Do koga bebetata wi se budeha za nostno hranene

  • 2 593
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Moeto bebe e na 7m,karmim se na poiskvane no tova e i prez nosta,na okolo 4h to se budi za da coka ipak si zaspiva.rqdko da spi cqla nost.Do koga e vazmogno da prodalgat nostnite ni hranenia?

# 1
  • Мнения: 6 243
Вече не помня - сина ми беше поне на две години и нещо. Като спря да суче, му слагах няколко шишета с айран в леглото, на сутринта ги намирах празни.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Дъщеря ми още се буди за кърмене нощем.

# 3
  • Мнения: 4 358
Оги спря да яде нощем в третия месец.
Никога не съм му предлагала вода или чай нощем, само кърма.
Не съм го будила за кърмене, будеше се сам и постепенно изместваше часа все по към сутринта.

# 4
  • Мнения: 3 379
Още се буди, но по-скоро цока за успокоение (зъби... и т.н.), иначе основно яде Simple Smile вечер към 23.00 и после сутрин към 6.00.

# 5
  • Мнения: 4 965
Нашите се будеха през нощта до края на първия месец. После престанаха сами - не съм правила нищо, за да ги отуча. Хапват към 22 и после чак в 9, но са на изкуствено хранене Grinning .

# 6
  • Мнения: 2 258
Деничка спря да се буди за нощно хранене края на първия месец.

# 7
  • Мнения: 1 517
до 4-5 месец някъде,сам си се отказа

# 8
  • sofia
  • Мнения: 1 426
До края на 9тия месец цокаше адапт. мл. кьм 1ч. през нощта. То това му беше 5тото хранене. Сега е на 4 и последно пие млякото в 20ч. после сутрин чак в 8ч. закусва.

# 9
  • Мнения: 673
Още се буди  Cry
За съжаление нямам възможност да спим заедно и ми е трудно да ставам, особено сега сме болни и много капризни.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Каката се буди докъм първата си годинка.
Малкият все още обича да папка между 4 и 5 през нощта.

# 11
  • София
  • Мнения: 235
Мойта малка дъщеря / вече на 8 м без 10 дни/ спря да се буди през нощта в края на втория месец. Но, за съжаление, това трая кратко - някъде към края на четвъртия нощното събуждане се възобнови /с малки изключения - няколко вечери, но не последователни, се събужда в 4.30, 5 и веднъж даже в 6,30/. Може би е било заради зъбки, знам ли, но аз си помислих, че не ми достига кърмата и я кърмех и през нощта. В последствие реших да не я храня поне до 4 и с дундуркане за около седмица го постигнах. Даже и като се събуди втори път пак така съм я успокоявала един - два пъти, но през деня съм като парцал, затова сега пак я храня нощем...За съжаление в нашия случай си мисля, че това нощно хранене не е много удачно, защото беба в един момент започва да преяжда и още повече се раздразва... Та май аз се нуждая от съвет по въпроса!

# 12
  • Мнения: X
Ами при нас е особено, защото храненето, което би трябвало да е в 6 е всъщност в 2:30...незнам защо така си е решила...яде последно в 20:30, после в 2:30 и после в 8:00

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Спря да се буди в края на първия месец. Кърмехме се последно в 9 вечерта и после чак в 5.30-6 ч. сутринта.

# 14
  • Мнения: 2 609
Ами и ние към края на първия месец Grinning

# 15
  • Spain
  • Мнения: 3 750
все още се буди .
 вярно 4е по рано бе6е по 4есто  спомням си 4е бе6е първо  в 12 , към 3 към 6 и после ставаше в 9 4аса
към 6 месец бе6е към 1-2 и после към 5-6 4аса ,
сега се буди в 4 и в 8 8.30 е ве4е станала Sad

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
нито един път не съм хранила нощем.
нощем - спим. Sign Exclamation

# 17
  • Мнения: 3 153
Спря към средата на втория месец:)

# 18
  • Мнения: 1 263
Още в родилния дом - 5-6 ден... До края на 2 месец се събуждаше сутрин в 6ч. А сега....понякога се налага в 10ч. аз да я събуждам  Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами някъде около 2 месец спря да се буди /то сега често изобщо не спи през нощта #Onfire /. Сама  спря. Потова време започна и да хапва почти на 4 часа. Оттогава ми се появиха и проблемите с намаляването на кърмата-сега трябва де се изчеждам в 3 през нощта, щото муцунката и в 6 сутрин реши да не се буди. Честно казано искам пак да гризе през нощта.

# 20
  • Мнения: 1 770
Ние все още се кърмим през нощта - синът ми е на 8 месеца. Мечтая за мига, когато ще спя цяла нощ непробудно!

