везикоуретерален рефлукс при деца

  • 955
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, наскоро откриха  везикоуретералният рефлукс на малкото ми детенце и ни казаха че трябва да я подложим на операция защото е в напреднала степен. Казаха да избираме между отворена операция и друга, която е на принципа на инжектиране на разтвор в пикочните пътища от който ще се образува нещо като преграда (мембрана), за да спре рефлуксът. Избрахме 2рия вариант, защото детето няма и 2 годинки и не ми се иска да го режат. Въпроса ми е как минава самата операция и при кой лекар сте я извършили? Препоръчаха ми д-р Пеев от Пирогов за прегледа. Той назначи операцията, но каза,че ако държим да е той трябва да си изберем и заплатим екип. Сега съм пред тази дилема дали да го направя. Има ли някой , който е минал през това и е избрал екип или е отишъл там без да знае кой ще извършва операцията?? Това на случаен принцип ме притеснява защото нито знам кои изобщо са лекарите от които може да се падне да оперира и колко е сложна операцията че да е важно лекарят да е от най-добрите.. изобщо всеки съвет ще ми е от полза

# 1
# 2
  • Мнения: 8

Прегледах доста теми включително и някои страници от тази, но тя е доста обща за специалисти навсякъде и най-различни заболявания.. мен ме интересува по-конкретно някой който е минал точно през Пирогов наскоро..дали е избрал екип.. знае ли кои са лекарите там вмомента които може да извършат операцията, за да ги разуча и да преценя дали да избера някой от тях и кой.. или всички са добри

# 3
  • Мнения: 1 603
Попитайте в тази тема ще отговорят. Детето ми е оперирано преди 12г от д-р Момчилов, все още оперира. Пеев бе лекар и тогава, добър е, добри впечатления.

# 4
  • Мнения: 8
Попитайте в тази тема ще отговорят. Детето ми е оперирано преди 12г от д-р Момчилов, все още оперира. Пеев бе лекар и тогава, добър е, добри впечатления.

Благодаря за отговора, направих нова тема понеже реших че не и сложих правилното заглавие,но ще попитам и там

# 5
  • Мнения: 10 597
Може да питате и д-р Оги (в неговата тема във форума). Той познава детските хирурзи от Пирогов и сигурно би могъл да ви препоръча към кой колега да се обърнете и да ви ориентира за сложността.

# 6
  • Мнения: 1 603
Не детски хирурзи, с детски уролози. Отделението е на пето етаж, вътре през двора най- крайния вход вдясно с приемен кабинет на първи етаж.

# 7
  • Мнения: 941
Моето дете мина преди почти 2 години през процедурата (вурдекс), точно при Пеев. Оттогава той я следи. Попаднахме случайно при него, запознахме се след процедурата. Преди постъпването в Пирогов контактувах с Момчилов, определено не го харесах. Очаквах да ми кажат, че трябва да избера екип, но никой нищо не каза и се паднахме при Пеев. Не беше грешка със сигурност.

# 8
  • Мнения: 1
Предварително се извинявам - направих си регистрация в сайта специално заради тази тема (не съм много сигурна как да намеря това което търся във всички други толкова обширни теми), та…

ddd2022, може ли да споделите какво стана с вашия случай?
Майка съм на 3 годишно детенце и при преглед от детски нефролог от Варна ни насочиха към София за преглед от детски уролог със силни съмнения за ВУР.
В момента дори сме хоспитализирани заради втори пиелонефрит. Веднага като ни изпишат отиваме на преглед в Пирогов. Нефрологът ни насочи към др Минова или др Пеев, но ни обясни само накратко какво представлява състоянието и че може да се наложи интервенция от 2-тия тип, който сте описали. А, колкото повече чета по темата, толкова повече се притеснявам.

Може ли да споделите:
- Детайли около процедурата - Рутинна ли е? Бързо ли се насрочва, колко време трае и какъв е болничният възстановителен период? Не сме от София и искам да съм подготвена, ако трябва да останем в града за по-дълго.
- Ако може да ме ориентирате за цените?
- Има ли повод за притеснения и дългосрочни последствия след ВУР, ако интервенцията е навременна? Напълно ли се възстановяват пациентите? Има ли риск от последващи уроинфекции след като вече е направена интервенцията? Както вече казах за последните 6 месеца ни хоспитализират за 2-ри път с пиелонефрит и ми се изправя косата при мисълта за 3-та хоспитализация или хронично заболяване.

Въпросите ми са доста и осъзнавам, от компетенцията на специалист, но ще бъда благодарна, ако можете да споделите своя опит, за да не оставаме на сляпо до прегледа.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт