Захранване - въпроси и отговори - тема 14

  • 34 699
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 639
Да, доста е дразнещо това отношение на лекарите. Ние естествено се опитваме да направим най-доброто за децата си. На мен даже ми каза една в болницата защо не му даде и уиски с ядките...
Реакцията беше подуване на устната и очите, зачервяване на очите и летаргия. Докато стигнем и поотшумяха, но ни казаха, че сме за прием и бяхме 2-3 дена хоспитализирани. След това не съм давала други ядки. Ще ходим на консултация с алерголог, за да се провери дали няма и към други ядки, че иначе е риск да се тества с ядки директно. Надявам се да го израсте, въпреки, че ми казаха че алергиите от ядки не се израствали...

# 676
  • Мнения: 2 767
Да питам  от кой месец запопнахте да давате изцяло сурови плодове, аз към момента  ги правя на пара, освен банан, разбира  се.
По 2 дни въвеждам даден плод, малко ли е, понеже зеленчуци и месо въвеждам по 3, 4 дни?

# 677
  • Мнения: 835
Да питам  от кой месец запопнахте да давате изцяло сурови плодове, аз към момента  ги правя на пара, освен банан, разбира  се.
По 2 дни въвеждам даден плод, малко ли е, понеже зеленчуци и месо въвеждам по 3, 4 дни?
бебето проблем имало ли е че по три четири дни въвеждаш плод и зеленчук директно от пюре ли го дават това пюре

# 678
  • Мнения: 549
Аз и с двете деца въвеждах по 3 дни. Пресен плод дадох след годинката, и двамата са родени края на юни.

# 679
  • Мнения: 1 593
Още от началото на захранването (5 м3сец) - падна се лятото и имаше много пресни плодове -> обожава (обелена) нектарина,
Тук майчинството е кратко и в яслата (от 6ти юесец) им правят пюренца от пресни плодове - реално всичко им дават - мандарини, киви, 🙈
И така - за сега никакви проблеми 👍

Да питам  от кой месец запопнахте да давате изцяло сурови плодове, аз към момента  ги правя на пара, освен банан, разбира  се.
По 2 дни въвеждам даден плод, малко ли е, понеже зеленчуци и месо въвеждам по 3, 4 дни?

# 680
  • Мнения: 2 897
Аз на 11 месеца дадох сурова круша, диня също

# 681
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 870
На 7 м дадох сурова диня и пъпеш. На около 10-11 м банан, ябълка пасирана. След годинката цитруси и т.н. Съобразявала съм се със сезона, но след 9-10 м мисля е ОК да хапват сурови плодове.

# 682
  • Мнения: 2 897
Аз не смеех да давам сурови плодове по от рано ,защото имахме проблем със запека и казаха да не му давам сурови плодове и зеленчуци

# 683
  • Мнения: 2 287
Захранвах зимата и нямаше много какво да се дава, ама още на седем месеца му предложих банан, после и сезонните плодове един след друг. Не съм ги мислила много плодовете. Само за цитрусите малко се притеснявах, но понеже проверявахме изрично в мъжа ми - бананът не е цитрусов плод.

# 684
  • Мнения: 2 352
Не знам какви са тези препоръки. Голяма част от плодовете са разхлабващи и всъщност е по- добре да се консумират сурови.

# 685
  • Мнения: 2 767
А спанак кога и как въведохте?
Имаме домашен и ми се иска да му дам скоро.

# 686
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 870
Давай смело, беше сред първите зеленчуци, които дадох. Аз захраних рано, но да речем, на макс 7 месеца съм давала. Да знаеш, че  от него акото става зелено, да не се притесниш.

# 687
  • Мнения: 6 791
И двете деца съм захранила със сурови плодове, може би единствено ябълка да съм избягала сурова, защото от нея боли стомах. Всичко друго директно са яли - круши, кайсии, праскови, череши, ягоди, банани. Дори с малката живеехме извън града и буквално череши, кайсии, праскови, сливи ядеше от дървото. До ден днешен, вече е на 2г4м обожава плодове, защото ги свързва с онова време. Като видеше дръвче и почваше да сочи, берем, мием и яде. 😊

# 688
  • Мнения: 2 767
Давай смело, беше сред първите зеленчуци, които дадох. Аз захраних рано, но да речем, на макс 7 месеца съм давала. Да знаеш, че  от него акото става зелено, да не се притесниш.
О, благодаря, важно  си е, че със сигурност бих се филмирала, ако не знам за това.
Смятам да го направя  с останалите  зеленчуци  на пара и така да дам.
А вие как го приготвихте?
С ориз на фурна дали ще е добре, понеже  без  подправки  и сол ще е доста блудкаво. Някой давал ли е така?

# 689
  • Мнения: 2 352
Всички плодове съм давала сурови в началото, включително и ябълка. Даже за пръв път чувам, че боли корема от сурова ябълка.
Дъщеря ми много обичаше кус кус, сирене и спанак. Имах замразени бучки готов спанак във фризера. Имах готова вечеря в рамките на 10-15 Мин, като не съм имала нещо подходящо за нея или не иска да яде.
По принцип може да се дава месо и спанак, така най- добре се усвоява желязото от него. Преди време бях чела някаква статия за това, но не помня къде точно.

Общи условия

Активация на акаунт