Всичко за всички марки гел лакове - тема 46

  • 22 334
  • 702
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Имам тази на сън А на въпроса защо искам да е само лед, ще ме помислите за луда 😂,ама наскоро четох за вредата на ув лампите и понеже съм си яко параноя,реших че ще я сменям 😉

# 61
  • Мнения: 1 860
В предходната тема сме обсъдили вредите и изследването. Правили са го с най-мощната лампа по 20 мин. на ден. Гел лак се прави 1 път на 3 седмици по 10 мин сумарно. Солариумът повече вреда ще ти нанесе. Има "ръкавици" за маникюр. Тук е обсъден казуса:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1512716.msg45910233#msg45910233
Според мен няма смисъл да набиваш 300 лв. за лампа в случая.
Цитирам Esmeralda:
"их казала: евала, бг медиите най-после научиха за тези резултати от проучване, които от сигурно вече седмица се въртят в световните медии Joy

Всички лампи за маникюр излъчват УВ лъчи, самите диоди се наричат ЛЕД, но светлината е концентрирана УВ А. И да, не е особено полезна и не е съвсем като слънчевата, защото Земята има озонов слой, който не пропуска голяма част от вредните лъчи.

Иначе за проучването има интересна публикация на Дъг Шун, химик и експерт в областта на фотополимерите. Неговото мнение е, че изследването е направено подвеждащо - с най-силната лампа на пазара, продължително излагане по 20 минути 2 пъти дневно в рамките на няколко поредни дни, излагане на човешки клетки директно под лъчението, а не на ръка и тн.

Има някакви случаи на меланома на нокът (уж причинена от лампи за маникюр), доколко има вредни последици от лампите тепърва ще се разбира, но със сигурност не са така вредни като солариума, а и времето на експозиция е до 10 мин на ръка веднъж на 2-3 седмици."

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 14:06 от karmilla

# 62
  • Мнения: 2 664
Привет в новата тема! Чудесно оформена, както винаги! И вече пълна с красоти!👏
След един много несполучлив маникюр в стил Хайли Бийбър, си направих една класика за мен, с линт базите на Коди, и без това си изпочупих половината нокти. И аз като съфорумката от преди няколко страници, си повтарям сполучливите дизайни.🤫
Все искам да питам - нанасяте ли матов топ по два пъти или само по веднъж?

# 63
  • Мнения: 638
Сън лампите можеш да ги намериш на много места и да дойде бързо, както и на прилична цена. Моята я намерих в олх, търговец, който има и сайт за всякакви дреболии на цена 35лв. И съм много доволна. Като продуктите им са нови, просто ги пускат и в страницата им там, за да има повече продажби.

# 64
  • Мнения: 7 590
Karmilla, благодаря, че ме цитира, душа, тъкмо мислех да препращам да четат назад, но ти си се потрудила да го извадиш и постнеш тук. Бас ловя, че ще има още такива въпроси при информацията, която циркулира в медиите.
В допълнение ще кажа, а и мисля, че го има в инфото от Невена на начална страница, че комбинираните лампи са с най-голям обхват на дължина на вълната - 365 + 405 nm. Тези, които се водят само LED, са с по-малък обхват, тоест има опасност да не изпичат някои продукти.

# 65
  • Мнения: 222
Моята лампа е на 10 години вече. Ако помните едни бели с 4 ув пури вътре. Когато ми изгоря една си поръчах от али пак като пурички, но вече с лед диоди. Та сега е само лед и ми пече всичко. Трябва да я снимам и да ви я покажа. Хубавото е, че ако изгори нещо мога да го сменя без да сменям лампата. Лошото е, че има таймер само за 2 минути и трябва да я спирам ръчно.

# 66
  • Мнения: 1 111
Аз още не съм чула за здравословен лак Simple Smile

Гел лакът си има своите вредности и опасности, който иска да се пази, ходи без лак и това е.

# 67
  • Мнения: 1 860
Няма безвредни неща - и най-здравословното нещо да е, като се предобри с него и има обратен ефект. Важи дори за водата - хубаво е 2 литра на ден, но над 4-5 става  вредно за здравето. Ако през ден се вади лампата и се пече яко сигурно ще има последици, но веднъж месечно не би навредило кой знае колко. Стува ми се по-опасно лакът да е недопечен и да се развие алергия от уув лъчите.

