Отговори
# 705
  • Мнения: 1 036
Къванч Терзиоглу генерален директор на фондация "Филм Сан" и главен редактор на вестника за култура и изкуство "Ватан" вчера е публикувал това за Хилял Сарал и за сериала "Столетно чудо".

"Въпреки всичко успях да намеря възможността и да го гледам. Как да разберем разликата Хилял Сарал. Липсваше ни толкова много. Късмет. Най-сърдечни поздравления за всички играчи и отбора."

# 706
  • Мнения: 5 779
Здравейте, момичета! Blush
Толкова е хубаво сутрин човек да види красотата, която сте публикували! Hug
Цвети, да, наистина мястото за среща бе подбрано точно като за нашия герой. Hands Clap

jackie, страхотен кросовър клип се е получил! Hands Clap
Нищо, че разликата в реалното историческо  време е няколко века, ама много им върви!  Направо си ги представям като партньори в исторически сериали, каквито сае моята слабост. Blush

В твоя клип Биркан е в ролята на Джовани Джустиниани Лонго- легендарна личност, генуезки аристократ, един от защитниците на Коностантинопол. Според някои историци тежкото му раняване и оттегляне от защитата  на града има сериозна роля в падането му. Та този исторически герой представи Бширкан в сериала "Възходът на Османската империя"- 1 сезон.

Ето още снимки, да се насладите и вие как му отива да играе ренесансов герой.







     

И едно малко мътно любителски видео.

# 707
  • Мнения: 7 549
Как няма да поздравяват, като всичко в Чудесата е супер. Режисурата е супер. Сценария е изключително интересен, имаме от всичко... Браво на целия екип зад и пред камера, справили са се на висота далеч над турските дизита.
А актьорския състав  е изключителен.





Бабане Музей е най- колоритния образ. Колко готино каза, да не си губят времето в мерене на рокли, защото Харика няма да се омъжи за този запъртък.


Онче, писали сме едновременно. Биркан тук е като принц. Видеото е много хубаво. Ама какво друго да е с този хубав мъж. А играта му е толкова лека и естествена, той играе както диша.

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 11:08 от cvetansk

# 708
  • Мнения: 2 172
На Биркан наистина много му отива ролята на рицар. Тези буйни непокорни къдрици, брадясал, висок снажен исполин, точно рицар от Средните векове. Като знаем Ебру колко е красива, като жена-воин, биха били невероятни в исторически филм.

Културтрегерите в Турция не са останали безразлични към този наистина счупил клишето сериал. Да това не е типичния сериал за турските домакини, този сериал прави революция в дизитата. Аудиторията му е насочена към по-образованата част, дано и домакините, като почнат любовните драми да му пристанат. Нещо, в което не се съмнявам.
Стискам палци на екипа да се възнагради смелостта им, че се хвърлиха в най-дълбокото.
И поклон пред екипа на Ебру за добрите проекти, които й намира.

# 709
  • Мнения: 1 036
sineva 1, Ебру сама избра този проект. През септември продуцентската кампания ОГМ пикчърс сключи с нея ексклузивен договор, който и дава права да избира от сценариите на компанията в срок от 1 година. Докато снимаха филма за Нетфликс "Джентълмен", който беше първият избор на Ебру от предложените възможностти, актрисата, която щеше да играе в "Столетно чудо" се отказа заради сценария. Хилял Алтънбелек явно реши да не рискува с фантастичен сюжет по телевизията. Тогава предложиха сценария на Ебру и тя го хареса. Аз, признавам си не одобрявах избора и, защото го прецених, като много рисков. Но след като гледах първа серия разбрах, че Ебру не е можела да се откаже от този сценарии. Той сякаш е написан за нея...

