Захранване - въпроси и отговори - тема 14

  • 34 643
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 104
И аз давам сурови плодове, още от 6ия месец. Не сме имали проблем.

# 691
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Спанакът го давах на пюре с други зеленчуци - морков, картоф, може и с ориз. Като въведох зехтин и масло, овкусявах с тях. Сега го правя на крем супа.

# 692
  • Мнения: 71
Здравейте да ви питам,имам 11 месечно бебе..И отказва да яде от лъжица.Смятам че се дължи на зъбите и това че го боли...Но вече трета седмица кара само на плодове и друго отказва, започвам да се притеснявам.Не иска под никаква форма супа, домашно приготвени неща sano finger food ,неща които се ядат с пръсти ,предимно бисквитки,грозде, портокал,бананче.Моля за мами които са имали сходни проблеми като тези да се отзоват с съвети или мнения,ще съм благодарна.

# 693
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 397
Здравейте да ви питам,имам 11 месечно бебе..И отказва да яде от лъжица.Смятам че се дължи на зъбите и това че го боли...Но вече трета седмица кара само на плодове и друго отказва, започвам да се притеснявам.Не иска под никаква форма супа, домашно приготвени неща sano finger food ,неща които се ядат с пръсти ,предимно бисквитки,грозде, портокал,бананче.Моля за мами които са имали сходни проблеми като тези да се отзоват с съвети или мнения,ще съм благодарна.

Не се притеснявайте и не го насилвайте ,за да не се получи обратен ефект!
Мляко пие ли? Ако да,набавя си оттам дажбата,няма страшно,не е задължително на 11м да яде кухня и ЗВБ.Просто тези правила и препоръки са само на книга ..
Моята дъшеря пие активно АМ и до момента 1г и 3м ,ядеше едно и също пюре от Лидъл в продължение на месеци ,едва след 12м започна да проявява интерес и апетит към нещо различно ...Аз естествено се ядосвах доста,смених 3 различни кухни,у дома се готвеше денонощно,но не е не ..
Реално ,извода от цялата работа се оказа проблема със зъбите-много мъчително ги вадеше ,жеги в Пловдив до 40 градуса...Търпение му майката!

# 694
  • Мнения: 1 228
Здравейте да ви питам,имам 11 месечно бебе..И отказва да яде от лъжица.Смятам че се дължи на зъбите и това че го боли...Но вече трета седмица кара само на плодове и друго отказва, започвам да се притеснявам.Не иска под никаква форма супа, домашно приготвени неща sano finger food ,неща които се ядат с пръсти ,предимно бисквитки,грозде, портокал,бананче.Моля за мами които са имали сходни проблеми като тези да се отзоват с съвети или мнения,ще съм благодарна.
Имахме подобен проблем.Правих мъфини, в които криех заготовки месо, картофени или кюфтета от тиквичи, в които пак криех риба или други зеленчуци.После понеже ядеше попара започнах лека полека да слагам по една лъжица пасирана супа или манджа и постепенно увеличавах количеството докато започна да яде.Около два месеца беше при нас този период.Също към попарата добавях авокадо или тахани , да да е по - богата на полезни вещества.Но при нас беше след годинката.Може и кюфтенца с кайма да  направите.Дъщеря ми ги ядеше ако сложа повечко хляб вътре.

# 695
  • Мнения: 2 851
Моя син е на 1,1г отказва лъжица за това го храня с пръсти ,подам ли лъжица стиска уста,но с пръсти яде без проблем. Понякога има изключения и си яде и с лъжицата,нямам представа какъв е пробелма. Предполагам го свързва с периода на гадните пюрета . Пробвах с нави лъжици и нови купички. Неговите купи вече не ги ползвам ,защото не иска да яде явно му носят лоши спомени 🤣 и да не си помислите ,че нещо е насилвано детето,направотив дори имаше лека анемия ,защото не ядеше ,не ще пюрета да това от 10 месечен е на обща храна
Здравейте да ви питам,имам 11 месечно бебе..И отказва да яде от лъжица.Смятам че се дължи на зъбите и това че го боли...Но вече трета седмица кара само на плодове и друго отказва, започвам да се притеснявам.Не иска под никаква форма супа, домашно приготвени неща sano finger food ,неща които се ядат с пръсти ,предимно бисквитки,грозде, портокал,бананче.Моля за мами които са имали сходни проблеми като тези да се отзоват с съвети или мнения,ще съм благодарна.

