Кюретаж и забременяване след това - тема 89

  • 15 525
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 613
Наси, пиши като имаш нужда от съвет и подкрепа в темата все пак Simple Smile

# 61
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 699
Благодаря АА , во аз само спамя сигурно дотегвахв няколко теми ! То аз се страхувам от нова бременност, вие се опитвате . Аз само си блъскам главата искам ли , ще мога ли да го гледам,  трябва ли?  Дали  ще сме добри родители.... Ще ходя в Надежда.  Но вече не вярвам , нито в док нито в Бог . Християнка съм , но не вярвам , че ще ми даде дете Бог ....

# 62
  • Мнения: 657
Наси, най-важно е да вярваш в себе си. Не поставяй под съмнение дали ще си добър родител и дали искаш да бъдеш родител въобще. Сигурна съм, че не те е довела в темата мисълта "абе не искам дате, ама я да си попиша тук".
Не си сама ❤️

# 63
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 699
Аз имам 4 аборта.  Не съм влязла ей тъй . Не вярвам в нас и в мен.  Аз съм с Телк . Евентуално ако родя ще се опитам да бъда добър родител до колкото мога  ..

# 64
  • Мнения: 4 603
Наси, днес една позната ми препоръча книга на Мадлен Алгафари, "Поправителен за родители" или нещо подобно. Ако искаш виж и резюмето, аз мисля да си я купя.

Днес бях на преглед. Докторът каза, че средата ми е идеална за нови бебета. Grinning Даже съм имала овулация този месец. Изписа ни да пием ел глутатион или нещо подобно. Рецептата остана в колата и за това не мога да кажа точното име. Не че бих го разчела, де Grinning

# 65
  • Мнения: 1 013
Ян, правете секс през ден и когато видиш 2 плътни черти на теста, правете всеки ден докато не станат пак различни. Аз така хванах последния път.. Верно после не беше търсения ефект ама такъв ми бил късмета.
Иначе исках просто да оставя един документ, ей така, да си знаете, ако някои ден нещо...

# 66
  • Мнения: 384
Обаче много интересно е написано: Евентуален обем салпингектомия. Това означава, че ако се налага, а реално те казват, че няма ако, а при всички положения режем. Интересен казус. Ще говоря с Атанасова при следващия ми преглед. След моята ИМ каза, че без подпис, че си съгласен можеш да ги съдиш за телесна повреда. Но тогава как махнаха тръбата на момичето, което лежа с мен в Шейново? Аз не помня дали се подписах на такъв тип документ някъде, че ако се наложи ще я махнах…




Ян, правете секс през ден и когато видиш 2 плътни черти на теста, правете всеки ден докато не станат пак различни. Аз така хванах последния път.. Верно после не беше търсения ефект ама такъв ми бил късмета.
Иначе исках просто да оставя един документ, ей така, да си знаете, ако някои ден нещо...

# 67
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 613
Разсъждавам в случая, нямам опит с ИМБ. При всяка една интервенция в тялото при възстановяване се образува съединителна тъкан където е рязано. Тоест има риск от сраствания, тъй като съединителната тъкан не се трупа точно целево да изгради перфектно в предишния вид, по-скоро служи като кръпка по липса на по-адекватно описание. Ако имате опит с рязана кожа или мускул после тази съединителна тъкан се разкъсва на микрониво докато мястото си възвърне нормалния обем движения. Обаче при орган това няма как да се случи и теоретично е възможно предполагам да махат тръбата заради потенциалния риск от сраствания вътре в тръбата или срастване на тръбата със съседни органи.

# 68
  • Мнения: 1 013
Презумпцията е, че веднъж щом е имало проблем в тази тръба, може пак да  има и затова я режат, но това далеч не е задължително. Имам приятелка със спасена дясна тръба 2011 (пак в Шейново) и 2020 забременява непланирано като яйцеклетката минава пак през същата тръба.

# 69
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 699
От тестовете за Овулация има смисъл особено като си на терапия след +тест.  Аз хванах една Овулация с тестовете.. И после знаеш кога да правиш тест.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 520
На моя приятелка така след ИБ спасиха едната тръба, за съжаление след време направи ИБ в другата. Тогава реши че явно нещо генерално не е наред и махна и двете. Забременя инвитро след това.

Та, направи изследвания за инфекции. Нелекувана хламидия знам че може да направи подобни проблеми.

Стискам палци да не е нищо подобно и следващия път да бременееш щастливо 🍀❤️

# 71
  • Мнения: 1 013
Добро утро на всички, освен на тези, които дават грешни диагнози на пациентите си и ги изпращат по живо по здраво вкъщи.
Исках да дам обратна връзка в Супердок за прегледа си при др. Шикова, която ми каза, че си въобразявам, че съм с ИМБ и че резултатите ми са в следствие на лабораторна грешка.
Уви, от Супердок не са качили коментара ми, незнайно защо Wink Не съм използвала обидна реч, просто споменах, че липсата и на диагноза ме вкара в спешна операция 20ч по-късно (с руптура на тръбата и кръв в корема)
Споделям ви го да си имате едно на ум за "хубавите мнения", защото реално, ако се зачетете, рядко ще намерите лоши.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 08:26 от НямаСмисъл

# 72
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 613
В общите условия на Супердок си пише, че коментари свързани с конкретно лечение не се публикуват.

# 73
  • Мнения: 513
Супердок имат политика да не качват мнения, в които става въпрос за диагнози (И на мен не са ми одобрявали коментар поради тази причина. После в един мейл, с който ме приканват да дам обратна връзка видях, че това е едно от изискванията, които посочват). В такива случаи е добре да се дават само по една звезда без текст или с текст, незасягащ диагнози) .

Добро утро на всички, освен на тези, които дават грешни диагнози на пациентите си и ги изпращат по живо по здраво вкъщи.
Исках да дам обратна връзка в Супердок за прегледа си при др. Шикова, която ми каза, че си въобразявам, че съм с ИМБ и че резултатите ми са в следствие на лабораторна грешка.
Уви, от Супердок не са качили коментара ми, незнайно защо Wink Не съм използвала обидна реч, просто споменах, че липсата и на диагноза ме вкара в спешна операция 20ч по-късно.
Споделям ви го да си имате едно на ум за "хубавите мнения", защото реално, ако се зачетете, рядко ще намерите лоши.

# 74
  • Мнения: 1 013
Аз лично не съм поставяла диагноза само обясних, че поради липсата на такава, бях оперирана по спешност по-късно Simple Smile Но пък виждам, че може да се пишат положителни мнения по отношения на диагнози:

"Д-р Шикова е страхотна! Внимание, човешко и професионално отношение, подробни обяснения. Тя ми помогна с бартолинит, с който се боря от 3г. и няколко сменени "специалиста". След успешно извършена марсупиализация тя се погрижи този проблем да не рецидивира (за пореден път). Благодаря ѝ от сърце!"

И каква тогава е идеята на тази обратна връзка за прегледа? На база на какво да го оценя тогава? На мили думи и сладки приказки ли? Не е ли до колко е адекватен някакъв лекар? Вместо да търсим реален проблем, тя ми казва да пускам НК клетки и да почваме вливки, при положение, че аз съм имала 1 бременност с жив плод, но пък лаборатнорните изследвания са прекалено грешни за нейната преценка.

Извинявам се, че така съм набрала, но смятам, че лекарската небрежност си е сериозна работа.

Общи условия

Активация на акаунт