Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 249
И аз тази нощ сънувах Ивонска.  Crazy Беше й студено, трепереше и цяла нощ се мъчих да я сгрея... неуспешно. Шантава работа!

Утре няма да идвам...  Sad Вече ми е доста трудно да се дундуркам по транспорта, а продължаваме да сме без кола. Не мога и 10 метра да мина, без да се задъхам и да получа контракции. Коремът ми става на камък и само ходя-спра-ходя-спра. Никой не се съобразява, въобще нещо от вчера съм адски смръчкана. Бяхме на семейно събиране с моята рода, всички пушиха, викаха, пиха... беше ми супер гадно, едвам издържах малко за уважение, с мен никой не се съобрази и изобщо ми стана супер кофти, вместо да се разсея.  Sad През цялото време слушах колко тежко се ражда и колко по-тежко става после и това ама хич не ми повлия добре.

Айде, днес и аз отивам на ЖК.

# 196
  • Мнения: 1 289
Честито на всички именници!

Днес нямаме още ново попълнение? newsm78 Нимче,всеки казва колко тежко се ражда,но пък за всяка жена е идивидуално-има първескини,които раждат мноого леко и бързо.И на мен само лошата част ми казват,ам аз си викам "щом всички са го минали и са издържали-аз ли няма да мога"...

Вие спите ли по гръб?Док ми каза,че не е препоръчително,а и аз не можех да дишам като спях по гръб.А сега ми олекна нещо  и много добре се чувствам по гръб...Ама незнам защо не бива...

# 197
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Честит Георги. Да расте здрав, силен и усмихнат. И да е най-голямата гордост на мама и тати.
Браво на Ивонска!

# 198
  • София
  • Мнения: 6 807
Здравейте!
Малкия мъж слушка /за сега/, въпреки че снощи поизмъчи татко си. Не плака,но седя буден между 2:30 и 5, като си изтърваше биберона на 5 минути и се налагаше да става да му го дава...
Каката много му се радва и постоянно иска да го гушка и целува, макар че ласките и са малко мечешки, все още.
Днес ще гледам да кача снимки на младежа.
Иначе бях писала на Ивонска, че в Тината искат нощници за след раждането, но явно само за ВИП-овете, защото момичетата на 2рия етаж бяха с болнични нощници до края. Малко странно ми се видя, ама...така. Сега си имам една нощница, която никога повече няма да нося, нищо че като нощница си е много хубава, ама аз такова нещо не ползвам.  Rolling Eyes Явно при нормално раждане мазалото е голямо,носете си поне поне 2 нощници, ако ще сте нормално и няма да ви дават нощници, както и много гащи и големи превръзки. Ивонска преди малко се оплака, че кървищата са дооста.  Crazy При мен нямаше такова нещо, но аз съм казвала и друг път - при секцио тече много по-слабо и по-кратко. Не съм си цапала нито нощницата, нито дори еднократните гащи, даже се прибрах с 2 бройки, от взетите 6.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 43
Честито на всички именници!



Вие спите ли по гръб?Док ми каза,че не е препоръчително,а и аз не можех да дишам като спях по гръб.А сега ми олекна нещо  и много добре се чувствам по гръб...Ама незнам защо не бива...

Аз не мога да спя по гръб, задушавам се, но и на една страна не ми е много комфортно. Последно време много ме болят тазовите кости, място не си намирам вече. Как ще издържам не знам?

# 200
  • Мнения: 1 132
Mimi,според моя доктор през последния месец на бременността трябва да се избягва лежането и спането по гръб, тъй като бебето е вече много тежко и притиска силно вена кава и можело да има неприятни последици. Дори като ми мерят тоновете ме питат постоянно дали ми се замайва главата,ако станат по слаби ме кара да се размърдам ...но понякога се събуждам спяща по гръб. Интересно,че ми препоръча да спя на лявата страна, а на мен това ми е най-неудобната поза.

# 201
  • Мнения: 1 289
но понякога се събуждам спяща по гръб. Интересно,че ми препоръча да спя на лявата страна, а на мен това ми е най-неудобната поза.



