Черен списък - Пловдив

  • 1 004 434
  • 1 953
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 891
По-назад съм разказала какъв ад преживях заради въпросния Борис Стойлов.Ако на някой му се търси-да прочете Stuck Out Tongue Winking Eye Напълно подкрепям Герда.....ФМ бих правила само в София при друга бременост.

# 1 636
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Направете си един тест в началото и спрете да се занимавате с доктори. Днес има толкова много досъпни възможности. Никакви морфологии не съм правила. Виждам колко нерви съм съм си спестила. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 637
  • Мнения: 62
Направете си един тест в началото и спрете да се занимавате с доктори. Днес има толкова много досъпни възможности. Никакви морфологии не съм правила. Виждам колко нерви съм съм си спестила. Stuck Out Tongue Winking Eye
Теста няма тази гаранция какти амниоцинтезата а и не може да ви ксже как се азвива плода в определените седмици.Не бих дала толкова пари за тест който ми изследва само 3 вида аномалии

# 1 638
  • Мнения: 891
Dazel,тестове от рода на Пренатест не откриват неща,които могат да се видят от специалист.Проблеми със сърце,бъбреци,стомах и всичко останало.Обърнати стъпала и още много..много Blush

# 1 639
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Е, да де. Останалото се вижда и от обикновен специалист гинеколог.

# 1 640
  • Мнения: 62
Е, да де. Останалото се вижда и от обикновен специалист гинеколог.
Не е така,но всеки решава сам за себе си.Аз лично предпочитам да отида на ФМ.

# 1 641
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Бизнесът с ФМ, необя6нимо за мен, в последните години избуя и стана много популярен. Вече не ми е необяснимо. Детето ми е здраво благодарение на един единствен лекар. Права си. Всеки сам решава колко пари и нерви да похарчи.

# 1 642
  • Мнения: 233
Децата се раждат здрави с помощ от лекарите, водещи раждане и бременност и от майката - природа. Феталната морфология струва пари, но тя дава много информация за бебето и майката. Не бих си играла на тото, ако иновациите в медицината ми предлагат по-добра информираност и спокойствие!

# 1 643
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Около 22-26 седмица завършва развитието на всички органи и системи и те могат да бъдат добре огледани. Ако е достатъчно компетентен, това може да го направи всеки гинеколог и ако има съмнение да те прати на фетален морфологист. Но аз не си представям да убия детето си в този срок заради криво стъпало. Да не дава Господ да се отрие аномалия на сърцето или мозъка. Ще убиете ли детето си. Темата е много сложна и ако се случи подобно нещо, повярвайте ми миг спокойствие няма да имате до края на живота си, каквото и решение да вземете и който и да ви преглежда, няма да ви помогне. Затова предпочитам Пренатеста. До 12 седмица ще разбера има ли генетични аномалии, несъвместими с живота. Тогава решението е много по-безболезнено. Да убия живот, който усещам ежедневно ми е непоносимо. Когато всичко е наред, всеки добър гинеколог ще ви свърши работа. Но когато не е и ФМ, не може да ви помогне. Родих здраво бебе, само с прегледите при обикновен гинеколог. Той каза, че всичко му е наред. Прав беше.

# 1 644
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аномалия в орган или система не означава непременно генетично заболяване.
А за криво стъпало едва ли някой би искал аборт.
За тежки увреждания съм на мнение, че е по-добре да се прекъсне бременността, отколкото да се мъчим всички цял живот.

# 1 645
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Именно. Тук се коментира само идеалният вариант, когато всичко е наред. За да го разбереш добър гинеколог е предостатъчен. Но когато не е наред и той има съмнения специалист по ФМ може само да го потвърди. Но това нищо няма да промени. За спокойтвие може да си платите само ако всичко е наред. Ако не е,  колкото и да платите, не можете да го промените.

Децата, родени със синдрома на Едуардс, често имат някои от следните характеристики: малформации в бъбреците, структурни дефекти при развитието на сърцето, атрезия на хранопровода, умствено изоставане, проблеми с растежа, трудности при хранене, трудности при дишане, малка глава с изпъкнала задна част, малформации в развитието на ушните миди, малки челюсти, наличие на устни и/или небни цепки, недоразвити пръсти и нокти.

