, точно. Моята АГ ми каза да го махам този корем. ОК, ама той не мърда.
Sad

Общи условия

Активация на акаунт