Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 15

  • 42 241
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 562
Не,знаех наистина.
Любопитна информация.

# 691
  • Мнения: 715
Мисля, че ще има някаква интрига с миналото на Инид (ако не бъркам името на мис Търнър, май само веднъж го споменаха) - бившата камериерка на г-жа Ръсел. В онези години дори при придобиване на положение чрез брак, жените с по-ниско потекло са си оставали втора ръка и евентуално децата им са можели вече получат достъп до обществото. Интересно е, че старият съпруг на героинята явно не подозира за нейното минало и явно там ще има интрига.

Мисля си, че и херцогът ще се окаже не точно херцог, ами някакъв измамник - много лесно го привлякоха за гостуване, а той сякаш и на това се надяваше. Харесвам драмата с новата опера Joy въобще нямам търпение да другия понеделник!

# 692
  • Мнения: 1 399
Oooo изгледах го. На мен ми е таман - и драмата и страстта.. Този епизод определено забързаха нещата. Линията Мериан-Лари определено е бавна, а според мен тя ще бъде end-game. Надявах се да има сцени на ревност там, от сегашната му партньорка и т.н. , но уви. И все пак ми хареса цялата драма с бивша камериерка Grinning Изгледах набързо пак първи сезон и Оскар определено ми се издига този сезон, нищо че пак търси Money партньорка, мисля си че все пак си ги подбира такива , за които да му пука.
За Оскар Уайлд и аз го знам, че е имал определени наклонности.
Чернокожата история не ме вълнува, не защото няма драма, ами просто не е интересна. Личи си , че е просто пълнеж, защото ТРЯБВА. То и такива сюжети, само Америка впечатляват, сори но Европа някак си не може да съчувства и разбере.
П.С. Само на мен ли ми прави впечатление , че на Аврора мъжа е много красив, а няма достатъчно screen time? А не си падам по блондини Grinning

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 00:05 от deska90

# 693
  • Мнения: 715
Мъжът на Аврора има много специфично излъчване, а и влезе в неприятен конфликт с г-н Ръсел в първи сезон. Струва ми се, че по-нататък ще има някакво ключово значение в действието, защото макар и рядко да го показват, все пак не ни оставят да го забравим. Между другото Аврора и съпругът и са ми малко абсурдна двойка. Не мога да кажа точно защо.

Малката Астор също изчезна изведнъж, а ми хареса какво приятелство заформиха с Гладис за ужас на "тайнствената роза".

В този тип сериали много харесвам и сюжетните линии с прислугата - много различни проблеми имат богатите семейства и обитателите на "долния етаж". Икономите винаги са с много положителни образи, явно в определени среди има някакъв сантимент към хората, упражняващи тази професия.

# 694
  • Мнения: 1 399
"Между другото Аврора и съпругът и са ми малко абсурдна двойка. Не мога да кажа точно защо."

 Абсолютно си права, и аз съм си го мислела и наистина не знам защо. Изглеждат все едно не са от един век.

Короната някъде?

# 695
  • Мнения: 18 562
Ореолът на икономите го има и в романите много.
Някак тази фигура е винаги симпатична.
Мен не ме вълнуват сюжетите с прислугата.
Надявам се да няма и продължение по линията с бившата прислужничка Търнър.
Чернокожите са ми леко скучни също,но е пълнеж,който все пак разнообразява.
Този мъж на Аврора как така съм го пропуснала?
Та пак и впечатление да не ми е направил,че да не мога да се сетя и кой е.
Това е странно.
Оскар е интересен персонаж.
Аз го харесвам, въпреки,че ще постъпи неморално и въпреки мотивите му за бъдещ брак.
Все пак да не забравяме,че епохата е предполагала такова поведение,няма избор мъж като него,с положение,наследник,но обедняващ, че и "на другия бряг".
Просто е било немислимо изобщо да се покажеш като такъв. А си ги е имало доволно.
Отделно брак по сметка и без любов си е било в рамките на нормалното.
Аз това го отчитам. И все пак хем го харесвам,а е по-скоро отрицателен персонаж, нечестен,най-вече с оглед на това,че някоя невинна девойка,която обвърже с брак може да се влюби в него,да се надява,а да бъде с разбити очаквания.
Ще видим😊
Оскар ми е интересен накъде ще се развие.
Искам вече нещо да става между Мариан и Лари.
Но както изглежда ще е черешката на тортата.

Короната я няма. И аз диря с бг субс,не и не.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 14:03 от Caroline_Bingley

# 696
  • София
  • Мнения: 5 805
Короната я няма. И аз диря с бг субс,не и не.

А без субтитри има ли я някъде?

# 697
  • Мнения: 18 562
Короната я няма. И аз диря с бг субс,не и не.

А без субтитри има ли я някъде?

Има я,да. Тук.

https://fmoviesz.to/tv/the-crown-zk6ol/6-1

# 698
  • Мнения: 5 678
Имаше въпрос за "Полдарк". 5 сезона е.
Аз съм го гледала в Замунда. Предполагам и в някои от сайтовете го има.

# 699
  • Мнения: 1 399
Благодаря за споделенето. Първи епизод ми излиза с бг субс между другото, поне през телефона. Само да заспят децата 😅

Короната я няма. И аз диря с бг субс,не и не.

А без субтитри има ли я някъде?

Има я,да. Тук.

https://fmoviesz.to/tv/the-crown-zk6ol/6-1

# 700
  • Мнения: 18 562
Възможно е да са ги качили вече,аз проверявах преди няколко дни и тогава нямаше.

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 6 925
Преди година е излязла нова версия на Опасни връзки. Даже не съм разбрала. Рейтинга му в IMDB е притеснително нисък, въпреки звездния състав.
https://www.imdb.com/video/imdb/vi3041509913/

# 702
  • София
  • Мнения: 5 805
Старият "Опасни връзки" е толкова перфектен, че не ми се гледа нищо ново. Simple Smile

# 703
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 731
И аз съм го пропуснала, обаче този не ми вдъхна доверие по трейлър

# 704
  • Галифрей
  • Мнения: 4 192
Като гледам този трейлъра разбирам,защо рейтинга му е слаб.  Гледала съм “ Опасни връзки” и версията с Колин Фърт “ Валмонт” страхотни и силни.
Въпреки,че не харесввам сюжетната линия, актьорите ме грабнаха с играта си ❤

Общи условия

Активация на акаунт