Инсулинова резистентност!

  • 19 328
  • 378
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 84
Натоварването е реално да изпиеш 75гр глюкоза, което си е чиста захарна вода. Ако изядеш 2-3 парчета тортички на гладно става ли ти нещо? Най-вероятно е от нещо друго при теб. Тази глюкоза ще я изпикаеш
А защо тогаво го водят натоварващо организма и се прави веднъж в годината, странно
При мен най-вероятно е друга причина, щом не е от глюкозата
Колко е натоварващо зависи от организма. Ако един диабет с захар на гладно 8-9 и изпие това ще се натовари супер много. ИР след започнато лечение трябва да мине поне повече от половин година. В моя случай взимах хапчета 1 година и 2 месеца. за 2-3 месеца няма какво да се оправи че да се подлагаш на изследването. Иска се време да се нормализират нещата. Иначе за тортичката да става малко по-бавно дигането на захарта (дига се за малко повече време но пак се дига). Иначе аз навремето съм ял на гладно по 300-400гр желирани бонбони (което си е почти чист глюкозен сироп) и нищо не ми е ставало Simple Smile После защо имам проблеми...

# 151
  • Мнения: 4 159
Вие поне имате обяснение
Аз почти не ям сладко. С месеци понякога Rolling Eyes

# 152
  • Мнения: 13 632
То дали е сладко или там тесто, картоф, ориз, накрая всичко е захар.
Не казвам че при вас е непременно такъв случаят, но е голяма заблуда че само сладките неща правят белите.

# 153
  • Мнения: 84
Вие поне имате обяснение
Аз почти не ям сладко. С месеци понякога Rolling Eyes
Сладкото са бързите въглехидрати.
Картофите/ориза/царевицата/белите и чисти брашна са си чисти въглехидрати. Ако не ядеш сладко но ядвш много картофи/паста/плодове и прочие това са пак въглехидрати дето дигат кръвната захар

# 154
  • Мнения: 27
Здравейте!
Прикачвам снимка на резултата,и бих искала да мнения,докато стигна до ендокриноложката.
Благодаря предварително!

# 155
  • Мнения: 84
Здравейте, имам питане.
Понеже от вече над месец имам оплаквания, от сорта на нервност на тялото, болки по тялото, както и тежест и сковаване в краката и изтръпване, както и в ръцете.Направих си изследване за диабет и се оказа, че имам инсулинова резистентност и захарта ми е 5.75, което си е преддиабетно състояние(така каза ендокриноложката). Също си изследвах и витамин Д и ми е 26 нг/мл , което си е ниско, но до преди два дена преди изследването на витамина, пиех добавка с 2000, което най-вероятно ми е повлияло резултата и сигурно витамина ще е още по-нисък.
Та въпроса ми е, може ли оплакванията ми(скованост, изтръпване, нервност,болки…а и депресия) да са от някое от тези две неща?

# 156
  • Мнения: 962
Здравейте, имам питане.
Понеже от вече над месец имам оплаквания, от сорта на нервност на тялото, болки по тялото, както и тежест и сковаване в краката и изтръпване, както и в ръцете.Направих си изследване за диабет и се оказа, че имам инсулинова резистентност и захарта ми е 5.75, което си е преддиабетно състояние(така каза ендокриноложката). Също си изследвах и витамин Д и ми е 26 нг/мл , което си е ниско, но до преди два дена преди изследването на витамина, пиех добавка с 2000, което най-вероятно ми е повлияло резултата и сигурно витамина ще е още по-нисък.
Та въпроса ми е, може ли оплакванията ми(скованост, изтръпване, нервност,болки…а и депресия) да са от някое от тези две неща?
инсулина изследвахте ли, аз съм със същата глюкоза, инсулина ми е 9,1 и според моят ендокринолог нямам инсулинова резистентност.

# 157
  • Мнения: 84
Здравейте, имам питане.
Понеже от вече над месец имам оплаквания, от сорта на нервност на тялото, болки по тялото, както и тежест и сковаване в краката и изтръпване, както и в ръцете.Направих си изследване за диабет и се оказа, че имам инсулинова резистентност и захарта ми е 5.75, което си е преддиабетно състояние(така каза ендокриноложката). Също си изследвах и витамин Д и ми е 26 нг/мл , което си е ниско, но до преди два дена преди изследването на витамина, пиех добавка с 2000, което най-вероятно ми е повлияло резултата и сигурно витамина ще е още по-нисък.
Та въпроса ми е, може ли оплакванията ми(скованост, изтръпване, нервност,болки…а и депресия) да са от някое от тези две неща?
инсулина изследвахте ли, аз съм със същата глюкоза, инсулина ми е 9,1 и според моят ендокринолог нямам инсулинова резистентност.

Изследван ми е и е 21, което е високо. Хома индекс също е изследван и е 5.4

# 158
  • Мнения: 26
Здравейте, имам питане.
Понеже от вече над месец имам оплаквания, от сорта на нервност на тялото, болки по тялото, както и тежест и сковаване в краката и изтръпване, както и в ръцете.Направих си изследване за диабет и се оказа, че имам инсулинова резистентност и захарта ми е 5.75, което си е преддиабетно състояние(така каза ендокриноложката). Също си изследвах и витамин Д и ми е 26 нг/мл , което си е ниско, но до преди два дена преди изследването на витамина, пиех добавка с 2000, което най-вероятно ми е повлияло резултата и сигурно витамина ще е още по-нисък.
Та въпроса ми е, може ли оплакванията ми(скованост, изтръпване, нервност,болки…а и депресия) да са от някое от тези две неща?
инсулина изследвахте ли, аз съм със същата глюкоза, инсулина ми е 9,1 и според моят ендокринолог нямам инсулинова резистентност.
Сменете си ендокринолога . Всичко над 6 не е ок , дори и да нямате към момента вървите натам . С малко промяна в начина на живот и хранене всичко се овладява ❤

# 159
  • Мнения: 3 755
Здравейте , с Хашимото съм ,не приемам лекарства , само витамин Д и селен , бях при ендокринолог ,каза че няма нужда от лекарства, било лека форма на инсулинова резистентност ,но нищо друго не каза ,освен без хляб и захар. Какво ще ме посъветвате, благодаря
 

# 160
  • Мнения: 54 930
Много са ти ниски и двата витамина. По колко витамин Д приемаш?

# 161
  • Мнения: 3 755
Витамин Д по 1000 ,но отскоро сама си взех 5000, лекаря каза да го вземам веднъж на три дни. Б 12 още не съм купила , от петък са изследванията

Последна редакция: сб, 10 фев 2024, 20:53 от sunrise_67

# 162
  • Мнения: 54 930
1000 е много малко. На три дни по 1000 ли каза лекарят? Или 5000 на три дни?
Аз пия по 3000 всеки ден.

# 163
  • Мнения: 3 755
На три дни по 5000. А за началото на инсулиновата резистентност какво е добре да правя?

# 164
  • Мнения: 54 930
Да си промениш напълно храненето. Въглехидрати на минимум. Много движение/спорт.

Общи условия

Активация на акаунт