# 68
  • Мнения: 383
Аз си взех Sun x5 max и засега си работи перфектно. В емаг я има и на много добра цена: https://www.emag.bg/lampa-45-uv-led-sun-x5-max-moshtnost-80w-hn207/pd/DXKSQ2MBM/
Иначе да се похваля с още един мой опит, но този път правих сестра ми


Опитах се да направя изравняване с цветна каучукова база, но се оказа по-трудно, отколкото очаквах. На клипчетата го правят с лекота, но реално се иска опит да имаш. Иначе използвах Клареса и Палу. Чудех се дали каучуковите бази се пекат повече време в лампата, аз заложих на 60 сек - дали е правилно?

# 69
  • Мнения: 102
Благодаря, Кармила за отговора,ще се насоча към Коди като вариант за фибро база!А ето каква лампа поръчах и аз, очаквам да е много добра!

# 70
  • Мнения: X
На ден втори от моя експеримент с тлъсто двойно каре по цял нокът ми се отчупи едно ъгълче на единия палец. Не съм запечатвала, защото съм си орязала ноктите да изравня и не исках да се омажа. Естествено не издържах и го повдигнах с една пръчица и всичко си падна на цяла люспа, без никакви поражения, натискане, чегъртане.

Не мога да ви опиша колко ме успокои това, че поне няма да се налага да ми смърди ден и половина на свалящата течност 😂

Сега ще го направя наново, понеже аз разчепкани нокти не понасям, и ще стискам палци останалите да издържат и този да е бил по-скоро изключение. Simple Smile

Определено ще пробвам белещите бази… за Великден може и да е дошла поръчката 😂

# 71
  • Мнения: 20
В предходната тема сме обсъдили вредите и изследването. Правили са го с най-мощната лампа по 20 мин. на ден. Гел лак се прави 1 път на 3 седмици по 10 мин сумарно. Солариумът повече вреда ще ти нанесе. Има "ръкавици" за маникюр. Тук е обсъден казуса:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1512716.msg45910233#msg45910233
Според мен няма смисъл да набиваш 300 лв. за лампа в случая.
Цитирам Esmeralda:
"их казала: евала, бг медиите най-после научиха за тези резултати от проучване, които от сигурно вече седмица се въртят в световните медии Joy

Всички лампи за маникюр излъчват УВ лъчи, самите диоди се наричат ЛЕД, но светлината е концентрирана УВ А. И да, не е особено полезна и не е съвсем като слънчевата, защото Земята има озонов слой, който не пропуска голяма част от вредните лъчи.

Иначе за проучването има интересна публикация на Дъг Шун, химик и експерт в областта на фотополимерите. Неговото мнение е, че изследването е направено подвеждащо - с най-силната лампа на пазара, продължително излагане по 20 минути 2 пъти дневно в рамките на няколко поредни дни, излагане на човешки клетки директно под лъчението, а не на ръка и тн.

Има някакви случаи на меланома на нокът (уж причинена от лампи за маникюр), доколко има вредни последици от лампите тепърва ще се разбира, но със сигурност не са така вредни като солариума, а и времето на експозиция е до 10 мин на ръка веднъж на 2-3 седмици."
Благодаря много! Прочетох тази тема с вредата и вече ми е много по-спокойно. Просто съм си такава паника 😂

# 72
  • София
  • Мнения: 769
И аз с малко закъснение се присъедниявам в новата тема и благодаря на Kaрмила, че пак се е постарала за хубавото й оформление 😊
 Напоследък ме нямаше много и имам да дочитам и от старата тема, но хайде първо да се отчета и аз с един маникюр от днес на мама  
Ох, хем ми харесва това с рисунките, хем не искам да ме карат да рисувам такива неща 😂 много време ми отива...А и предпочитам по-изчистени маникюри, ама хайде нали за мама... 😄

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 21:01 от LoLo30

# 73
  • Мнения: 383
И аз се присъедниявам в новата, благодаря на karmila, че пак се е потрудила за хубавото й оформление 😊  напоследък ме нямаше много и имам да дочитам и от старата тема, но хайде първо да се отчета и аз с един маникюр от днес на мама 
Ох, хем ми харесва това с рисунките, хем не искам да ме карат да рисувам такива неща 😂 много време ми отива...А и предпочитам по-изчистени маникюри, ама хайде нали за мама... 😄
Еха, много готино!

# 74
  • Мнения: 2 724
И аз се присъедниявам в новата, благодаря на Kaрмила, че пак се е потрудила за хубавото й оформление 😊   напоследък ме нямаше много и имам да дочитам и от старата тема, но хайде първо да се отчета и аз с един маникюр от днес на мама  
Ох, хем ми харесва това с рисунките, хем не искам да ме карат да рисувам такива неща 😂 много време ми отива...А и предпочитам по-изчистени маникюри, ама хайде нали за мама... 😄
Ехее, чудесни рисунки, а също и форма, браво! ❤

Общи условия

Активация на акаунт