Птички, котки, катерички и пролетно настроение в Немската тема (241)

  • 26 986
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 252
Подкрепям Мони с две ръце и един крак.Миналата година за същата площ,плюс смяна на душ кабина платихме доста разумна цена.Белла,търсете познат или прЕател.Не дърпай дявола,че и при нас л
пробиха тръба и отидоха плочките на кино.🙏🤞

# 31
  • Мнения: 7 013
Bella, и на мен ми се струва скъпо. Нямате ли познати майстори от България?
Да попитам. Харесах си спортен комплект на Nike. Въпросът ми е - как са размерите на Найк? В смисъл, да си взема размера, който нося, по- голям или по- малък?

# 32
  • Мнения: 252
Пипи,как е изписан размера(4,6,8,10 или S,M,L..)?Принципно от Англия/Америка дрехите са с един размер по-големи,спрямо нашия стандарт.

# 33
  • Немция
  • Мнения: 6 860
10 000 само за смяна на плочките ли е, че не разбрах?

Абсурд ние да тръгнем сами да си оправяме банята по клипове в YouTube, дори и плочки само.
Пари се печелят.

# 34
  • Мнения: 6 652
3400 всичката работа по банята без пода за сега с пода няма да е над 4.

# 35
  • Немция
  • Мнения: 6 860
На мен ми се струва нормална цена за немския стандарт.

# 36
  • Мнения: 11 309
Дойде и моят ред да се цоона в новата тема.
При нас вече омекнал времето и много приятни за разходки.
Смяната на книжка е едно много лесно мероприятие. Чака се около 2 седмици и си предавате българската като получавате немската.
За котки мога да пея песни. Като взехме нашия, се започнаха едно мерене на нокти, зъби и вой. Редовно бяха събрани на двора всички квартални котки.
Като взехме кучето, вече е по-добре. Борбите минават на друга територия. Но винаги имаме купичка с котешка храна и вода на двора.
Имаме и подострени посетители. Един от тях даже си направи легло в шумата на двора. Затова не пускам котарака навън.

# 37
  • Мнения: 6 652
И аз така мисля. Ще прегледам сега по баумарктите кое колко струва

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние купихме плочите от BayWa, ако имате наблизо, имат доста голям избор и са на приемливи цени.

Аз книжката трябваше да я оставя още като подавах документите за нова. И чаках 4 седмици. Казаха, че я пращат във Франкфурт и от там правят запитване/проверка в България, преди да издадат немската

# 39
  • Мнения: 519
Pipi, погледни дали комплектът ти изглежда oversize, сега повечето им дрехи са така и е кошмар да си нацелиш размера. Виж какво са написали и като коментари, обикновено повечето пишат дали е точен размер или не. Аз обикновено нося M-L, влизала съм и в XS ако е овърсайз. Иначе "нормалните" им дрехи си отговарят на размера.

# 40
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
В България си правим всичко сами и не викаме майстори. Тук дори и един контакт не искахме сами да слагаме, заради гаранцията.
Ако се запали блокът и се докаже, че има допълнително слаган контакт, може контактът да няма нищо общо с пожара, но абсолютно не се знае дали няма да бъдеш in Mitleidenschaft gezogen, даже е по-скоро вероятно. Изчетох десетки закони. Същото и с банята - искаме да махнем една душ кабина и да сложим душ-стена. Дейността е елементарна - демонтаж на душ-кабина, 4-5 нови плочки (широкоформатни са ни), нов сифон и закрепване на новата стена. Пак не искаме да го правим ние... Защото ако стане васершаден 3 етажа под нас, пак могат да обвинят нас, за съжаление, там също сме говорили с адвокати... Не е фахгерехт монтирано, допринесло е и т.н... Затова и хафтпфлихтът ни е на двойна и тройна цена спрямо средната, НО поема и Fahrlässigkeitsschäden, обърнах да ровя тогава да намеря такъв хафтпфлихт, ако случайно нещо някъде ние сме слагали... Иначе в жилището под наем имахме хафтпфлихт за 36 евро годишно и покритието ни устройваше, покриваше и 10 000 евро ключове още преди години, и висок перзоненшаден и всичко... Но след много четене, в момента избрах друга застраховка.

# 41
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Да не се заричам, но 4-5000 Евро за 5м2 плочки ми се струва ужасно голяма сума и аз лично бих пробвала всякакви други варианти. Да, пари се изкарват, но за мен е безумно, такава сума да се даде за подобно нещо. Ние мислехме да си сложим новият паркет сами, защото изглежда лесно, но майстора даде прилична цена и много добър срок и решихме да си платим и да не си причиняваме стрес. Ако беше казал 2-3000 евро, щяхме да се мъчим сами. Не, защото не можем да ги дадем тези пари, а защото бихме искали да ги оползотворим по по-удачен за нас начин. Ако сме притиснати от време и обстоятелства е друга работа.

# 42
  • Мнения: X
chrissy, а как някой ще докаже какво-що е имало в апартамента преди да се нанесете и какво вие сте правили? Просто се зачудих…

Pipi_, защо не премериш в магазин? Тази марка би трябвало да се намира лесно.

# 43
  • Мнения: 6 652
Moni  не е само плочки. МАхат старите, махат всичко вътре, изчистват и иъзравяват стените, лепят плочки, боядисват на останалите места, монтират съоръженияата  ...
Blеu ти като собственик отговаряш за всичко което е твое и това което произтича от него без значение кой го е монтирал. После можеш да ходиш да се разправяш с монтьора ...
chrissy според мен твърде много стрес. Аз не мога чак толкова да го мисля, въпреки че сме много по - внимателни от много познати .  Не мога чак толкова много да се шашкам . И съм доста сигурна, че ако блока изгори във всеки апартамен ще има по някой собствено монтиран ключ, контакт, лампа, удължение ... На кой ще е вината ... много интересно.

Последна редакция: пт, 10 фев 2023, 12:08 от bella-ciao

# 44
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
chrissy, а как някой ще докаже какво-що е имало в апартамента преди да се нанесете и какво вие сте правили? Просто се зачудих…

Синьо, нашият е ново строителство и има планове от строителя, иначе при заварено положение е както казва Белла - собственикът отговаря за всичко, което е в рамките на неговия имот, независимо кой, как, какво и кога е монтирал.

Общи условия

Активация на акаунт