Кюретаж и забременяване след това - тема 89

  • 17 137
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 513
Права си. Не съм се зачитала подробно в коментари. Лично аз след непубликувания ми коментар съм оставяла само отзив със звезди, за да съм сигурна, че ще бъде отразен.

# 76
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 916
Сериозна работа е, затова можеш да заведеш иск като сериозен човек. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 027
Не знам дали въобще има начин да се докаже нещо и затова реших да предприема по-неинвазивни мерки, но уви....

# 78
  • Мнения: 2 162
Сериозна работа е, затова можеш да заведеш иск като сериозен човек. Simple Smile

Само ако има документи черно на бяло. Някакъв амбулаторен лист с диагноза становище, рецепти, документ, че е платила преглед...

# 79
  • Мнения: 4 636
Ако бях на мястото на Няма смисъл, щях да заведа иск. Не бих оставила нещата така.

И мен ме дразнят Супердок, че може да оценяш някакви маловажни неща, но не и самото лечение.

# 80
  • Мнения: 1 027
Документи имам - амбулаторен лист, изследвания, фактура за платен преглед - всичко. Ако някой знае къде и какво може да се направи, ще се радвам да ми пише.

# 81
  • Мнения: 5 074
Аз не съм сигурна,че може да се направи нещо на лекар заради неправилна диагноза,за съжаление...Те уморяват хора и никой не може да ги пипне,камо ли за диагноза..
Аз се бях спряла именно на Шикова,имаше много хубави мнения за рискови бременности, но се отказах от нея..
Мога ли да ви питам нещо....пия Аугментин , а вчера ми беше О и действахме. Ако случааайно стане нещо, АБ няма да навреди,нали ? В смисъл то още няма оплождане дефакто, а този Аб е съвместим с бременност.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 282
Аз за моя аборт пусках жалби до Районна прокуратура и до Изпълнителна агенция медицински надзор. Не съм завеждала искове, но това беше достатъчно за да бъде отстранен лекарят. Реално от това дето са ме разтакавали 12 часа напред назад и никой не искаше да ме погледне нямах много доказателства, само епикриза и една рецепта с антибиотик от малоумника дето ме прегледа.Но тя цялата болница знаеше за моя случай. Всичко си написах, включително и че ми изгубиха личната карта. После пред районното ме викаха втори път да го пиша. Срещу АГ Варна нямах доказателства, че ме държаха на студ и вятър права отвън 40 мин с висока температура, докато слезе един ядосан лекар и ми каже да си отивам вкъщи и да си пия но-шпа-то и магнезия, къде си тръгнала с тоя ковид.

# 83
  • Мнения: 1 804
Има смисъл човек да се позанимае. Малко да се вдигнат държавните служители, да се посплаши доктора и тн. Мин на здравеопазването, изп агенция Мед.надзор, НЗОК (ако прегледа е бил такъв), може би КЗП (като потребител на услуга?).

# 84
  • Варна
  • Мнения: 3 282
Има смисъл, да. Но е човъркане в рана и трябва да си готова за това. Между другото аз се опитах и до медии да стигне моят случай, уж имаше голям интерес от 2-3 места. Обаче тъй като минаха 2-3 седмици докато се събера и мога да говоря и ковид вече рязко беше спрял да е интересен, така и никой не пожела да го отрази. Тогава станаха интересни бременните украинки и пак я имаше в новините тая болница, но вече темата беше друга и аз не бях интересна.

# 85
  • Мнения: 4 636
Ако не се задействат споменатите от момичетата институции, аз бих писала и до Омбудсмана.
Реално докато си мислим, че на лекар нищо не могат да му направят и си мълчим, ще продължават да ни морят.

# 86
  • Мнения: 436
Наистина Супердок имат странна политика... преди време бях записала час за хирург, но той не се появи изобщо. Напосах коментар, че не е дошъл на прегледа, а съм го чакала, от регистратура ме записаха, взеха ми парите и ме пратиха пред вратата му, поне после ми върнаха парите, ама само защото си пазех бележката, иначе нямаше. Е, сайтът не ми одобри коментара и той така й не се появи сред всички други положителни за въпросния доктор, който не дойде.

# 87
  • Мнения: 1 027
Подозирам, че в СУПЕРДОК лекарите сами си одобряват коментарите... Но за мое успокоение в Гугъл няма какво да направят и реших да оставя обратна връзка там. 30 минути по-късно получих позвъняване по телефона и след като не вдигнах - гневен смс. Да не съм пишела "неверни и поднесени тенденциозно неща." И как всъщност явно просто трябвало да повторя резултатите след 2 дни, защото ако една бременност не се развива и тръбата нямало да руптурира. Те били искали да се подсигурят, (тя и другата докторка) че наистина е извънматочна и че било ЗА МОЕ ДОБРО... Умрях от смях. Аз пък друго си спомням, че се случи на прегледа... И че ми казаха, че бременност няма.
Как да е, жива и здрава да е госпожата, аз не съм го направила с цел да я хуля нея, а да предпазя други хора.

# 88
  • София
  • Мнения: 11 807
ц ц ц , в тази лекарка, според това което казваше ти, нямаше никакво усещане за спешност, което беше притеснителното. Че можеше да ти се спука тръбата и да има недай боже сериозни последствия? Да седиш и да викаш е сигурно е грешка повтори, толкова смело... вместо спешна хоспитализация и да се види какво става... смешна е просто... вместо да ти съчувства и да каже, съжалявам че се стигна до там...

# 89
  • Мнения: 1 027
Абсолютно не го сметна за нужно. Аз реално 12ч по-късно бях в Токуда и вече бях готова за хоспитализация, въпреки, че и те искаха да повторят изследванията, за да са сигурни.... Просто има различни начини да тълкуваш ситуацията, тя просто никак не я тълкува...
И нека не забравяме, че това състояние е животозастрашаващо и ненавременни действия могат да доведат до фатакеб край..

Общи условия

Активация на акаунт