Пълна къща - примери за щастливо съжителство на няколко поколения

  • 6 872
  • 162
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 126
Ние живеем с майка ми от няколко години. Просто стана така, че си продадохме имотите и обединихме парите в закупуването на едно голямо жилище. Как съжителстваме ли? Прекрасно. Blush Не се прескачаме, не сме натясно, всеки може да се уедини, когато поиска. С мъжа ми сме по на 46 години и достатъчно сме поживели и сами.
Май не споменах, че майка ми върши не малка част от домакинските задачи, което ми е от огромна помощ. Да ми е жива и здрава още дълго, това ми е важно.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Аз познавам такова семейство-3 поколения в къща на два етажа с голям двор.Свекъри,мама,тате и две деца.
Сметките плащат младите..
Снахата ходи спокойно на работа,защото свекървата не работи и гледа децата и готви.Свекърът ги води и прибира от ДГ и училище .
Снахата пък в почивния си ден чисти и двата етажа,защото свеки се изморява.
Мъжът ходи да пазарува и върши цялата работа по двора.
Младите пращат свекърите на почивка веднъж годишно.
На всички празници канят и тъстовете,защото са в добри отношения.
 Снахата има собствен апартамент и го дават под наем.

Ама те май са изключение.

# 17
  • Мнения: 7 535
Пълна къща, ама всеки на етажа си.
Две поколения в една кухня, едва ли толкова добре ще се разбират.

# 18
  • Мнения: 1 608
Аз познавам такова семейство-3 поколения в къща на два етажа с голям двор.Свекъри,мама,тате и две деца.
Сметките плащат младите..
Снахата ходи спокойно на работа,защото свекървата не работи и гледа децата и готви.Свекърът ги води и прибира от ДГ и училище .
Снахата пък в почивния си ден чисти и двата етажа,защото свеки се изморява.
Мъжът ходи да пазарува и върши цялата работа по двора.
Младите пращат свекърите на почивка веднъж годишно.
На всички празници канят и тъстовете,защото са в добри отношения.
 Снахата има собствен апартамент и го дават под наем.

Ама те май са изключение.


Като във филм на Hallmark 😄

# 19
  • София
  • Мнения: 12 963
Една приятелка живеят на втория, а на първия са майката и бабата на половинката. Не съм им в къщата, но не съм я чула да се оплаква. Млади са още нямат деца.

Имам и няколко семейни примери, все лоши. Баба ми, която с малко бебе била завряна зимата в тъмна и студена стая. Баща ми също е поживял за малко при родителите на майка ми, и не му е било никак добре. Трудни са такива конфигурации. Трябват много зрели и търпеливи хора, склонни да проявяват голямо разбиране и да се съобразяват взаимно. Повечето хора с половинките едвам се стиковат, какво остава за цяла рода.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 317
Казвала съм, че аз като бях малка и зелена, не глупава ми се тиражираше идеята за обща кооперация ведно с всички бенефити и радостни мигове.
Кат се запънах, шокирана общественост! Амакатака, не може! Може, бе. Laughing
12-13 г по- късно до един признаха, че само аз акъл съм имала.

# 21
  • Мнения: 46 594
Майка ми и баща ми. В една къща с баба и дядо по майчина линия, докато бяха живи, но на самостоятелни етажи. Живееха добре, защото всички са възпитани и тактични хора. Никога не е имало скандали. Естествено, стигали са до спор по разни въпроси, за които са търсили комромисно решение. Намирам го за нормално, няма как различни хора да са винаги на едно мнение.
Въпреки това, майка ми винаги ми е давала съвет, че най-добре всяко семейство да си е отделно. Има плюсове, например, когато бях малка не са се чудили кой ще ме води/прибира от градина училище или да се притесняват, че съм сама, докато се приберат от работа. Но никога нямаш свободата да си напълно самостоятелно семейство и да си правиш каквото ти душа иска, независимо дали е по интериор или навици вкъщи.
Когато завърших училище, не съм си и помисляла да живея с тях. Дъщеря ми е на същата вълна, тази година прави бал и после отлита. Хем ми е тежко, хем се радвам. Помня какви емоции изпитвах и колко бях щастлива да съм отделно.

