На пазар във Варна - тема 72 ⚓

  • 33 158
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 882
Тъкмо тази година мислех да сменя гардероба и да купя нещо от Dika, и някой писал, че е затворен. Вчера ходих в гранд, нищо хубаво няма, но аз съм си претенциозна и рядко намирам. Хубавите магазини останаха в Делта.

# 61
  • Мнения: 11 436
Не си претенциозна! Истината е, че няма нищо хубаво в МОЛ-вете вече. Ниско качество на висока цена!

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 08:34 от Реа

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Къде имаше Дика във Варна?

# 63
  • Мнения: 2 086
То пък в делта мол едни магазини..... А аз попринцип не съм претенциозна.
Това на окръжна мол ли ще е? Мислех че ще е жилищна сграда.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Препоръчайте сладкарница за възрастен юбиляр.  Харесва класически торти.😎

# 65
  • Мнения: 1 931
Много харесвам тортите на Атлант, купувам от Сладкарница на народа на Колхозния пазар. Приемат и поръчки за специални поводи.

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
Сладкарница Маргарита зад Градска болница.

# 67
  • Мнения: 145

Сега търся кой да ми напише възражение срещу отпуснато обещетение за безработица от НОИ. Срещу заплащане, ест. Но не мога да слизам при онези лелки  срещу пенсионното.

С електронен подпис (безплатен от Евротръст) можеш сама да подадеш онлайн. Ако звъннеш на националния телефон, дават съвети какво да напишеш и как да го изпратиш онлайн.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте, дами. Питането не е по темата, за което се извинявам, но се надявам да ми помогнете. Купихме апартамент с усвоена и изнесена повече от 20 см тераса. Сега комшиите от блока искат да кандидатстват по програмата за саниране, но явно нашата тераса ще е проблем, понеже не узаконена. Някой минавал ли е пътя по узаконяването на такава тераса? От къде трябва да почнем или към коя институция да се обърнем? Има ли надежда за узаконяване, без събаряне и колко би ни струвало, че едната комшийка взе да ми плаши с изказвания. Благодаря!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Преди няколко години поръчах от Рол пласт. Доволна съм, няма развалени механизми засега 😄

# 70
  • Мнения: 427
Ехограф с направление някъде в по-централната част на града? На доста места е резервирано с часове почти до края на месеца, а е силно желателно прегледа да стане идната седмица.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 36 761
Купихме апартамент с усвоена и изнесена повече от 20 см тераса. Сега комшиите от блока искат да кандидатстват по програмата за саниране, но явно нашата тераса ще е проблем, понеже не узаконена. Някой минавал ли е пътя по узаконяването на такава тераса? От къде трябва да почнем или към коя институция да се обърнем? Има ли надежда за узаконяване, без събаряне и колко би ни струвало, че едната комшийка взе да ми плаши с изказвания.

Загледах се в поста ти понеже и ние опитваме да кандидатстваме. Нямаме обаче комшии с изнесени тераси в нашия вход за да попитам.

Може би да намериш темата за Етажната собственост и да пишеш в нея.

# 72
  • Мнения: 1 522
Относно програмата за саниране-няколко блока около нас са санирани с тая т.н.програма.Повечето тераси са усвоени към стаите и това не е било проблем при санирането,бях се интересувала тогава.Но в твоя случай освен усвоена е и изнесена с 20-тина см.и мисля,че ще бъде проблем.Попитай главния архитект в кметството ви-нашия,в Младост,поне беше много отзивчив.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 36 761
Да, проблем ще бъде. На нашето събрание присъстваше човек от кметството и изрично каза, че ако има усвоена и изнесена тераса, трябва да е узаконена. Това е едно от условията за кандидатстване.

При нас има една такава, през два входа, но човекът каза, че има документи и всичко е легално направено.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 128
А какво става с reserved в Гранд мол, местят ло го или затваря окончателно? В момента е празен.
Магазинът е затворен за ремонт и реконструкция. Ще отвори Май месец по-модерен и голям, като ще бъдат сляти всички секции-дамска, детска и мъжка, а не както беше досега с 3 отделни входа.

Общи условия

Активация на акаунт