Напосоки от Гугъл. Често точно това означава. Като ви чета оставам с впечатлението, че повечето възприемат ФМ като вид застраховка. Ако я направя, задължително, всичко с бебето ми ще е наред. В повечето случаи наистина е така, но заслугата не е на ФМ, нито на лекаря, който я прави.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 17:39 от dazel

# 1 646
  • Мнения: 62
Именно. Тук се коментира само идеалният вариант, когато всичко е наред. За да го разбереш добър гинеколог е предостатъчен. Но когато не е наред и той има съмнения специалист по ФМ може само да го потвърди. Но това нищо няма да промени. За спокойтвие може да си платите само ако всичко е наред. Ако не е,  колкото и да платите, не можете да го промените.

Децата, родени със синдрома на Едуардс, често имат някои от следните характеристики: малформации в бъбреците, структурни дефекти при развитието на сърцето, атрезия на хранопровода, умствено изоставане, проблеми с растежа, трудности при хранене, трудности при дишане, малка глава с изпъкнала задна част, малформации в развитието на ушните миди, малки челюсти, наличие на устни и/или небни цепки, недоразвити пръсти и нокти.

Напосоки от Гугъл. Често точно това означава. Като ви чета оставам с впечатлението, че повечето възприемат ФМ като вид застраховка. Ако я направя, задължително, всичко с бебето ми ще е наред. В повечето случаи наистина е така, но заслугата не е на ФМ, нито на лекаря, който я прави.
Не виждам защо се ядосвате толкова много.Всеки си носи обувките и следва пътеката.Аз съм на мнение че трябва да се направят всички нужни изследвания щом това ще успокои бременната.И да ако се окаже че плода ми е с някакви сериозни малформации,Да бих направила аборт.Всеки знае какво може да приеме и какво не.Бог да дава здрави бебенца и спокойни мами да го оглеждат.Айде сега вече да преостановим темата,защото това е тема за черни списаци.Благодаря

# 1 647
  • Мнения: X
Стъпвайки на своя богат и горчив негативен опит, ще споделя няколко неща с надежда да съм помогнала поне на една бременна жена.
Малформациите у плода могат да се дължат на хромозомни аномалии, на моногенно наследствено заболяване,да са случайна грешка, да са плод на прекарано заболяване от бременната- могат да имат ехографска находка, а може и да нямат (да не се виждат).
Случайната грешка се открива може би най- лесно.
Повече внимание към феталните морфологии да имат бременни, в чиито родове ( и на съпруга) имат деца с проблеми.
Хромозомните аномалии се хващат на ехографа от сертифицирания специалист по фетална, защото си имат ехографски находки и добрият специалисн ги разчита, изпускат се само 5% от случаите на Даун, независимо, колко е добър феталният, заради естеството им, тогава се препоръчва изследване на плода.
Изследването на плода бива инвазивно и неинвазивно, винаги е писмено и с подписи и печати,изборът се прави при обсъждане с феталния.
Неинвазивните не хващат аномалии от моногенни заболявания, освен ако не са тясно насочени - примерно за муковисцидоза.
Инвазивните също не могат да обхванат всичко, а най- често срещаните хромозни аномалии. Давам пример -   не могат да засекат синдрома Анхел (Петрушка), освен ако канкпетно не се търси даденият.
Изборът инвазивен - неинвазивен тест на плода, става след обсъждане с феталния.
Инвазивните тестове биват - хорионбиопсия и амниоцентеза.При тях важното е лекарят, който ги прави, да има брой такива зад гърба си, защото има проценти риск.
И ако плодът има проблем най-хубаво е да се открива възможно най-рано, докато бременната не се е привързала прекалено към бебето.
Как ще се постъпи в такъв случай е избор единствено на майката и никой нямя право да я съди или да й оказва натиск за решенията й, защото тя е и изпълнител на присъдата.( ако мога така да се изразя описателно).
И още нещо!
При съмнение за проблем търсете второ и трето мнение само!  при сертифицирани специалисти по фетална медицина.
Имате възмаонаст след аборт по медицински показания да правите изследване на абортивен материал в сертифицирани лаборатории. Аз правих такова защото не вярвах че бебето е болно.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 21:31 от Анонимен

# 1 648
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Оф, Герда, благодаря ти. Мързеше ме да пиша толкова подробно. ФМ не е панацея, нито спасение. Който иска да я прави, но да не се психисват излишно тези, които не са правили толкова подробен ехографски преглед.

# 1 649
  • Мнения: X
Дазелче, тук не съм съвсем съгласна с теб.
Да попитаме жени -майки на бебета с аномалии живяли малко. Това е ужасна агония.

Общи условия

Активация на акаунт