# 710
  • Мнения: 7 549
- Ти ерген ли си?
- Ерген съм?



Малко от фенското творчество, а то наистина е огромно количество

https://vk.com/video-42798895_456256365

# 711
  • Мнения: 534
За начало слагам готиното бабче от Чудото,
колко малко е нужно, за да я зарадват - една кутия сладък локум. Blush  


Изгледах 2-ра серия на Чудото с превода на БГ, Цвети благодаря за линка, това машинен превод ли се води не знам но е приличен и се разбира, поне на мен ми се изясниха някой моменти, който на онлайн озвучката не можах да схвана. Бабчето Мюзеи под прикритието на лудостта си казва право куме в очи неща, които би било трудно да рекнеш на хората, дори и на близките си. Така както постъпи с майката на Джем по отношение на запъртъка или по повод болната тема за любимия си зет съпругът на Сюреия. Кемал може и да се е променил през годините, но успява да въздейства по един и същ начин на две различни поколения жени, визирам Сюрейя и Харика. В този особен триъгълник Сюреия, Кемал, Харика, би било по лесно на нас зрителите да се радваме на връзката Хар Кем, ако третия в случая лелята беше злонамерен човек, но не.... Ако предположа, че истината за Кемал стане достояние на двете, лелята едва ли би попречила на щастието на племенницата си заявявайки категорично отрицателна позиция спрямо него, но пък виждайки привързаността и уважението, което изпитва Харика към леля си, едва ли би си дала свободата да продължи да поддържа отношения с него, изобщо както бяхте писали особен триъгълник.
А и докато гледах сцената в ресторанта с другия триъгълник Джем Харика Кемал, обсесията на Джем спрямо Харика, се замислих че щеше да е страхотно, ако можеше сценаристите да доближат образа на Джем като характеристика и интелект, до този на любимия злодей Емир от Кара Севда, казвам доближат понеже не е възможно според мен да се надгради "Емир", страхотен изигран от Каан. Точно Емир беше причината да доизгледам Кара-та, Нихан и Кемал ми бяха скучни и ги минавах с мишка. С удоволствие гледах сблъсъците м/у Емир и Кемал, и Емир и Нихан.

А сега се връщам да ви изчета.

# 712
  • Мнения: 7 549
Даниела, превода е автоматичен, но от английски, затова и на моменти Джем е мармалад, Йорги е Джордж и на някои места има сбъркан род, както и някоя друга думичка с малко по различен превод, но в комбинация с турската реч сам успяваш да си коригираш и се разбира всичко. Така ще я караме, докато някоя от групите преводачи се реши да го преведе.

Много ми е интересно какво гледа толкова баба Музеи на този таблет. Някак си оставя съмнението, че в къщата все пак има камери и тя по цял ден ги гледа. Дори като се замисля, няма да се учудя тайните на сандъка да са в баба Музеи.


Тя истината за Кемал в един момент ще се разкрие и на мен точно това ми е любопитно, и как ще вървят нещата след това именно, защото връзката Сурея - Харика е много силна.


А каква ли е и причината за смъртта на бащата на близначките.
Очаквам силен сблъсък между Джем и Кемал. Той реално вече започна. Стратегията на Кемал, да покани и него на вечерята за мен бе неочаквана, но пък много интересна. Излезе доста ползотворна, като разбра голяма част от взаимоотношенията между Харика и Джем. Дори Тургут забеляза, че те не си подхождат и той като бабата мисли, че те няма да се оженят. Много прозорлив тоз Тургут, че и сватовник по едно време го раздава "Вземи момичето и напишете ваш роман".

# 713
  • Мнения: 534
Понеделнишки голяма затишие в темата, явно тегаво почва работната седмица. Grinning
За начало усмивки от патрончетата....



Колективно посещение от колегите на театро спектакъла, в който участва Наз.



от сета на Капан



И Ебру са я сгащили фенки на сета на Чудесата.



От Али Илхан режисьора на 3-ти сезон на Вятъра
"Това, което минава през сърцето, никога не умира #Hercai"

# 714
  • Мнения: 7 549
Здравейте!

Днес - мрачно, дъждовно и някак влияе леко потискащо.
И докато чакаме да излезе новия фраг, да сложа новите ни "бойни петли", да ни разведрят обстановката.

- Аз съм реставратор. Пазя и реставрирам стари сгради.
- Аз строя нови и модерни жилища.