Дъщеря ми спря да се буди през втория месец. Беше на изкуствено хранене. Бебе-мечта: заспиваше в 9 и се събуждаше в 9.....

# 21
  • Мнения: 1 793
и Алекс все още се буди през нощта и предполагам, че е заради зъбите. цока поне по 2 пъти на нощ. а така си мечтая за нощта, когато ще се наспя, а той ще спи до сутринта.

# 22
  • Мнения: 1 032
Синът ми се буди през ноща за киселото си мляко до почти 3год.възраст.  Neutral Face

# 23
  • Мнения: 3 663
А аз що борба проведох ( и още водя) за това нощно ставане... вече всички ме знаете Simple Smile
и от известно време насам Таня не иска да се храни през нощта, но това не и пречи да се буди  Cry събужда се всяка нощ по различно време, една веселка и ухилена и трябва около час да я позанимавам и после заспива и до 6 сутринта си откарва (храни се последно в 22ч.). определено не е гладна, даже вече и водичка не иска, но не и се спи и това си е.. вече се чудя дали ще доживея една спокойна нощ .....  #Puppy dog
На адаптирано е за протокола.

# 24
  • Мнения: 277
Ние все още се будим нощно време и само млякото си признаваме. Grinning

# 25
  • Мнения: 3 927
айде и аз да кажа:
бебка започна да спи по цяла нощ към края на 2-я си месец.....първо спеше до към 6 - 6:30, постепенно удължи съня и сега спи до 8:00, при това сутрин става в същата поза, в която съм я оставила вечерта Simple Smile , не мърда...

# 26
  • Мнения: 458
Toni sprq no6noto si hranene na 40-q den

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 382
Деничка е на 6 месеца. До преди месец почти бе отказала нощното хранене. Заспиваше към 21:30-22:00 и после към 6:00 ще цокне и в 9 ставаме. Но какво му стана на това дете, от първия ден на новата година, ТОЧНО от първи януари вечерта започна да се събужда поне по 4 пъти на нощ. Първо мислех, че не ми стига кърмата, после, че е от многото емоции около нова година, но кърма си имам, а до сега емоциите трябваше да са отзвучали. Не знам какво да правя и за сега посто бутам цицата с надежда, че ще заспи бързичко.
Не съм убедена, че е правилно и дори си мисля, че така по-скоро я приучавам да се буди нощем, но не ми се занимава с мноогочасови дундуркания, още повече че тя по принцип само на гърда заспива.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 482
Бебка, до последно докато се кърмехе се будеше нощем (5 м.). Мисля, че е хубаво бебенцето да се буди нощем за кърмене, нали тогава най-много се стимулира производството на кърма?
Между другото никога и за миг не съм си и помисляла да спирам нощното кърмене , макар че тогава не го знаех факта за важността на среднощните кърмения, не го спирах защото предпочитах да я накърмя за няколко минути и след това всички да спим блаженно, отколкото да я налея с вода и след половин час всички да сме на крак, кой знае колко дни щеше това да продължи, ако изобщо имаше резултат.

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: emi_bademi
Бебка, до последно докато се кърмехе се будеше нощем (5 м.). Мисля, че е хубаво бебенцето да се буди нощем за кърмене, нали тогава най-много се стимулира производството на кърма?
Между другото никога и за миг не съм си и помисляла да спирам нощното кърмене , макар че тогава не го знаех факта за важността на среднощните кърмения, не го спирах защото предпочитах да я накърмя за няколко минути и след това всички да спим блаженно, отколкото да я налея с вода и след половин час всички да сме на крак, кой знае колко дни щеше това да продължи, ако изобщо имаше резултат.


Извинявай, но до този 5- и месец ти кога си спала?

# 30
  • Мнения: 1 517
Моята се будеше до 1,5 месеца и после спря. Не ми се е будила до навършване на 8 месеца, когато пак почна по веднъж нощем да иска да суче. Напоследък обаче пак има нощи, когато спим блажено до сутринта.  Simple Smile А има и някои в които ставаме по 1-2 пъти.  Neutral Face

# 31
  • Мнения: 2 596
Във втория месец спря да се буди за нощно кърмене, но в 5-тия пак започна да се буди и сега си го кърмя и през нощта. Но през деня не иска да суче и съм принудена да му давам други неща или да се изцеждам. И аз не знам до кога ще продължи това.

# 32
  • Мнения: 1 341
И до ден днешен се буди. Проблеа ми е , че се буди от 2 до 5 пъти на нощ. Рекорда й е 8 пъти. Ако не спя с нея на обяд, не мога да издържа.
Най-интересното е, че когато я оставя на майка ми или на свекърва ми тя не се буди въобще или ако се събуди се буди и при двете между 4 и 5. Те й дават вода и всичко е ОК. Но при мама си иска цицата. И не ме остава на мира. Даже понякога само я захапва и не цока.

