Птички, котки, катерички и пролетно настроение в Немската тема (241)

  • 26 989
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 152
И при мен днес имаше условия за разходки сред природата ! Светна пролетното слънце беше разкошен , светъл, вдъхновяващ ден!
Ей, как ми се прииска да съм била с теб, Pippi_, да споделим радостта от събирането на мечи лук и коприва! Обожавам. Сигурно и при мен вече има.
Готвя ги на кюфтета с елда , а мечият лук обичаме и в баница ( все едно е праз) или на салата.
Прясна коприва с орехи на салата е кулинарно вълшебство.
В супа с малко ориз, морковче и лук е класика.

# 736
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пипииии, издавай веднага къде този берлаух. Hands Pray От години си мечтая да си набера отнякъде повече, че една опаковка едвам стига за едно ядене... Няма да повярваш, ама това ми е един от последните сърчове в последните седмици. 😃



И предни години търся и само съм чувала за енглишер гартен, че има... Може и по уотс апп. 😃

Обожаваме и точно на песто правим с прясна паста.

Рецептата е съвсем традиционна, пиша я.

Пасираме: берлаух, зехтин, вода, сол, пармезан, кедрови ядки (ако няма - орехи). По желание казва моят мъж може черен пипер или пък да се сложи 50:50 берлаух към босилек, ако не искате твърде силен чеснов вкус.

Берлаухът е обикновено 80 грама (може би 100-120 е по-добре за една паста за двама), като дръжките махаме, защото имат лико / конци.

--------------------

С нетърпение очаквам Бибитната креативност с все нови и нови имена за нашите темички. 😃 Всеки път съм възхитена как обединява сезона, настроенията, последните дискутирани теми и измисля такова цветно и веселяшко заглавие. Залагам на нещо яйчно. 😃😃😃 С берлаух. Flowers Herb

# 737
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Мислих, мислих и го измислих. Joy
Няма да е берлаух, ще вмъкна българската звучна дума левурда за повече колорит. Smile
Дала съм шанс в заглавието и на единствения мъжки член в темата Smile да бере по поляните.

(Криси, благодаря за милите думи Heart Eyes)

Хайде на НОВАТА ТЕМА!

Последна редакция: ср, 05 апр 2023, 01:53 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт