Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 8)

  • 14 552
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 422
Ох, болибон, разсмя ме искрено. Големи сте чудаци Joy

Това с пружинирането наистина е гадно. И мен ме болят ръце и рамене. И аз казвам, че ставам щангист. Иначе при нас педиатърката каза още от 3 ти месец да го правя.

Вещице, и според мен се правяш страхотно. Казваш, че всичко бързо ти омръзва, Ами при нас като си играем също е така, само че за детето. Играем 5 минути на топка и после мрънка за друго. После 5 минути скачаме, и така към следващата игра.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Когато не знам как да приготвя даден зеленчук за малката, се допитвам до чичо Гугъл - спанака го въвеждам, както го е описала Болибон: нарязан наситно, сварен с другите зеленчуци и пасиран. Стана такова зелено пюре... 🙂

Това джендър парти и мен ме шашна 😄 Викам си, ейй Мони какви разкрепостени приятели има! Сигурно ще падне голям купон. (Edit: след разясненията на Орехче, може да подариш ваучер от H&M, или друг магазин за бебешки стоки; или одеалце примерно)

Вчера едни познати ми казаха, че е време да вдигам малката да прави крачки, та днес, ако не забравя, ще опитаме с нея.
Вече я уча да стои: най- често сядам, разкрачвам се, и я слагам между краката си, като я придържам от двете страни. Давам ѝ един охльов на Fisher Price, и тя тропа по него, рита го, ближе го.. абе каквото може да прави едно бебе с пластмасова играчка.

За описаната гимнастика, аз също правя част от упражненията: гледам през деня поне веднъж, и вечер преди лягане (така започнах от самото начало и така си карам и досега).

Запознахме Йони с доктора, който я изроди. Гледаше го с отворена уста 😄 И него, и кабинета, и чакалнята, и екипа му.. беше шокирано детето!

Аз да се оплача (оплакване ли е то..?) - Йони спи само с тапа в устата, постоянно. Изобщо не я изплюва. А ако се случи да я изплюе, се събужда до 2-3 минути и я после заспи, я не. Бузите ѝ червенеят (не е алергия, защото си мисля, че ще има по цялото тяло), нощем се буди внезапно с плач и трябва да я гушкаме, за да успокоим. И се чудя.. дали случайно не идват зъбки вече..?

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 10:14 от Kateto-S

# 77
  • Мнения: 3 348
Моята си плуе биберона. Обаче пък се научи да си го търси и си го лапа сама и пак си заспива. Знае къде седи и през ноща и не само се самообслужва. Но и тя вчера, тази нощ и днес проревава и вероятно е от зъби. Тази нощ на 3-4 пъти, че единия път чак стресна и баща си, доста силно беше. Обаче буквално само проревава и заспива. Аз докато се усетя какво става и да ида до кошарата, която е в долния край на нашето легло тя вече е заспала. Последния път и намазах биберона с гелче за зъбки и така блаженно ми се усмихна, че явно наистина са зъби.

Аз спанака ако са малки листата не го и режа. Само изчиствам по дебелата част на дръжката. Ако са от едрите листа махам дръжката и го режа на 3-4 парчета. Обаче като е от вкъщи за нея избирам малки листенца. Наистина пюрето става отровно зелено.

# 78
  • Мнения: 320
Момичета имам един леко тъп въпрос. Ако дам бананова каша, мога ли да смятам че съм въвела банана? Имам чувството че никога не съм захранвала дете. Вчера педи каза с ирония “ ама ти не помниш ли, че Митко мина направо на пържоли”. Макар че на 8 месеца му дадоха кебапче и детето цяла нощ повръща. После същата тази педиатърка щеше да ме убие като разбра.

Да се похваля, вчера правихме снимка и няма и спомен от бронхита и на слушалка гърдичките му са чисти.

Връщам се да дочитам

# 79
# 80
  • Мнения: 422
Дидистер, радвам се за вас. Нека всичко да минава!

И моето дете си плюе биберона. Той много не ги харесва. Понякога го изважда и дъвче пластмасовата част.

Кате, ние със Стефан постоянно сме в тази позиция изправени и удряме по една топка или по една играчка с дрънкалка. Обича да рита и да чува дрънкане. Музикален е явно Joy

# 81
  • Мнения: 873
Аз пък не знаех, че трябва да подскачат (тук разбрах) и не я бях държала. Сега като я изправя си стъпва стабилно на краката, но не пружинира 🤷 може пък да не иска, тя и да се обръща може, но не иска от няколко дни. Гледам да не я държа особено изправена, защото не мисля, че е ок да стъпва. А с тези бънджита ми изглежда, че са на пръсти някак, нещо не ми допада в тях и ще ги пропуснем. Ава иска да седи стабилно и нищо друго не я вълнува 🤷🤷 аз пак продължавам да я държа по коремче и тя протестира, от няколко дни сме в конфликт 😃😃 не съм предполагала, че детето ще си мълчи и дори заиграва спокойно и няма да му давам 😃
Захранването върви много добре, пу-пу, трети ден всичко си изяжда. Утре ще включа тиквичка.
Биберона си го плюе като заспи, като е будна си го взема и слага сама, ако е около нея.
Мисля, че Неизвестна препоръча Калгел за никнещи зъбки, мнооого благодаря 🤗 при Ава ефектът е моментален, буквално въздъхва от облекчение и се успокоява.

