Черен списък - Пловдив

  • 1 004 528
  • 1 953
  •   4
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 12 108
Мнение се иска в Белия списък.
Тук се споделят истории, довели до преценката, че даден лекар е за вписване в Черния списък.

# 1 711
  • Мнения: X
Д-р Стоилов, който прави ФЕ е прецизен лекар, на който може да се има доверие, снига да се абстрахирате от особения му характер и чувствително его. То друг като него в Пловдив няма, модерен лекар е, не пропуска кръвното, риска от прееклампсия, има отношение към тромбофилията.

# 1 712
  • Мнения: 160
Д-р Стоилов, който прави ФЕ е прецизен лекар, на който може да се има доверие, снига да се абстрахирате от особения му характер и чувствително его. То друг като него в Пловдив няма, модерен лекар е, не пропуска кръвното, риска от прееклампсия, има отношение към тромбофилията.
Аз съм на мнение, че особеният си характер и чувствително его и нервите си трябва да ги запази за себе си! Супер НЕ професионално отношение!!!

# 1 713
  • Мнения: 805
Д-р Илия Амалиев - абсолютен некадърник и незаинтересован "лекар", който ми гори раничка без направи тест за ЧПВ, без да пусне биопсия, без да ме погледне на колпоскоп, без да даде шанс на тялото с лечение да се изчисти само в рамките на 6 месеца- хайде на бързо да те горим и аз с наивността си се съгласих. Каза, че лазерът му бил последен писък на медицината и не пречело горенето на забременяването. Само, че оказва се има хиляди последствия  и поражения - най-малкото травмата на матката и ендометриозата, която се отключи от неговата процедура и изсъхването на влагалищния секрет и странните течения на парчета. На такива алчни мошеници трябва да им вземат лиценза и да лежат в затвора, задето се гаврят с болката на хората и с цел да измъкнат някой лев са готови да осакатят хората.

# 1 714
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Не познавам Амалиев, но от написаното познавам, че си нямаш понятие от HPV и ерозио. Ерозиото не се лекува, тялото ти няма да се изчисти само..... обгаря се и няма нищо общо с HPV. За второто се взима цитонамазка и PCR тест. Ако има изменения, се провежда лечение. Като мине време след лечението, се взима контрола за цитонамазка и пак се повтаря  PCR-а. И ако пак няма ефект, се прави конизация. Обгарянето  на шийката, няма нищо общо с кухината на матката. Обгарянето се прави между втория и петия чист ден след края на цикъла, за да има достатъчно време да зарастне преди следващия цикъл. Иначе клетки от менструална кръв може да се поселят там и да предизвикат ендометриозни огнища на шийката. Ако не си раждала, ерозио се обгаря само с лазер. Така не причинява деформация на шийката. За огаряне на раничка е редно да се провери чисто ли е влагалището, което пак няма общо с HPV. Кондиломите са свързани с HPV, но ти говориш за ерозио.

# 1 715
  • Мнения: 9 474
Изобщо не съм съгласна, който и да е от Амалиеви да е за тук. А и да плюете лекари без да сте наясно с диагнозата си е направо смешно.

# 1 716
  • Мнения: 160
Изобщо не съм съгласна, който и да е от Амалиеви да е за тук. А и да плюете лекари без да сте наясно с диагнозата си е направо смешно.
  И аз съм на същото мнение!
Аз 20 год ходя при Д-р Илия Амалиев и това за мен е супер професионалист! Държание, разбиране, сигурност!
Вярно скъпо взима, но цената му си струва! - първо и второ всички добри гинеколози в Пловдив са с тези цени!

# 1 717
  • Мнения: 4 986
Нито Амалиеви,нито Христамян са добри.Добри са били,сега лежат на стара слава и карат през пръсти.Цените им не са високи,но и работата им не е на висота.

