Птички, котки, катерички и пролетно настроение в Немската тема (241)

  • 26 995
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 152
Бибит, благодаря за хубавото пролетно заглавие и новата тема! Hug Kissing Heart

Имаме си катерички, котки, таралежи, плъхове, а също и няколко ферми  с животни - крави, овце, конюшня и ниви наоколо. Странно, папагали не съм виждала. Кълвачи -да.  
Харесва ми да съм в досег с природата. Шумовете от мотори и коли, от трамваите и автобустие, както и мръсният въздух са ми белязали детството, понеже съм израстнала на булевард в идеален център.
penny lane, в моето семейство не ни се е налагало да държим изпит. Смяната на българска с немска книжка стана лесно и бързо, но това беше отдавна, със сигурност преди повече от седем години. Сега не знам как е.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Преди половин година си смених книжката с немска, бързо и лесно, без изпити. Даже беше и изтекла от няколко месеца и не са ми правили проблем

# 17
  • Мнения: 1 465
А всъщност длъжни ли сме да сменим  книжката с немска,дори българската  да не е изтекла? В смисъл- важи ли и тук правилото с повече от 6 месеца престой в Германия?
Благодаря за темата,чудно заглавие! Heart Eyes

# 18
  • Германия
  • Мнения: 3 429
До колкото знам не сме длъжни да я сменим докато все още е валидна. Все пак се води европейска шофьорска книжка, ала-бала. Никога не са ми правили проблем заради книжката при проверка

# 19
  • Мнения: 500
Благодаря на всички за отговорите!

Трябва да се смени само в случай, че изтече, иначе може да си караш с българската.
А нова българска да изкараш не става (в България се попълва декларация, че не живееш в чужбина, което в случая не е вярно).

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Благодаря за темата!
Аз я смених като изтичаше. Не съм държала изпит.

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз друго се чудя, как колегите поляци, словаци и прочие карат с техните си номера колите?! Нали имаше някакво правило да се регистрира тук колата, щом се живее постоянно или аз бъркам нещо?
Едно наздраве за лека нощ от мен, открих в килерчето една добре скатана бутилка бейлис Sunglasses

# 22
  • Мнения: 7 034
Пепеляшка, и моят мъж се чуди същото.
Добро утро и честит петък!

# 23
  • Мнения: 9 355
Как само поляци и словаци? Много българи също си карат с българската регистрация. Някак си се оправят.

# 24
  • Мнения: 252
Зависи къде им е адресната регистрация,но масово са в нарушение.

Последен работен ден и замириса на ваканция.🌞

# 25
  • Мнения: 6 693
Аз получих втора оферта само за работата 3400 . 5 квадрата, искаме плочки само зад мокрите места - т.е. 1,20 до 1,30 височина а зад душкабината 90х90 изцяло. Останалото е изглаждане и боя и монтаж. Аз все си мисля че ще влезнев в 10 000 , няма да пазаруваме много плочки и т.н. но и да не влезнем е по-добре от 25 - 30 000 и 4-5 седмици мотане из къщи. Нали ги гледам в съседите вече втора седмица висят в малката баня и то със съботата ...  Те така работели, всичко сменяли плюс електрото с някакъв шалтер да не си изтървеш сешоара в душкабината и сменят тръби ... ами ние нямаме в момента нужда . Та така . Може да започнем с тази сага , но след ваканцията.

# 26
  • Мнения: 252
Белла,много е скАпо😱

# 27
  • Мнения: 6 693
Е, ако влезнем в 10 ще е доста по-евтино. Тези дни ще обикаляме баумарктите да пресметнем поне плочки и санитарни

# 28
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Бела, както каза мъжа ми, като му споделих за вашата сага, "ще гледам клипчета в нета и сам ще си сменя плочките, но няма да дам такива пари, за нищо работа". Ако е пълно реновиране, със смяна на тръби и инсталации, ясно, че няма как да минете без майстор, но за 2м2 плочки, според мен, идеално ще се справите с мъжа ти, а после със спестените пари на екскурзия Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 693
2х2 е пода, стените са 1,20 х 2,5 и 90х2,4 х 2 доколкото го смятам аз. Но ние плочки няма да лепим каквото ще да става. Ще обиколим да видим кое колко струва  ,че последно баня правихме преди 10г.

Общи условия

Активация на акаунт