# 22
  • София
  • Мнения: 19 409
Един мой бивш шеф ми обясняваше колко добре било да имаш вкъщи сготвено и оправено (живееха с майка му), когато аз споменавах в отрицателен контекст свеки.
Май не бяха в голямо жилище и се чудех на акъла на жена му, която му беше трета съпруга.

# 23
  • Мнения: 1 862
Хората са различни.На някои може да им едобре в такава"комуна".
За мен  би било кошмар.Да са наблизо ,но всеки в свой дом.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
На мен пък много ми харесва голяма къща със етаж за всеки. И си мисля колко весело би било. Примерно семействата на брат и сестра, да се събират децата, да се събират по празници, да знаеш че има на кого да разчиташ.
Ужасно е. От подобно удоволствие се изнесох. Без да е имало ексцесии.

# 25
  • Мнения: 5 127
Ние сме на 50 метра от моите родители, от свекърите и от сина ми.Имаме ключове за всички жилища.И ми е много добре.Децата ми гледаха като бяха малки, сега помагат за правнука си и сега като ходя на работа, вечер минавам и си вземам сготвеното.През деня ми пазаруват, пущат ми пералнята и прахосмукачката, нещо друго, ако поръчам.Удобно си е. И те, ако се разболеят на мен ми е лесно да ги обслужвам.Никога не сме се скарали.И на снаха ми е лесно, когато иска да си свърши нещо, води детето при прабабите.

# 26
  • Мнения: 2 518
Зависи от хората предполагам. Моите свекъри са живяли доста години с родителите на мъжа. По едно време дори и с баба му, което прави свекърите, родителите, бабата и две деца в тристаен апартамент. Добре им било по думите на свекърва ми, но тя е с доста лек характер.
Аз едва изкарах да се махна след завършване на училище. Въобще не си представям сега да деля домакинство с някого. Сигурно щяхме да се разведем, ако моят мъж беше като баща си.

# 27
  • София
  • Мнения: 35 317
Ние сме на 50 метра от моите родители, от свекърите и от сина ми.Имаме ключове за всички жилища.И ми е много добре.Децата ми гледаха като бяха малки, сега помагат за правнука си и сега като ходя на работа, вечер минавам и си вземам сготвеното.През деня ми пазаруват, пущат ми пералнята и прахосмукачката, нещо друго, ако поръчам.Удобно си е. И те, ако се разболеят на мен ми е лесно да ги обслужвам.Никога не сме се скарали.И на снаха ми е лесно, когато иска да си свърши нещо, води детето при прабабите.
Парсата обират най- старите….

# 28
  • Мнения: 2 621
Интересно. Когато някой пуснеше тема за съвместно съжителство със свекъри/семейства, съветите бяха "никога, не се получава"... Сега четем, че има много такива успешни модели. Sunglasses
В една (огромна) къща да, но отделни кухни, бани и бюджети.
Посещения на другия етаж само на добра воля Grinning

# 29
  • Мнения: 25 828
Това наистина ме изненада. И звучи много обезкуражително. Не искам да повярвам, че всички тези огромни семейни къщи из цялата страна са пълни с хора, които не се харесват и не живеят щастливо. Може би не са имали къде да разкажат и не е имало повод Rolling Eyes

Това, че не се псуват и бият, нито правят циркове пред хората, не означава автоматично, че са щастливи. Винаги има търкания в едно съжителство, даже когато семейството е от мама, татко и деца. Какво остава, когато е разширено – повече хора, повече характери за нагаждане. Хората не са ангелчета хвърковати.
Винаги има напрежение. Малко са тези, които са широко скроени или пердета и не си го слагат на сърце. Също така са малко жените, които откровено си признават изгодата от живота с нечии родители – да ти чистят, да ти готвят, да ти отгледат децата, да ти плащат сметките, докато ти правиш кариера или си вееш крачолите по кръчми и почивки.
Иначе всички, които не правят циркове, отстрани изглеждат щастливи – особено в очите на тези, които плащат наем или ипотека и се чудят на кого да оставят детето за 2 часа.
Безплатен обяд няма. Всеки си избира менюто и му плаща цената.

Общи условия

Активация на акаунт