Болна връзка с майка и.

  • 7 849
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 008
Има хора, които не умеят да постяват граници и явно твоята приятелка е от тях. Отношенията с майка й ще останат такива. Хората не се променят или това става в малка степен и доста трудно.

Имам няколко такива случаи в обкръжението. Едната мама е навсякъде с щерката - наставлява какво ще учи, какво ще работи, пише й курсовите работи, кара я на купони, взима я, на няколко уикенда пътува при нея в чужбина, за да я обгрижва. Гаджетата момчета са като домашни любимци.

Другата мама направо се премести при дъщерята в чужбина. Живеят заедно в едно жилище. Излизат нон-стоп заедно. Купиха си ново жилище отново заедно. Там дъщерята изобщо до връзка не може да стигне. Мама е много бдителна и никой принц не е достоен за златото, което е вече на 40 години. Подозирам, че ще останат една до друга докато мама се спомине някой ден.

# 61
  • Мнения: 3 841
Ужас”т”!

# 62
  • Мнения: 6 845
А смятах, че моята майка е обсебваща 😃 Майките от примерите са яко ненормални. Ама и щерките не остават по-назад.

# 63
  • Мнения: 6 260
По-назад написах за какво става въпрос съвместен живот с такава жена като авторката. Думичката "ад" не случайно съм я използвал 3 пъти в пост с 5 изречения. Само да добавя, майка ми се осъзна след малко повече от 20 години, когато родителите и (майка и въртеше всичко) я лишиха от наследство, а на всичкото отгоре искаха и тя да ги гледа, щото тва е работа на дъщерята принципно. Много от нещата си ги спомням лично, макар и да съм бил дете, сега като голям човек наистина се чудя на баща ми, че си го е причинил всичко това и не я е зарязал още първите години. Аз поне не бих могъл да го понеса.

# 64
  • Мнения: 2 506
Щот' я е обичал и е чакал да се промени.

# 65
  • Мнения: 12 913
Опитвал съм, не става. Почва да реве, вика че не е вярно и пак на ново
Авторе, нямаш много варианти. Ревала, не ревала - говорите, после пак говорите... тя пак реве... пак говорите... Казваш й, че не може да избира майка си пред теб ВИНАГИ. Понякога, да, ако не са се виждали - да се видят.
Но ако това пълно предпочитане продължава и обсебеност - да си се събере обратно с майка си тогава. Това ти е вторият вариант.
За трети не се сещам. Всъщност - да си продължаваш така със съзнанието, че това ще си остане до края така.

Интересно наистина, тази жена (не е момиче, моля, какво момиче на 24, направо ме дразните!) има ли приятелски кръг в Швейцария? А в България? Само с майка си ли общува? Имате ли си общи приятели, с които да излизате, или сте си само вие и маман?

# 66
  • Мнения: 1 520
Чета коментари да си смени приятелката като "носна кърпичка" или да възмъжее и да си отвоюва уважението.

Т.е. той да поема всички рискове и да върши всички усилия, докато момиченцето не може да се отдели от мама.

Според мен хората не се сменят като "носни кърпички". Щом той пише тук да се интересува, значи е достатъчно чувствителен и му пука за момичето.

Може да е хубава, да прави добър секс, последвала го е в Швейцария... С коя да е замени? С някоя простакеса без родители?

И как да си завоюва уважение - ако тя е зависима от майка си, и мечка или лъв да убие на лов и да ги занесе вкъщи, едва ли ще постигне голям успех.

Може би да поработи върху тази зависимост, да я намали постепенно и да убеждава момичето, че тя вече е с него и двамата продължават напред. Ако пък толкова не се получава след 1-2 години, възможно е наистина и да се разделят...

Борисе, с такова отстояване на границите като твоето - момичетата яко ще те подмятат и разиграват. Много ясно, че трябва да си отстои границите и да каже - виж сега уважавам теб, майка ти и вашата връзка, но всяко нещо трябва да е в разумни граници. И т.н.

# 67
  • Мнения: 2 279
Майката на колко години е ? Хубава ли е ?
Искам хем да дам съвет, хем да съм по-широко скроен.
Опен бокс демек.

# 68
  • Мнения: 6 823
А викаш предлагаш му тройка с майката Joy само да не се окаже, че тъста е боксьор,.че тогава я овапца автора

# 69
  • Мнения: 12 913
Няма тъст, като гледам. Така че - схемата може да сработи. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 279
Ако майката е в диапазона 45-50 може да се окаже много кахърна. От личен опит и от вещи мнения на съфорумки в тая възраст съм останал с впечатление, че там са най-взривоопастните смеси.
Швейцарска тройка.

# 71
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Поздравления за последните коментари за 3-ката, сякаш напълно заслужено отговарят на темата Simple Smile

Иначе за идеалните връзки и допълването на хората - не знаех, че форумът е пълен с такива потребители, дето все с малки компромиси и открили идеалните партньори...

От друга страна - за промяната на хората - кога един човек се смята за окончателно формиран? На 18 или 21 или на 25? Всички науки за мотивация, израстване, успех и т.н. са на основата на промененото мислене. Йогата, която сигурно 51 % от потребителките тук обожават и следват, също е на основата на промененото в позитивна посока мислене.

Кое е най-ценното в живота - да намерим заможния послушко, който да манипулираме цял живот и той да ни носи на ръце?

# 72
  • Мнения: 1 520
Борисе я разкажи за твоя личен опит. Как си приемал жена си 70 години във всякакви форми и поведение.

# 73
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Борисе я разкажи за твоя личен опит. Как си приемал жена си 70 години във всякакви форми и поведение.
170, аз съм Йода от Междузвездни войни Simple Smile

# 74
  • Мнения: 11 509
Има хора, които не умеят да постяват граници и явно твоята приятелка е от тях. Отношенията с майка й ще останат такива. Хората не се променят или това става в малка степен и доста трудно.

Имам няколко такива случаи в обкръжението. Едната мама е навсякъде с щерката - наставлява какво ще учи, какво ще работи, пише й курсовите работи, кара я на купони, взима я, на няколко уикенда пътува при нея в чужбина, за да я обгрижва. Гаджетата момчета са като домашни любимци.

Другата мама направо се премести при дъщерята в чужбина. Живеят заедно в едно жилище. Излизат нон-стоп заедно. Купиха си ново жилище отново заедно. Там дъщерята изобщо до връзка не може да стигне. Мама е много бдителна и никой принц не е достоен за златото, което е вече на 40 години. Подозирам, че ще останат една до друга докато мама се спомине някой ден.

Намирам за по-притеснително такова следене кой /че и не един/ прави с майка си, как контактува, купува, пътува и какъв е личния му живот и  отношения .... Явно те са си добре в техните си отношения, но Вас нещо ви терзае, че така зорко ги следите.

Малко странно "майките" на все още необвързани момчета някак по инерция в тази тема ги слагате в графа баби, които нямат работа освен да са майки - орлици на дъщерите си. Вероятно говорим за жени на 45-50 години, които също имат личен живот, мъже, правят секс, търсят приключения и то лични, а не бабнински и за ваш ужас могат и деца да родят ...

Общи условия

Активация на акаунт