Парфюмни размисли и страсти - 281 февруари 2023 г.

  • 53 092
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • by the sea
  • Мнения: 628
Здравейте, днес посетих безмитния магазин набързо и с интерес установих, че предлагат Nishane, зимата бях последно там сякаш нямаха. Цените са около 440лв.  Много ми допадна Nanshe, но прилика не намерих с  Chloe Love сред тези остри и отличителни подправки, а Love е най-нежнияt флорален парфюм...недоумявам.

Всъщност пиша главно защото за 5те минути , които прекарах там три жени минаха покрай мен с реплика чакай да си взема от моя любим арабски и кой мислите че е ..там продават Ajmal Wisal и това се оказа доста популярен парфюм,  чак е станал любим на тези три дами Simple Smile Наистина е хубава нелокумена удова розичка, без да е тежка или накъртваща.
sotd  Shalimar Cologne

# 706
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Моля за помощ, дайте идея за безопасен и харесван парфюм. Канена съм на РД, рожденичката иска подарък парфюм, знае, че си падам по тях. Но аз нищо не знам за нея, или поне не толкова, че да се спра на конкретен вариант. За повода се сещам само за Chloe Love (Storу като аналог) или Quatre En Rouge Boucheron.
Помогнете! Знам, че е индивидуално, но поне да се отпецна от тези двата.

П.С. Да допълня - дамата е на 50+ години, но младее. Не си пада по екстремни, екзотични неща, но и чистата класика не е нейното. Обича природата, планината, с удоволствие копае на вилата си.

# 707
  • by the sea
  • Мнения: 628
аз подарявам много този  I Want Choo и за сега няма грешка, хубавото е че има и комплекти с него.
Също и  Lancome Idole е много нежен и подходящ за идния сезон.

# 708
  • Мнения: 794
Аз съм на 50 и с удоволствие копая на вилата, Мосю Ли викам да е.

# 709
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Ради, мисля, че това са идеалните парфюми за подарък. Женствени, класически, елегантни и харесвани. Който и вариант да избереш, Rose Velvet или ЕДП, няма да сгрешиш.
Днес съм с Rose Velvet, много му отива студеното зимно слънце! Красота!

# 710
  • Мнения: 31 233
И аз съм твърдо за Роуз Велвет или Шанел Шанс. Джой Диор също е чудесен вариант.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Любимото ни Живанши и него почнаха да го продават из групите.Аз знаех, че няма , а и не е нужно да се харесва на всички.Аз съм за Роуз велвет , но повече клоня към Мон Герлен ЕДП.

# 712
  • Мнения: 2 122
И аз съм за Givenchy Irresistible Rose velvet за подарък,  но също харесвам и новият Black opium le parfum, който е по-секси гурме.

# 713
  • Мнения: X
Може някой Шанел. Пролетен ми се видя chance edt. Но все пак зависи от вкуса, за мен guerlain edp е любим, виждам, че са го предложили вече. Много женствен и  красив аромат!

LVEB сякаш масово се харесва, обувката и опиумите също.

# 714
  • Мнения: 1 131
За рожденичката, мисля тези са лесни за харесване, не знам колко е бюджета, но поне не вярвам някой да сбърчи нос при помисрисване:
https://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Gabrielle-Essence-56076.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/Body-13014.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Dior/Pure-Poison-214.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Illusione-for-Her-55300.html

# 715
  • BG-DE
  • Мнения: 5 074
Като гледам колко харесван е в темата Irresistible rose velvet си позволих да препоръчам на приятел да го вземе за подарък на сестра си (46г) но за съжаление не се е харесал ☹️ За мен Idole, мосьо Ли или Шанел шанс са по-безопасни.

# 716
  • Мнения: 689
Здравейте!
Радика, мисля, че ти ще можеш да прецениш най - добре! Аз съм от нехаресващите LVEB, Black Opium и Poison (който и да е) не мисля, че са "лесни"! Подкрепям предложенията за Irresistible Rose Velvet. Пристрастна съм към Mon Guerlain, но...за "необребенен" парфюмно човек, не съм сигурна?! Monsieur Li, Un Jardin sur Le Tоit, мисля, че са подходящи. Друг красив, пролетен аромат... Guerlain Champs Elisees. Може би някоя Аqua Allegoria? Аз разбира се, ако имам възможност, бих подарила Jo Malone! Без да се замислям, ще е Scarlet Poppy. Ако се замисля, (познавайки рожденичката), може да е някой друг, от "бялата" серия. Красиви, леки, чисти и без съмнение - близки до природата! Успех в избора и много се надявам, да и хареса и да му се радва от сърце! Heart

Последна редакция: нд, 26 фев 2023, 21:55 от Magda Dimitrova

# 717
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Благодаря ви, момичета! Hug
Чудни идеи сте дали, сега ще ги разгледам подробно и ще отсея според интуицията за нея. Дано да не сбъркам.

# 718
  • Мнения: 7 418
Радика, моето предложение е Miss Dior Rose N'Roses Dior.  За мен е за всякаква възраст и сезон. Красив, изискан и ненатрапчив, трудно се предозирва.
Ако дамата отглежда и рози в градината... Simple Smile

# 719
  • Мнения: 213
Много харесвам за подарък сет с миниатюри/травъл флакончета, но не знам защо в България не се намират лесно. Иначе така е по-интересно, защото могат да се пробват повече аромати, а и има шанс поне един от тях да пасне на вкуса на получателя. Все повече се убеждавам, че няма универсален аромат - като си помисля за някой, че е лесен и веднага се сещам за поне един човек, който да не го харесва.

Общи условия

Активация на акаунт