И на мен само наляво ми препоръчва да спя,но не ми е удобно особено и се връткам и надясно,но и аз съм се събуждала и по гръб.В съня си няма как да разберем ,че спим по гръб...

# 202
  • Мнения: 7 420

Иначе бях писала на Ивонска, че в Тината искат нощници за след раждането, но явно само за ВИП-овете, защото момичетата на 2рия етаж бяха с болнични нощници до края. Малко странно ми се видя, ама...така. Сега си имам една нощница, която никога повече няма да нося, нищо че като нощница си е много хубава, ама аз такова нещо не ползвам.
     O,да!Ивонска ни беше писала за нощниците,както ти си и казала.Аз много се учудих за това.Нали,лекаря от училището в Тината ни каза да не си носим такива,защото те давали техни стерилни.Сега разбирам,че думата става за ВИПове.
     Аз си взех една за всеки случай и както теб,КЛЕМИ,няма какво да и правя после,понеже не си падам по този вид нощно облекло,изобщо!

# 203
  • Мнения: 7 420


И на мен само наляво ми препоръчва да спя,но не ми е удобно особено и се връткам и надясно,но и аз съм се събуждала и по гръб.В съня си няма как да разберем ,че спим по гръб...
  Явно при всеки е различно.Някои носят бебетата си по-високо и като спят по гръб им се затруднява дишането,на такива жени, от натиска на матката в диафрагмата.
   Иначе, аз често и заспивам,и се събуждам легнала по гръб,не ми пречи!
   И за натискане на правото черво,при спането по гръб, е вярно,само че пак,като че ли,е индивидуално,не важи за всички.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 043
ЧЕСТИТО НА ИМЕННИЦИТЕ!   smile3525

Привет и честити  бебоци на родилите тези дни!
На мен ми предстои секцио след 3 седмици. Не е ли по-добре една вечер преди операцията да си в болницата, за да се избегне стреса? Как мислите?

Предполагам си зависи от човека. Аз предпочитам да постъпя предния ден, за да се настроя на болничната обстановка. Май зависи и от политиката на болницата. В Шейново, където ще раждам, те приемат предния ден. Нямам идея дали, ако не искаш, някой ще се съобрази с теб. От Клеми пък разбирам, че в Тина Киркова те викат за секцио в същия ден.

Днес и аз се сдобих с еднократните гащи.

По гръб също не мога да лежа, почвам да се задушавам. Интересното, обаче, е че при запис на тоновете издържам по половин час, а в леглото ми и пет минути са ми много. Не знам защо се получава така. Вече никак не ми е удобно да лежа - ни на ляво, ни на дясно. Най-добре се чуствам откъм тежести в полу-легнало положение, с повечко възглавници под мен, но така пък след два-три часа ми се уморява гърба. Но често следобедния сън го изкарвам в такава позиция.


П.П. Някой знае ли дали във VIP стаите в Шейново бебето може да стои при теб непрекъснато? Забравих да си питам доктора, а май съм чувала, че през нощта искаш-не искаш ти го взимат.
 

# 205
  • Варна
  • Мнения: 248
 ЧЕСТИТ ИЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ !!!

 За лягането по гръб към края на бременността, когато коремът слезе надолу, определено отново започвате да спите по гръб без проблем. Това естествено не се отнася генерално за всички. А по принцип когато главата е на по-високо също не е такъв проблем лежането по гръб. А аз лично редувам лява и дясна страна, защото колкото и да ми е удобна едната позиция не се издържа цяла нощ така.

# 206
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,днеска сте доста по-активни Simple Smile
От къде си вземате тия гащи за еднократна употреба.

# 207
  • Мнения: 3 405
И аз не мога да спя само наляво, надясно ми е по-удобно.

# 208
  • София
  • Мнения: 1 043
От къде си вземате тия гащи за еднократна употреба.

Аз ги купих от магазин Малечко, но не знам дали има такъв в Бургас. Може да питаш в магазини за бебешки стоки.

# 209
  • Мнения: 49
На Коледа в 6:30 сутринта дядо Коледа остави под елхата бебе Кристина - 2 750, 47см. Мама Светланка и бебе Криси са добре и утре се прибират от Шейново в къщи

Общи условия

Активация на акаунт