ВИНА - тема 2

  • 36 188
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Галифрей
  • Мнения: 4 313
Аз мисля, че Бончев ще запали лозето. Определено това кеото се бореха и върнаха ще пламне. Той ще направи някакъв отчаян опит да плати на мафията.

# 721
  • Мнения: 18 427
Бончев е профукал парите най-вече по винарваната. Теглил е заема авансовото, после е дал  близо 600 000 по проекити за да тръгне винарната, после още  към 150 000 личен заем на Тодор, а отделно после е дал пари да я съсипва, след катон е видял че няма друг начин. Филип оценяваше винарната на 2 милиона, а Бончев обясни, че е вложил много пари в нея, и реално няма как да даде повече от 100-150 бона. Мафиотката също обясняваше, че сделката е била за 20 милиона и Бончев е теглил като комисионна, аванс 10 процента или нещо от тоя род. Цифрите може да не са съвсем точни, ситуацията е ясна - Бончев е профукал парите, като е правил инвестиция, която не се оправдава.
Мафиотите му правят ултиматум - или винарната или връща парите. Той не може да ги върне, Цвета му е блокирала сметките.

Един взрив на колата на Филип би привлякъл внимание,  особено след като взривиха на Бончев колата, затова и за мен решението е палеж.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 15:42 от Лорд Сняг

# 722
  • Мнения: X
Остават 2 епизода май, не мисля, че ще е много мащабна развръзката, ще видим.

# 723
  • Мнения: 18 427
Принципно лозето има потенциал и без Елина, но Бончев непрестанно спъва винарната, за да може да я купи евтино и да си избие парите. Прави ѝ  проверки чрез АДФИ, пожарната и какво ли не, платил е/оказал е натиск  виното да не се изкупува и пр. Неговата сметка е - купувам винарната за сто бона от  Тодор, разработвам я, продавам я като комплекс на руснаците за 20 милиона и съм на кяр.
Може и вярно да си е мислил, че любовницата му ще стане управител на хотела, а дъщеря му - на новата винарна, не е невъзможно при сделка за 20 милиона да изискаш някои хора да останат. За мен сърцето на Тодор не е издържало, а Филип прояви инат и сега Бончев е между чука - мафията - и наковалнята - невъзможността да купи винарната.

Смятам че развръзката ще я отлагат до последната сесрия, и тогава ще натрупат всичко изведнъж.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 16:03 от Лорд Сняг

# 724
  • Мнения: 575
Продължавам да се придържам към това, което споменах - Лина ще се изтъпанчи пред Елина и ще си излее мъката; Елина ще каже на мама и юруш ще спасяват Бончев.
Чак пък такъв мащабен палеж на винарната - такъв негодник ли ще се явява Бончев!?😳 Леле-мале!

Харизанов ще се оттегли според мен - него единствено Анабел, пушката и лесните кифли го интересуват🙄

Напълно вероятно е Марта да се появи като за капак - подозирам я леко интересчийка за пари, помня как слухтеше в началото и се опитваше да вдигне цената на винарната пред Бончев. И понеже не подозира за Елина и ще разбере, че Зоя си е дошла, ще й замирише на мангизи и ще долети, уж брак да спасява!

Така го мисля аз.

Напълно възможно е да греша🙃

# 725
  • Мнения: 18 427
Марта не бих я нарекъл интересчийка, просто разсъждава по американски. Иска най-накрая да се приключи с тая винарна и да се приберат с Филип. Опита ѝ да проведе "бизнес разговор" в Бончев и да го убеди да ускори  нещата всичко не се получи, защото той не е бизнесмен по американски тертип от типа, а мафиот.


Освен това - Бончев може би не е зъл по душа, но когато човек е притиснат в ъгъла е склонен на големи мерзости. Мога да се сетя доста хора, които са добри хора по принцип, но ако са притистнати в ъгъла стигат до крайности.
Бончев няма на къде да отстъпва - или мафията ще пречука него и семейството му, или ще получи винарната, за да я даде на Титов и да се откупи. Друг път няма и няма значение какви средства ще използва. Честно казано изненадан съм, че не е намерил някой да убие Филип.
Алтернативата е война с мафията, а Бончев не ми изглежда на човек който ще води война с мафиоти. Да не говорим, че е доста овързан с тях.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 18:06 от Лорд Сняг

# 726
  • Мнения: 575
Лорде, честно, напълно разбирам гледната ти точка, но ако играта така ще загрубява…, по-добре наистина да се приключва с един сезон и толкова!
Не реагирам като щраус, криейки си главата в пясъка от грозната действителност, но нямам желание да го обръщат на мафиотски сериал, сериозно!
Западняците са интересчии в червата, от десетилетия ги наблюдавам, знам им номерата. Ако психиката ти е лабилна, поддаваш и си продаваш душата. Марта може да се е пречупила там, знам ли?!
Ако беше толкова невинна, нямаше при първата трудност и закучена продажба, да търчи обратно натам…!
Да беше невинна, да си стои плътно до мъжа, в радости и неволи, нали така беше?!
А тя? Фръцла.
Лично мнение, естествено.