# 82
  • Мнения: 543
Интересно ми е да чуя  вашите мнения, Червенокоске и твоето понеже си вегетарианка - защо трябва на бебето да се дава всеки ден или през ден месо? Аз давам два- три пъти седмично, а съм захранила от началото на декември.
Faja ,Роско много ли слабичък върви? За една седмица добре е наддал според мен, сигурно е от дробчетата Stuck Out Tongue Winking Eye .
Нашата още не сяда, Плами и Божко ме изумиха - браво. Но и не я насилвам. Още виждам, че не й е време да я мъча дори насила. Но всичко друго като обръщания, превъртания, фалшиво пълзене или както му казват си прави детето. Като я храня в шезлонга се изправя сама, но бързо се килва напред.
Изобщо не помня кога голямата е седнала сама, не съм си водила и записки. Помня само, че проходи и тогава пропълзя, но то не й беше и любимо да пълзи.
Днес сварих цвеклото с кората( добре измито).Стана супер. И пак яде, определено й допада та се сетих, че по рецепти за бебчета съм го гледала като  комбинация с телешко месо.

# 83
  • Мнения: 606
В предната група имахме една кукувица, която проповядваше вегетарианство за бебета и обясняваше, колко е вредно да ѝм се дава "кокоши цикъл". В крайна сметка детето ѝ проходи на 1,6м и е със забавено развитие и лежа в болница няколко пъти.
Месото е важен източник на протеини. Нужен ѝм е за развитието на мозъка и мускулите, които тепърва ще развиват.
Интересно ми бече, че на една съседка детето ѝ ходи на логопед (2клас) и тя ѝм беше казала да наблегнат на чистите протеини (месо, яйца), като част от "лечението".
Иначе аз не ги следя стриктно дали е през ден. Обаче, ако го сравнявам с нашето хранене всеки ден месо трябва да има. Ние постно ядем на Коледа само и то след вечеря вадим плата с мезета, че мм не издържа.

Никол не подскача. По 1-2 пъти само  и вдига краката. Не ѝ харесва. Иначе, като я сложа да стъпва все едно права, веднага се дупи да си гледа краката и се смее и им джуноли нещо.
Днес гледах една детска кухня по препоръка на приятелка. Каза, че яденето е много вкусно и даже ѝ поръчах за петък. Наистина е скъпичка, но ако е и вкусна няма значение.
На каката кухните винаги са ми били гадни. Аз лично не бих го яла този бълво, но тя и нищо не ядеше.

Аз днес ходих на ендокринолог. Пусна ми една камара изследвания и ще започвам да ги правя тези дни. Дано открие, какво не ми е наред и защо не отслабвам.

# 84
  • Мнения: 2 186
Децата имат нужда от много протеини /мазнини, защото в момента им се развива страшно бързо мозъка.
До две години мозъка им се развива почти като на 18 годишен!

# 85
  • Мнения: 141
Ето го моето вече не толкова слабо момче😋

https://photos.app.goo.gl/eM6GUnns458z1cD8A

Вече е 8 кг, утре става на 6 месеца, но си изглежда слаб понеже е много дълъг 74 размер му е окъсява, но пък си остана широк. Мисля че от кашите успя да качи най после.

# 86
  • Мнения: 543
Ехааааа голямо сладурче ( като всички бебчовци в групата Blush )
Много добре си изглежда детето. Стига му търси кусури де - дълъг, слаб. Ще си търси жена манекенка да му пасва на размера

# 87
  • Мнения: 141
Абе все се каня да питам ама забравям. Имаше някоя мама с котка. Как се справяте? Роско постоянно търси мацата и като я види й крещи за да й привлича вниманието. Тя чат пат се промъква и ляга до него а той в своята радост я скубе и й бърка в ушите, очите, скубе й мустаците...животинката търпи за сега ама кога ли ще му шибне едни нокти.

# 88
  • Мнения: 251
Според вас трябва ли да ме притеснява това,че малката още не се обръща? Само се усуква на една страна да си играе,но не се обръща.
На 5 месеца и половина е.
И друго.Оризовата безмлечна каша как я давате?
Да започна с една лъжичка и всеки ден да увеличавам ли?

# 89
  • Мнения: 2 186
Неса, и мойте са на 5++ месеца и не се обръщат, според мен всяко дете се развива с различно темпо. Въпреки че съм ЗА упражненията.
Нас педиатърката ни прати на рехабилитация за да ги учат да скачат и да се обръщат.
Аз не ги слагам на пода и може би и това играе роля, сигурно трябва да имат по голямо пространство за да се научат да се обръщат.
Най добре като отидеш на консултация питай педиатърката, ако е нужно според нея ще ви прати и вас на рехабилитация. Но упражненията и вкъщи може да фи правиш, както и масажчета, мойте много обичат да ги масажират, но аз все нямам достатъчно време, правя каквото мога и когато имам 10 мин ги масажирам и им правя гимнастика.

Според вас трябва ли да ме притеснява това,че малката още не се обръща? Само се усуква на една страна да си играе,но не се обръща.
На 5 месеца и половина е.
И друго.Оризовата безмлечна каша как я давате?
Да започна с една лъжичка и всеки ден да увеличавам ли?

Общи условия

Активация на акаунт