Преместване от голям град в по-малък?

  • 10 655
  • 258
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 437
Рано е да ги мислят децата. Това може да е и след 10 г., ще се премстят, ако няма условия.
На първо време да си обмислят работата и доходите, за да преценят могат ли да си го позволят. Къщичката в какво състояние е - в какво състояние е покрива, има ли изолация, стабилна ограда, изградено отопление/охлаждане. Ако е стара и не се живее в нея, тепърва ще ги правят тези неща, които са основни и са стабилна сума.

Да отидат сега и да поживеят 2-3 месеца, щом си е негова. Така ще добие по-точна представа за всичко.

# 16
  • Мнения: 11 737
Не е една и съща програмата, както и профилите, възможностите, да не се заблуждаваме с малките градчета и областните градове.
До 7 клас няма такова значение, после в областния град има достатъчно избор и възможности.

# 17
  • Мнения: 25 447
Моя приятел е родом от там и той няма нищо против,
но постоянно ми повтаря как хората се чудили как да се махнат от там, а ние там да ходим. 😁😁😁

Няколко червени лампи и вой на сирена!
От хубавото никой не бяга. Помисли върху това.
Но ако все пак те влече да пробваш, пробвай. На първо време за определен срок, пък после може и за постоянно.
Но ако идеята е да продадете имот в големия град и да инвестирате в малкия – недей. Виж първо как ще потръгнат нещата, пък тогава мисли за евентуална трансформация на капиталите. Ако имате такива, разбира се.
Ако идеята е да не плащате наем в големия град и да живеете „безплатно“ в малкия, забрави. Само след година ще мислиш различно, ако старателно си водиш сметките за пътните до големия град и веригите с евтините стоки.
И това преди децата. След това става още по-сложно и по-скъпо...

# 18
  • Мнения: 345
Аз мога да живея в малък град само за някой месец максимум.
Направо затъпяваш... Освен за градината и яденето ,май друго не се приказва. Но факт е обаче ,че хората са по-добродушни например.
Възможности за театър, събития,курсове и т.н. и т.н. почти нулеви.
Това го казвам и съм на около 60 год. ,представям си ако съм по-млада....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Няколко червени лампи и вой на сирена!
От хубавото никой не бяга. Помисли върху това.
Т.е. в малко населено място е гадно винаги и за всички, то затова е малко, щото никой не ще да живее там? Wink

# 20
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 030
Няколко червени лампи и вой на сирена!
От хубавото никой не бяга. Помисли върху това.
"Хубаво" за всеки е нещо различно. Има хора, които без бар и чалготека ще изрият кочината. Други полудяват от шума на булеварда.

Та... Това, че някой се маха от определено място изобщо нищо не значи за желаещите да отидат там.

# 21
  • Мнения: 25 447
Т.е. в малко населено място е гадно винаги и за всички, то затова е малко, щото никой не ще да живее там? Wink

Не за всяко, винаги и за всички, а за това конкретно.
Що не четете с разбиране?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Всички имаме претенции да умеем най-добре четене с разбиране Wink и в случая от прочитането разбирам, че репликата е в контекста на бягането изобщо от малките населени места, понеже ако имаше конкретна причина казаното да се отнася само за това населено място, авторката щеше да я знае и да я каже.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 109
Аз останах с впечатление, че репликата е конкретно за това населено място, а не по принцип за малките.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 208
Ами тогава най-добре авторката да обясни. Според мен щеше да каже, ако градчето беше специално по-гадно, има значение за въпроса. Не вярвам също и мъжът да е имал това предвид, но тя да не е разбрала.

# 25
  • Мнения: 7 172
Това да се преместя в по- малък град не бих го направила доброволно. Никакви предимства не виждам на малкия град.

# 26
  • София
  • Мнения: 34 933
Нито препитание.
И не разбрахме чия е къщата все пак и кой я обитава.

# 27
  • Мнения: 9 583
Всичко зависи от локацията. Така поставени нещата са твърде мътни и  неясни. Има разлика дали областният град е Пловдив или Монтана. Ако бялата спретната къщурка е в Бяла Слатина и под дулото на пистолет не отивам.

# 28
  • София
  • Мнения: 34 933
Общо - взето няма значение, на 40 км е.

# 29
  • Мнения: 3
В къщата не живее абсолютно никой.
Изказването, че “хората бягат от там, а ние там да ходим” е за това, че по принцип хората от малкия град се ориентират към големия Simple Smile В града има училище до 12ти клас. Доходите ни ще бъдат същите.Наясно сме с поддръжката на къща и разходите по нея. Няма да продаваме нищо. По-скоро ме притеснява социалната среда, не обичаме да ходим на дискотека и барове. Предпочитаме домашните условия 🤔  Тези от вас, които са се преместили в нов град как намерихте нови приятели и познати ?

Общи условия

Активация на акаунт