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 19:28 от cvetansk

# 715
  • Мнения: 534
Едната музикална тема от Чудото в изпълнение на Neşe Karaböcek



Neşe Karaböcek "Seni Andım Bu Gece, Kulakların Çınlasın"
"Обещавам ти тази вечер, нека ушите ти звънят"
превода е с гудъл, затова в спойлер
Скрит текст:
Seni andım bu gece
Kulakların çınlasın
Şimdi dargınım seninle
İnan sen herkesten başkasın
Belki bana çok uzaktasın
Belki de çok yakınsın
Şimdi dargınım seninle
İnan sen herkesten başkasın
Seni benim kadar
Hiç kimse bilmeyecek
Seni benden beni senden
Başka hiç kimse bilmeyecek
Seni benim kadar
Hiç kimse sevmeyecek
Beni senden seni benden
Başka hiç kimse bilmeyecek
Öyle bir bilmece ki bu aşk
Kiç kimseler çözmeyecek
Öyle bir bilmece ki bu aşk
Kiç kimse çözmeyecek
Beni senden seni benden
Başka hiç kimse bilmeyecek
Beni senden seni benden
Başka hiç kimse bilmeyecek
https://lyricstranslate.com


Помня те тази вечер
Нека ушите ти звънят
Сега съм ти ядосан
Повярвайте ми, вие сте различни от всички останали.
Помня те тази вечер
Нека ушите ти звънят
Сега съм ти ядосан
Повярвайте ми, вие сте различни от всички останали.
Може би си твърде далеч от мен
Може би си твърде близо до мен
Може би си твърде далеч от мен
Може би сте твърде близо
Сега съм ти ядосан
Повярвайте ми, вие сте различни от всички останали.
Сега съм ти ядосан
Повярвайте ми, вие сте различни от всички останали.
ти като мен
никой няма да знае
ти от мен от мен от теб
Никой друг няма да знае
ти като мен
Никой няма да обича
аз от мен ти от теб
Никой друг няма да знае
Такава гатанка е тази любов
Никой няма да реши
Такава гатанка е тази любов
Никой няма да реши
аз от теб от мен
Никой друг няма да знае
аз от теб от мен
Никой друг няма да знае

# 716
  • Мнения: 2 172
Песента е много нежна и красива. Наистина хубавата музика не остарява. Вечните евъргрийни!

# 717
  • Мнения: 5 779
Момичета, ето го новия фрагман!

# 718
  • Мнения: 7 549
Интересен лиричен фраг. Дори изненадващ мога да кажа. По всяка вероятност края на епизода ще е появата на Кемал в конака. Не знам Сурея как ще реагира, но сестра й Саджиде сигурно ще тича да чете молитви.

Не мога да не сложа прелестната баба Мюзеи (Музей - много й отива това име, както ми го превежда на някои места)

# 719
  • Мнения: 1 036
За "Стогодишното чудо" в турската преса:

"Браво! Стар тв е предизвикала буря с новия си сериал. Очевидно е, че хората, които правят този избор, имат добър вкус. Един от сериалите, които пуснаха наскоро в ефира и се оказаха добри. Всеки сериал е различен, с различни аудитория... И почти всички са в топ 3 на рейтингите. Публиката не  е намаляла. Аз досега гледах Стар тв 3 дни в седмицата... "Йомер" в понеделник, "Крупие" в сряда, "Рибарчето" в петък... Тази седмица и в четвъртък гледах Стар тв. Сериалът открадна сърцето ми. Темата е интересна. Изпълнителите на главните роли Биркан Сокоолу и Ебру Шахин са много добър избор. И другите имена точни попадения за техните роли. Всеки от тях е динамичен и интересен. Удоволствие е да гледам сериала, които е, топъл, искрен, наивен... Художественият екип е талантлив, местата на които снимат са добре избрани, костюмите, прическата и гримът са на мястото си. Накратко, "Стогодишно чудо" е моят избор в четвъртък. Ако продължи така Стар тв, ще отнеме целия ми социален живот."

Общи условия

Активация на акаунт