Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства през 2023 година

  • 28 995
  • 866
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 258
Остава да кажете къде остава място за хора и полезен товар/багаж.
Описаните неща са ми ОК за някакви екстремни хора, каращи по джендемите. Но за нормални шофьори всичко това ми идва туу мъч.
Ааа, хич не съм екстремна. Съвсем нормален шофьор съм си, който и на четирилентов натоварен междуградски път е закъсвал в студено време и знае какво е да чакаш помощ с дете в колата Simple Smile . Знам какво е да викам Неволята и да се оправям сама.
WD-40 e с размерите на дезодорант. Дъждобрана е колкото две пакетчета носни кърпички. Поларените одеалца също са компактни. Освен това колата ми не е фотьойл на 4 гуми все пак, пък въпросните инструменти и "помощни материали" не ги нося на гръб.
На едно от ножчетата си имам и пила за нокти. Ако ми стане скучно, случайно Simple Smile))

            В темата за вицовете тук четох за дама, която отишла при гумаджията, за да напомпа спаднала гума. На въпроса с какво да й напомпат гумите попитала - а с какво имате? - Имаме с аромат на ягода, на портокал...
Та срещу 200 лв. й напомпали четирите гуми с аромат на ягодки Simple Smile

# 91
  • Мнения: X
С тия въпроси разбирам, че нищо не разбираш от карне на коли.
Щом казваш...
Разговорно се казва блокиране на движещите колела, но реално не блокират, а при зацепване на съединителя се изравняват оборотите на движещите колела с тия на двигателя
Значи все пак няма блокиране, а евентуално ако рязко отпуснеш съединителят, гумите ще пребуксуват...малко.

Последно. С предно предаване колите имат склонност за недозавиване. И противно на съвета Ви, ако колата започне да недозавива се прави точно обратното. Колкото и това да противоречи на усещането ти. Не въртиш волана по посока на завоя, а точно обратното - започваш да изправяш и да намаляваш скоростта за предпочитане без спирачки. Когато си върнеш контрола, вече може...
Колите със задно предаване страдат от презавиване. Тук съм съгласен, въпреки мнението на друг участик  в темата, че това може да доведе до още по-дълбоко презавиване. Да, плавно намаляване на скорост, бързо но не рязко завъртане на волана по посока на поднасянето за да може колата да се "хване".

# 92
  • Мнения: 1 304
И двете ти твърдения са неверни.
Има коли на задно, които бутат и недозавиват, както и такива на предно, които им се пързаля задницата.

Спри да даваш съвети за шофиране!

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 21:00 от Тифи19

# 93
  • Мнения: X
И двете ти твърдения са неверни.
Има коли на задно, които бутат и недозавиват, както и такива на предно, които им се пързаля задницата.

Спри да даваш съвети за шофиране!
Я пример? За кола със задно която недозавива? Joy Това трябва да е някакво чудо на техниката...

# 94
  • Мнения: 1 304
На човек, който в съвети за безопасно шофиране за жени възпроизведе "Въведение в дрифта" - японско издание 2001 г. нищо не обяснявам, защото е опасен.

# 95
  • Мнения: X
Щом казваш!
Недрифтърът какво ще посъветва жените, ако колата им с предно предаване случайно поднесе на завой на заснежен път? Примерно на Тракия...

# 96
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Възможно ли е да си мерите.....дрифтовете на ЛС, че омръзнахте и на гаргите?

# 97
  • Мнения: 1 304
Никога не съм казвал, че не съм дрифтър! Wink

# 98
  • Мнения: X
Затова и написах
Недрифтърът какво ще посъветва жените
Възможно ли е да си мерите.....дрифтовете на ЛС, че омръзнахте и на гаргите?
Спирам Grinning
И без това усещането е като да обяснявам на дъщеря си как се приземява самолет.

# 99
  • Мнения: 42 093
Аз пък не съм дрифтър и не обичам дрифтъри около мен. Нямам нищо против да си се събират на безопасни места и да правят каквото искат, но да не го демонстрират по пътищата. И изобщо темата доби вид като за някой маниашки форум за джипове, дрифтове и екстремно шофиране, а по идея не е такава.

# 100
  • Мнения: 4 258
В търсене на автомобил втора употреба сме. Днес бихме 200 километра път в едната посока за да си купим кола, която по снимки и обява много ни хареса. Да, ама не. Смело мога да кажа, че в описанието единственото вярно нещо беше марката и модела на автомобила. Оттам нататък... тотално разочарование. Иначе собственика на автокъщата много ни убеждаваше, че колата е  "перфектна"... Нищо де, поне се разходихме... Гъз път да види.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 623
От личен опит с коли милионна употреба по неписано правило, за съжаление, тези най-красивите и добре изглеждащи от снимките, винаги са голямо разочарование, а тези, които ви се виждат като компромисен вариант, винаги се оказват най-читави.

Ние преди да бием сума ти километри София - Шумен карахме човека да прави и видео на колата. Кой има 2 дни да кара като луд нагоре надолу и накрая…

# 102
  • Мнения: 4 509
Или ако имате познат в населеното място, на когото можете да се доверите да погледне колата преди вие да отидете. Аз така направих - харесах си моята, пратих да я гледат, одобриха я, и отидох и аз с разбирач, но и с идеята, че я купувам. Така и стана. Пу пу.

# 103
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Повдигам темата с един въпрос.
Преди време тук някой, не помня кой беше - май Онзи, ми беше препоръчал бюджетна прахосмукачка за кола.
Понеже беше за подарък, хич не помня марката, а не ми е удобно да питам хората, на които я подарих.
Сега отново търся, и пак за подарък.
Ако някой е доволен от нещо, моля да препоръча. Ценови диапазон до 100 лева, плюс - минус.

# 104
  • Мнения: 1 022
Някой има ли отзиви за комплекта за почистване на фарове и комплекта за премахване на дръскотини от лидл ? Вършат ли някаква работа ? Ясно, че надали ще заличава дълбоки драскотини, но става ли за такива, които са от удряне на врата във врата ?

Общи условия

Активация на акаунт