Птички, котки, катерички и пролетно настроение в Немската тема (241)

  • 27 006
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 278
Страшна автобиография, но да е само той, здраве да е. Но автобиографията му как кореспондира с името на партията само.

# 706
  • Мнения: 9 152
И има седем деца.

В краткото описание : Политик. Престъпник.
 Не са многословни  в уикито Sunglasses

# 707
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Гласувах, в Ерфурт както винаги приятелски и вежливи. Минах за 5 минути. Докато съм данъкоплатец в България и имам възможност, ще гласувам.

# 708
  • Мнения: 1 091
Не гласувахме, не сме гласували и на предните избори.
Прекарахме много приятен ден с приятелско семейство, разходка в дъжда и вкусна храна.
Едното ми дете е вече във ваканция, другото има още два дни училище. Joy

# 709
  • Мнения: 9 365
Джейджей,
'Що така? В различни провинции ли учат? Или едното е студент? Моите от петък са ваканция 3 седмици.

# 710
  • Мнения: 7 075
Ние не гласувахме.
Тъкмо бях се разкандърдисала да пусна нещастния си глас. Облякохме се и видяхме, че навън вали. Решихме, че това е знак да не гласуваме, секцията ни е на десетина минути пеша и бяхме решили да се разходим до там. Съблякохме парадните костюми, намъкнахме анцузите и се разпльокахме на дивана. Изобщо не се чувствам виновна. Четох хубава книжка, позяпахме  филмчета и изобщо - неделен релакс.
Хайде, лека и доходна, както казват в България. Само 4-ри дни са, ще се справим.

# 711
  • Мнения: 6 750
Дени ние имаме само 2 Sad

# 712
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 429
Но имате и за Пфингстен ваканция, а ние в Хесен нямаме Sad

# 713
  • Мнения: 6 750
е ... нашето ми е по-добре. При нас са през 6 седмици и забелязвам че децата точно преди ваканция са така скапани, че имат много нужда. Сега например дребния едва избута седмицата и се тръшна ... но във ваканцияата веднага му минава. Т.е. днес вече е на крак и фит, а петък и събота беше доста гроги и овирусен .
От пфинсгтен ваканцията не се отказвам. Но ако дадат една седмица още за Беликден ще се радвам .

# 714
  • Мнения: 9 365
Обикновено имаме 2 седмици великденска и 2 есенна, тази година 1 седмица есенна и 3 седмици великденска. Няма Пфингстен, но 3 дълги уикенда - Christi Himmelfahrt, Pfingsten и Frohleichnam.

# 715
  • Мнения: 1 091
Дени, училищата при нас имат по 4-5 дни, които могат сами да разпределят като почивни. На Коледа пак се случи така. Много внимавам като резервирам почивки кой кога излиза във ваканция. От септември ще бъдат в едно училище и това ще отпадне.

# 716
  • Мнения: 6 750
ДжейДжей при нас са разни педагогически дни. И тази година в едното училище са ги сложили отделно от ваканциите. Предни години все допълват.
tan_nia   сигурна , че с автопроизводството всичко е топ?  Der Golf war jahrzehntelang Europas meistverkauftes Auto, im vergangenen Jahr erreichte er aber nur Platz fünf bei den Neuzulassungen. Дано  плановете са успешни  https://www.n-tv.de/wirtschaft/VW-nimmt-Abschied-vom-Verbrenner- … icle24028903.html

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 07:57 от bella-ciao

# 717
  • Мнения: X
Много искам дълга лятна ваканция и да ги няма тези хиляди ваканции през 6-8 седмици. Какво ще ги правите децата сега 2, че някъде и 3 седмици? Ние нямаме по 60-70 дни отпуск. Sad Обаче ако беше дълга лятната ваканция, можехме да отидем на някое интересно място за месец-два и да работим оттам.
А сега в това гадно време какво да правиш? Даже пак под нулата ще е следващите дни. Страхотно!

# 718
  • Мнения: 6 750
Синьо на мен много ми харесва както е и ми се струва идеално за почивка на децата. На мен толкова почивка не ми трябва, но те имат.  Лятото не можете ли да го направите това с работата за 6 седмици, а през останалите да се поразходите ?   
В това време може да идеш на термалбад или на музей . Вчера валя с малко прекъсване. Ние минахме в дъжда 2 музея , а през прекъсването центърчето на едно градче и катедралата и си намерихме за обяд. Не ми беше неприятно. Днес не вали и отиваме да гледаме птици.

# 719
  • Мнения: X
bella-ciao, няма как през лятната ваканция. И ние сме хора и искаме лятна почивка – море, планина. Аз си почивам истински само сред природата. Обичам да съм навън, да усещам слънцето и вятъра, да катеря планини… Сега нито за море става, нито за планина, нито половинката може да си упражнява хобито… Дребното просто ще седи вътре и ще си пречим взаимно. Супер ваканция!

Общи условия

Активация на акаунт