# 727
  • Мнения: X
За мен Марта не е фръцла. Изхождам от собствената ми гледна точка. Който е в дългосрочна връзка или брак знае обикновено къде са лимитите на партньора му, за да не ги прекрачва. Ако мен ме замъкнат и завлачат в подобна ситуация уж за малко, а същевременно са ни обтегнати отношенията отпреди това, не знам дали бих проявила такова търпение спрямо нелепата ситуация. Големи романтици имало в темата.

# 728
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
За мен Марта не е фръцла. Изхождам от собствената ми гледна точка. Който е в дългосрочна връзка или брак знае обикновено къде са лимитите на партньора му, за да не ги прекрачва. Ако мен ме замъкнат и завлачат в подобна ситуация уж за малко, а същевременно са ни обтегнати отношенията отпреди това, не знам дали бих проявила такова търпение спрямо нелепата ситуация. Големи романтици имало в темата.

Не е романтизъм да очакваш, че партньорът ти би проявил малко търпение, когато е починал твой роднина и има неща за уреждане покрай него.

# 729
  • Мнения: 575
Фръцла е в смисъл “Заминавам си, майната му!”, според мен!
Като са им толкова обтегнати отношенията, да не беше идвала?!? Но наследство, нали?!
Не съм някаква романтичка, просто разсъждавам!
Но естествено, всеки има собствен прочит на ситуацията.

# 730
  • Мнения: X
Мда, останалите също разсъждаваме, ама различно виждаме нещата Simple Smile В интерес на истината изобщо не мисля, че й пука за наследството. А е дошла именно въпреки обтегнатите отношения, за да го подкрепи, но не се получават нещата. В реалността едва ли щеше да дойде изобщо за пътуване по работа, за кратко и при отношенията, които имат, но все пак е филм, та дойде.

# 731
  • София
  • Мнения: 13 587
Аз пък може и романтичка да съм, но баш до мъжа си бих стояла.
Точно на хиляди километри съм отивала с него и съм стояла с години, защото е имал важен за него проект. И в бизнес начинание, което беше напълно ново за нас, съм го подкрепяла. И той е заставал зад моите мечти и планове. За мен това е семейството, а не всеки по пътя си.
И общите интереси, трепети и амбиции.
Но пък трябва да е двустранно, обсъдено и планирано, пък и той уж едно беше решил, друго започна. Тук беше моментът да преценят дали остават двамата в начинанието или не. Марта взе решението първа, затова аз не виждам път обратно между тях.

# 732
  • Мнения: 792
Бончев не е човек, който може да се противопостави на мафията, а за война с мафията да не говоррим. Няма ресурсите и хората. Той е местен велможа. Дори не е от ранга на Харизанов.

# 733
  • Мнения: 6 161
Ако  Бончев не върне парите на "съученичката" , няма  елегантно  излизане от ситуацията .
Ще стане грозно , освен ако не опитат да ни  забаламосат с нещо много тъпо и нелогично .
До скоро в американските филми лошите обикновено  бяха от  украинската мафия , но вероятно вече ще има някаква политкоректност и всички ще са от руски мафии. При тях няма прошка . Преди години местни тарикати  ги прецакаха с КТБ , но после явно  онези ги наг-зиха и Б.Б. набързо прокара  тръбата на Турски поток  за 3 милиарда лв. от бюджета /въпреки ,че  ние нямаме никаква полза от тази тръба/.
Та ако Бончев не събере парите , няма логика да има приятен финал . За съжаление сериалът ще се превърне в мутренско-мафиотски.

# 734
  • Мнения: 18 427
Фръцла е в смисъл “Заминавам си, майната му!”, според мен!
Като са им толкова обтегнати отношенията, да не беше идвала?!? Но наследство, нали?!
Не съм някаква романтичка, просто разсъждавам!
Но естествено, всеки има собствен прочит на ситуацията.

Знами тя въобще не искаше да идва. Филип я замъкна почти насила, с обясненията, че "е за малко" и "ще си оправят отношенията". Е, не ги оправиха, още ги развалиха. Марта не прояваваше никакъв интерес към винарната, напротив беше готова да я продадат за сума, дори и под стойността ѝ, така че не бих я обвнил в комерсиализъм.
Само че нея я затрупаха нещастията - първо е загубила дете, после мъжа ѝ го вкараха в затвора, заради някаква тъпа винарна, която не си струва усилията. И аз да бях щях да си тръгна. Даже щях да му подаря на Бончев винарната, не си заслужава.

Една винарна трябва да се поддържа. Първо да я спасиш, после да я разработиш, след това всеки ден да си там, да я пазиш от бракониери, да се занимаваш с прекупвачи и данъчни.... Няма как от САЩ да се управлява. Друг вариант е да назначиш пълномощно лице, ама трябва безкрайно доверие да му имаш.
А Марта нямаше желание да се връща в България. за какво ѝ е винарна в Сандански, ако толкова ѝ бе важна щеше да си купи лозе в Колорадо да речем.

--
Харизанов и Бончев са различен тип мафиоти. Харизанов е мутра, за него престрелките сигурно са нещо нормално, докато Бончев е политик и "бяла якичка". Изглежда, че използва други хора, за да се пази чист и това еа част от проблема.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 20:03 от Лорд Сняг

Общи условия

Активация на акаунт