# 696
  • Мнения: 220
При нас имаше същите моменти и бяха свързани с никненето на зъбки. Дори веднъж плака докато ядеше солетка, защото пипна венеца и после соленки не искаше дълго време.
Ще отшуми.както и с капризното ядене също. Колкото по-малко се ядосва майката, толкова по-добре. Писала съм и преди, до 13 месеца храненето беше ад, сега е на 17 и е коренно различно човече, което само си казва ам и показва какво иска и по колко.

# 697
  • Мнения: 5 097
Здравейте! От месец захранвам с пюрета и събрах вече доста бурканчета. Уви, не са като "от едно време", а (както знаете) капачетата са на силиконов винт, за който разбрах, че не търпял повторна стерилизация. Дали обаче все пак има съвместими капачки на винт, с които да мога да използвам бурканчетата? Някой има ли сходен опит? Ако са от значение марките - хип, плазмон, дм, гербер, бебевита.

# 698
  • Мнения: 1 128
Здравейте! От месец захранвам с пюрета и събрах вече доста бурканчета. Уви, не са като "от едно време", а (както знаете) капачетата са на силиконов винт, за който разбрах, че не търпял повторна стерилизация. Дали обаче все пак има съвместими капачки на винт, с които да мога да използвам бурканчетата? Някой има ли сходен опит? Ако са от значение марките - хип, плазмон, дм, гербер, бебевита.
Аз си приготвях пюретата на бебето и затварях в такива бурканчета, докато още е топло сипвам, завивам яко капачката и обръщам на долу с главата, като дойдеше момент да ги отворя, едва ги отварях, даже ММ ги отваряше, че някой път и аз не успявах. 😁

# 699
  • Мнения: 1 104
Здравейте, купих на малкия кокосово брашно и искам да му направя палачинки с него. Обаче пише, че има захари в самия старая (въглехидрати, от които захари…) 😬 това реално е естествената захар от самия кокос, нали така?

Може би малко глупав въпрос, но искам да бъда спокойна и да чуя и вашите мнения ..

# 700
  • Мнения: 1 128
Здравейте, купих на малкия кокосово брашно и искам да му направя палачинки с него. Обаче пише, че има захари в самия старая (въглехидрати, от които захари…) 😬 това реално е естествената захар от самия кокос, нали така?

Може би малко глупав въпрос, но искам да бъда спокойна и да чуя и вашите мнения ..
Ами по моята логика, не съм виждала брашно, каквото и да е с добавена захар 😁 .. следователно трябва да си е от самият кокос, въглехидрат има във всичко, освен в месото, следователно има и захар във всичко ..😁 а пък кокосът се води и плод все пак 😊

# 701
  • Мнения: 1 759
Здравейте, мами!
Тепърва се запознавам с темата за захранването, защото ни предстои след около 2 месеца. Моля да споделите каква тенджерка или съд използвате за приготвянето на зеленчуците на пара за пюренцата?
Благодаря предварително. 😊

# 702
  • Мнения: 819
Здравейте, мами!
Тепърва се запознавам с темата за захранването, защото ни предстои след около 2 месеца. Моля да споделите каква тенджерка или съд използвате за приготвянето на зеленчуците на пара за пюренцата?
Благодаря предварително. 😊
на колко месеца е бебето ви

# 703
  • Мнения: 1 759
На 4++ месеца.

Здравейте, мами!
Тепърва се запознавам с темата за захранването, защото ни предстои след около 2 месеца. Моля да споделите каква тенджерка или съд използвате за приготвянето на зеленчуците на пара за пюренцата?
Благодаря предварително. 😊
на колко месеца е бебето ви

# 704
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Стават във всякаква тенджерка да се варят с най-обикновена кошничка за готвене на пара. Ако захранвах сега, щях да постъпя по друг начин. По принцип покрай бебето ми беше трудно да се справям с всичко вкъщи и най-вече с готвенето. Когато малката беше на 7 месеца, си взех комбиниран кукър. От дистанцията на над една година ползване, бих казала, че съжалявам, че не съм го купила и разучила по-рано, за да захраня с изцяло домашна храна. Сега си го ползвам и за нея, и за нас. Даже често готви на две нива две яденета за нея или едно за нас, и едно за нея. Инвестицията не е малка, но си струва всеки похарчен лев. Замества и уред за пюрета, и стерилизатор, и най-вече е нещо, което се ползва дълго време.
Но да, варила съм и в тенджерка. Също става идеално.

Общи условия

Активация на акаунт