Препоръчайте театър, концерт, филм, който носи светло настроение

  • 3 229
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Моля ви,  препоръчайте театър, концерт, филм,... без насилие, без  сексулни сцени, без низки страсти, без цинични реплики, без  дилеми на главния герой "невиждам смисъл в живота, да се хвърля от 10-я  етаж или да си прережа вените". Искам нещо красиво, което да го запомня и да ми носи светло настроение.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 12:30 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 5 122
Ако е за филм, един от любимите ми в това отношение е City Lights на Чаплин.

# 2
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 381
Цирк?

# 3
  • Мнения: 86
Благодаря, аз гледам телевизия. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 12 518
аз гледам телевизия. Simple Smile

Тогава най-лесно то е да спреш да гледаш телевизия.
За мен не си струва и ме ползвам.
Хубави неща можеш да си подбереш онлайн или направо да гледаш в театъра, операта, музикалния театър.
Приятни са концертите на Андреа Бочели, Андре Рийо. За мен са приятни и на Рамщайн и Арк Енеми, но на теб надали ще са.
Филмите по Розамунде Пилхер са романтични и без истерии, с хубави гледки. Аз харесвам т.нар. драма в епоха. В тях рядко има цинизми и голотии - особено екранизациите по Агата Кристи, например или за големи исторически личности.
Старите уестърни и семейните (коледни) филми лично на мен ми дават много оптимизъм.
Циркът също е добра идея. Монте Карло, например. Има качени цели спектакли.
В балета мисля, че още върви "Анна Каренина", но пък свършва нещастно. За сметка на това, виж програмата на "Стефан Македонски".
Анимационните филми са добро попадение,когато искаш да ти стане топло на душата.
Дори и по телевизията сега върви един бг сериал "Вина", който е сниман светло и лежерно. Има тема за него във форума.
Всъщност, сподели какви са вкусовете ти, за да са по-точни препоръките,защото за всеки е различно това, което му носи приятно усещане.

# 5
  • Мнения: 86
аз гледам телевизия. Simple Smile

Тогава най-лесно то е да спреш да гледаш телевизия.
За мен не си струва и ме ползвам.

Не съм го написала правилно. Исках да кажа, че циркът го гледам по телевизията, когато гледам новините.
Искам не да  гледам видео, а истински концерт - в зала, театрална постановка - в театър, филм - в кино . Последното запомнящо се беше за мен един суинг концерт. Преди време бяхме на класически концерт с една приятелка (слушахме Соня Йончева), след като излязохме от залата се спънах в една плочка на тротоара ... даже ми стана приятно.
От твоите предложения, най- много ми хареса Музикалния театър. Не съм ходила там от 10 години, последно там бях на детско представление.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 518
За живите концерти следи сайта на Ивентим. Постоянно има добри предложения.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Pipe , чудесно зададена тема, дано има много предложения, ще следя, за да преписвам Wink.

За музикален театър - последно гледах "Прилепът" /преди около месец/, след представлението разглеждах пътувания до Виена.
Андре Рийо със сигурност дава подобно усещане, не отидох на концерта ноември м.г. заради залата - просто Арена Армеец не е моето място за подобни събития /ако се е състоял, беше втора дата отложен след ковида/.
За Ивентим - там далеч няма всичко, нпр. аз м.г. взех билети за Lord of the dance за м.май - там май още не са излизали, предполагам ще ги пуснат, когато останат непродадени на невъзможни за гледане места.

# 8
  • Мнения: 86
В момента тече филмов фестивал "Master of Arts". Разгледайте, може да си харесате нещо. https://masterofartfilmfestival.com/bg/

# 9
  • София
  • Мнения: 5 168
Прожекциите на опера, балет, концерт от световните сцени в кинозалите на The Mall и мол България, както и в цялата страна.
Гледах на запис концерт на Андре Рио в Дъблин. Пощуряхме след товада му разглеждаме програмата и да мечтаем докъде да пътуваме в Европа, за да го слушаме Simple Smile

ПП В началото на март има 3 дати за Севилският бръснар
https://www.kinoarena.com/bg/news/1/1

Последна редакция: ср, 15 фев 2023, 19:25 от ЗаСлон

# 10
  • Мнения: 782
Постановките Квартет за двама и Измамници в театър Възраждане мисля,че отговарят на формулираните искания.Гледала съм ги с удоволствие,препоръчвам.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 870
За живите концерти следи сайта на Ивентим. Постоянно има добри предложения.
Всички ли големи концерти минават през този сайт?
Ще ми се да следя 1-2 сайта за културни събития...
Видях Том Джоунс, но дали ще е на ниво, не съм почитател но харесвам гласът му. А започва от 100лв билета.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 518
99% поне са там.
Аз други сайтове не знам дали има.
Имаше един само за София. И май Програмата или нещо подобно, но не съм сигурна.

# 13

Общи условия

Активация на акаунт