"Обичам" Топлофикация - тема 7

  • 26 929
  • 649
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 194
птица, не, на разпокъсано работно време съм, но не съм си вкъщи през деня изобщо, имам голяма дъщеря, която рядко си е вкъщи, аз не се прибирам преди 19-20 ч. вечерта. Почивните дни съм си вкъщи, когато не пътувам. В кухнята изобщо не посягам към топлия кран вече, защото докато дойде топлата вода, аз вече съм измила чиниите, нямам миялна, топля си вода с кана...
Засега ще изчакам, от една седмица се къпя преобладаващо във фитнеса. И аз имам намерение да изчакам да се установи и от другите този проблем.
Възможно е да има смесване на топла и студена вода и затова от топлия кран да е по-хладка водата, така каза госпожата, която ми се обади, но това са само предположения ...

Казах, че ще чакам, но не мога - писах пак на домоуправителя, вече подозирам, че няма да ми отговори Laughing

Не ми е удобно вече да обсебвам темата с моя битов проблем, ще пиша допълнително, ако/когато има развръзка по въпроса. Благодаря много за мненията и за отделеното от вас време! Flowers Hibiscus

# 76
  • Мнения: 596
При нас става така след всяка ВиК авария и спиране на водата.
От топлофикация ми обясниха, че се образува въздушна тапа.
В апартамента на последен етаж трябва да пуснат водата от теца от най-висока точка, за да се обезвъздуши инсталацията.
Обаче ако са с бойлер или жилището е празно, става сложно.
Те вода си имат и не ги интересува, и при нас само аз мрънкам.
Присъединявам се към съвета да спрете да я ползвате, че да усетят и други хора, че бавно идва.

# 77
  • Мнения: 2 133
Може да проверите за "къса връзка" в имота, когато пуснете само топлата вода да тече, но се "въртят" показанията едновременно и двата водомера - за топла и студена вода. Тогава всички съседи по щранга страдат от ту гореща, ту студена вода, докато се ползва топлата вода.

# 78
  • Мнения: 7 194
Домоуправителят отговори със съобщение, че на четвъртия етаж, на който живея, не са сменяни тръби, така че там не може да има проблем, може само там, където са сменени Simple Smile. Отговарям му, нали всички тръби са свързани? На това не отговори.
После - никой не бил се оплакал - на първия и втория етаж за мен няма и как да се оплаче, те са над абонатната, на третия етаж жената я няма тази седмица, а над мен го продадоха апартамента и все чувах майстори, но май няма живущи. Той на практика няма откъде да получи оплаквания, но ще разследва въпроса...
Моят извод е, че сега трябва да чакам над мен да се нанесе някой, за да пусне крана с топлата вода и да разреши проблема, който се оказа само аз имам в целия вход. Направо се почувствах изключителна.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 959
Може да проверите за "къса връзка" в имота, когато пуснете само топлата вода да тече, но се "въртят" показанията едновременно и двата водомера - за топла и студена вода. Тогава всички съседи по щранга страдат от ту гореща, ту студена вода, докато се ползва топлата вода.
при нас го има този феномен, особено на последния етаж. 8ми.
Иначе на 6тия е в по-малка степен, обяснявам го с това че някой е пуснал казанче или е почнал да се къпе...
Какво е къса връзка?
ПП: Някой знае ли къде се проверява възражение по дело в Софийския, в сайта им не ми излиза нищо по моя вх. номер или дело... а по тел от 2 седмици никой не откива... а последно ми казаха че имало някакъв нов сайт или не знам си какво.

# 80
  • Мнения: 2 133
Starrydream, ако няма проблем с инсталацията, не може къпане или казанче да прави проблем с топлата вода, дори и всички да го правят едновременно по щранга. Не знам защо се нарича "къса връзка", но така се проверява. И с очите си видях, как при проблем в имота, при пуснат кран само на топлата вода, се навъртат показания и на двата водомера. Просто водата преминаваше и през бойчера, в случая.

# 81
  • София
  • Мнения: 9 959
Е да, бойлера е проблемна част, а кой е с такъв? Ще разчитам при нас има ли такъв

# 82
  • София
  • Мнения: 16 175
Обикаля се  по всички апартаменти и се напомня, ако са ползвали бойлер - да пуснат крана за топла вода. Кротко им се обясява, че иначе съседите страдат, нямат добре затоплена вода.
Имахме такъв случай - наематели напуснали, собственика решила да не го дава вече под наем и го заключил. Но не проверил, че заради ремонт на Топл. те били пуснали бойлера. За целта трябва да се спре топлия кран. Като напускали, забравили да го върнат и така. Накрая го издирихме и се оправи работата.

# 83
  • Мнения: 24 689
Днес видях, че в квартала са налепени уведомления, че Техем ще прави годишен отчет.
При мен ще дойдат чак юни месец. На вас кога ще ви засичат топломерите?

# 84
  • София
  • Мнения: 16 175
У нас Нелбо  - всеки месец, няма годишно засичане.
В други имоти - гледам графика в сайта на Техем и Бруната.

# 85
  • Мнения: 69 233
По график - нас на 27 април.

# 86
  • Мнения: 2 133
Където сме с годишен отчет, вече минаха първа дата тази седмица.

# 87
  • Мнения: 5 819
В София, Техем , имат ли графици за годишен отчет?
В сайта не виждам да има.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 175
Имат, вижда се като си влезеш в профила.
Ако не си регистрирана няма  как да видиш.
А парното спряха ли го вече?

# 89
  • Мнения: 24 689
Не са ни го спряли на нас. За София пиша

Общи условия

Активация на акаунт