# 33
  • Мнения: 77
Той още в края на 2-я мес. започна сам да си прави по-големи нощните почивки и така докато стигна последно вечер в 10.30-11.00 и после караше до 6.30-7.00 сутрин. Но за съжаление доста ми намаля кърмата и за да я увелича аз самата започнах да го будя сутрин по-рано още към 5.00, а от по-честото кърмене той започна и сам да се буди между 1.30 -2.00 нощем гладен. Но пък някъде из библиотеката на форума прочетох че м-у 3 и 8 сутрин се "задава поъчката" за кърмата за др. ден, така че не смятам отново да спираме нощното докато сме на кърма!

# 34
ами някъде към 5-6 месец.. първо махнах храненето в 12 а после и сутрешното (към 5-6). Ама трябва малко упортство. те само сео тказват постепенно.

# 35
  • Мнения: 2 051
От десетина дни не се будят, но знае ли човек?
Точно на 4 месеца.

# 36
  • sofia
  • Мнения: 482
Цитат
emi_bademi написа:
Бебка, до последно докато се кърмехе се будеше нощем (5 м.). Мисля, че е хубаво бебенцето да се буди нощем за кърмене, нали тогава най-много се стимулира производството на кърма?
Между другото никога и за миг не съм си и помисляла да спирам нощното кърмене , макар че тогава не го знаех факта за важността на среднощните кърмения, не го спирах защото предпочитах да я накърмя за няколко минути и след това всички да спим блаженно, отколкото да я налея с вода и след половин час всички да сме на крак, кой знае колко дни щеше това да продължи, ако изобщо имаше резултат.


Извинявай, но до този 5- и месец ти кога си спала?



Ами аз заспивах моменталически като свърши ритуала. Е верно, че не беше много приятно ставането по 2 пъти през нощта, Аз и сега ставам по 2 пъти да бутам биба, само това става за секунди, докато другото в рамките на 10-15 мин.

# 37
  • Мнения: 217
Нощните храниния ги спряхме към края на 4 месец, после около месец се будеше за вода и приключиха нощните ставания.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 511
Тано се буди,буди,буди по сто пъти на нощ.....понякога полудявам Embarassed
Добре спи до 3.30-4.00(заспива към 21.30-22.00).После пием вода,мрънкаме,пуфтим(баща му казва,че мести Стара планина и затова така пуфти) и вече към 5.00 е освирепял от глад и надува гайдата!
После заспива,но пак е диваче,чеше се(по главата и ушите-много е смешен-педиатърът каза,че е навик Thinking ) и към 7.30 се е наспал-следователно и аз #Silly  и ставаме да пеем и да си играем dance
Тежка е съдбата ни... Hug

# 39
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
До към 3-тия месец се будеше в 3 часа,а после сутринта към 6-7.След това почна направо в 6,а от един месец насам към 8.Някой път даже се стряскам в съня си,скачам от леглото и с ужас установявям,че пак сме се оспали за закуската Embarassed  Laughing  Да вмъкна,че вечер последно папка към 21.30-22.00ч.Според вас това нормално ли е? Thinking

# 40
  • Мнения: 2 051
Цитат на: djidjislava
Някой път даже се стряскам в съня си,скачам от леглото и с ужас установявям,че пак сме се оспали за закуската Embarassed  Laughing  Да вмъкна,че вечер последно папка към 21.30-22.00ч.Според вас това нормално ли е? Thinking

Ха-ха, все едно чета за малкия ми син. Той така спеше по 12 часа, не си спомням вече от кой месец, но беше съвсем млад като започнахме да се успиваме. Спи, спи, ама пък после яде, яде - по много пъти, бавно и обилно.
Може да ви е такъв период, а може да ви е такова детето!!!

# 41
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: vedrra

Ха-ха, все едно чета за малкия ми син. Той така спеше по 12 часа, не си спомням вече от кой месец, но беше съвсем млад като започнахме да се успиваме. Спи, спи, ама пък после яде, яде - по много пъти, бавно и обилно.
Може да ви е такъв период, а може да ви е такова детето!!!
Абе, дано не е само период Laughing  Praynig Иначе и аз и таткото сме поспаливи,та то крушата не падала по далеч от дървото Laughing Дай,Боже,всекиму,че иначе не се издържа да ставаш посреднощ.Vedrra разгледах малко снимки,благодаря,че ми напълнихте душата,страхотни сте

Общи условия

Активация на акаунт