# 1 718
  • Мнения: 805
Не познавам Амалиев, но от написаното познавам, че си нямаш понятие от HPV и ерозио. Ерозиото не се лекува, тялото ти няма да се изчисти само..... обгаря се и няма нищо общо с HPV. За второто се взима цитонамазка и PCR тест. Ако има изменения, се провежда лечение. Като мине време след лечението, се взима контрола за цитонамазка и пак се повтаря  PCR-а. И ако пак няма ефект, се прави конизация. Обгарянето  на шийката, няма нищо общо с кухината на матката. Обгарянето се прави между втория и петия чист ден след края на цикъла, за да има достатъчно време да зарастне преди следващия цикъл. Иначе клетки от менструална кръв може да се поселят там и да предизвикат ендометриозни огнища на шийката. Ако не си раждала, ерозио се обгаря само с лазер. Така не причинява деформация на шийката. За огаряне на раничка е редно да се провери чисто ли е влагалището, което пак няма общо с HPV. Кондиломите са свързани с HPV, но ти говориш за ерозио.
TОва , което ми казаха,  ПО СРЕДАТА  на обгарянето беше , че имало много кондиломи по шийката- и то ми го каза сина му, без Илия да ме информира преди това за този факт. Това, което знаех, беше , че имах 2 група Цитонамазка. Илия ми каза да платя предварително и аз платих, но като влезнах в стаята се оказа, че синът му ще ме "гори". Нито един от двамата не ме погледна на колпоскоп да види дали има изменения - направо преминаха към процедура, въпреки,че имат колпоскоп. Процедурата беше направена на 24 ден от цикъла - всъщност Илия Амалиев нищо не ми е казвал за това кой ден от цикъла да се направи- просто ми каза ела на еди кога си без да се позаинтересува кой ден от цикъла е това.  Получих течение на парчета и болки. От този месец нататък цикълът ми стана като кръвоизлив с много болки и много кръв и кръвосъсиреци . Както се оказа при следващ преглед разбира се НЕ при Илия Амалиев- на лице беше ендометриом. Не вярвам в съвпаденията , че съвсем случайно в месеца на горенето започват болки и се появява ендометриом ей така от нищото по същото време започва агресивна  ендометриоза, която се е откючила от нищото. Най-вероятно си е търсил опитно зайче да си пробва новия лазер, но е гадно защото е експериментиралс  жена, която иска да забременее.  Това,което ми каза моят сегашен лекар при операцията по премахването на ендометриома е че е бил много твърд - не като на другите жени. Ако жената има ЧПВ и шийката (която е огнището) се гори - кое става огнище??? Не става ли яйчникът огнище? Поне при мен така стана каквото и да съм имала- няма и как да разбера - сега на горена шийка ЧПВ едва ли излиза автентичен резултат.   С раничка или без -си бях забременяла и износила детенце от първия път стана, 100 пъти  питах Илия Амалиев да не стане по-зле , да изчакаме първо да се пробвам за 2-ро дете, да родя втори път  и тогава да горим - не та не - много било наложащо (при 2-ра група цитонамазка ). За какво ми е сега тази шийка , че нямала раничка -като не мога да забременея и имам ужасни болки в ячниците и цикълът ми е ненормален от онзи ден до сега. Стотици пъти  го питах да не стане по-зле , а той пръхтеше в досада и бързаше да влезне следващия пациент от който да вземе 80 лв- за  него пациентите сме портмонета. Но на драго сърце бих му платила хиляди левове само и само да не ми беше направил тази напаст.  Интересно ми е ако беше неговата дъщеря или внучка дали пак така щеше да лекува.  За всички сълзи и болка, които ми донесе, за мъките, които преживявам, дано има справедливост и си получи заслуженото под една или друга форма.

# 1 719
  • Мнения: 4 986
Моя близка ходи на преглед при бащата,плати му той да я оперира,а я оперирал сина.Операцията жив зян,плати им втори път бащата да поправи операцията.Бащата може да е добър,но на сина явно не му се отдава да прави операции.А и хората не плащат на бащата да си учи сина на тях.

# 1 720
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Фиона, пълна каша ти е в главата. Ендометриоза на шийката е възможно да получиш следствие на манипулацията. На яйчника - абсурд. Нямат нищо общо двете. Виж една схема на женска полова система. Абсурд да гориш кондиломи на шийката и да увредиш яйчника. Да ти кажа честно и следващия не е много в час, ако ти говори подобни небивалици.  Лечението на кондиломи е единствено да се обгорят. Няма друг начин. Имаш ли кондиломи, вероятността за HPV е голяма. Може да си спестиш парите за PCR, който ако не е взет както трябва, нищо може да не отчете. За другите проблеми не мога да коментирам. Но вероятно са съвпадение.

# 1 721
  • Мнения: 805
dazel, на теб с какво ти гориха шийката с лазер или ток? Само жените, които са горени с лазер -знаят какво е това за което говоря. Това, което казваш по учебник е така и докторите го повтарят, защото на теория е така и го знаем всички,  но реално на практика се получава друго. И това добрите сцепиалисти би трябвало да го забележат и да се отнесат с внимание. А не без да пуснат биопсия и да погледнат на колпоскоп- и хоп. В първите няколко страници на черния списък има друго момиче, което Амалиев е повредил пак с горене на шийката, но този път със Солкожин- при нея също са се получили аномалии. Организмът е свързан, да се лекуват органите по отделно и да се смята , че нямат връзка един с друг - след като го преживях - смятам вече ,че е безумие. Шийката е жлеза и то такава , която основно почиства влагалището, като и се изгори тя и се функциите се променят и това се отразява на органите по-горе и на забременяването. Все едно да имаш болест на червата, но да очакваш , че е изключено черния ти дроб да се зарази или да си изгориш стъпалото, но да смяташ , че няма да ти се отрази на походката. Травмата на шийката се отразява върху половите органи и много жени в чужбина пишат за това по форумите.
Никого не убеждавам.
Просто пиша с цел да помогна да друго момиче.
За мен преди Амалиев също беше доктор, на който се възхищавах, но съм потресена сега. Който иска да си ходи при него, няма да се убеждаваме. Но който му е ял попарата, знае за какво говоря. И преди да се вслушате в думите му , отидете и на второ мнение, защото после няма връщане. В крайна сметка, докторите се правят на много велики, имат самочувствие до небето, но като стане проблем, няма да поемат отговорност и няма да ви върнат здравето.

# 1 722
  • Мнения: 12 108
Чакайте малко. При цитонамазка втора група, за каква биопсия говорите!? На какво основание? Извинявайте, че така се намесих в дискусията, не познавам лекарите, които коментирате, но до някъде съм засегната от темата, защото този месец преминах през процедурата. Само, че моят избор беше добрата стара електрокоагулация. Няма да раждам повече.
Фиона, желая ви късмет. Дано откриете лекар, на когото да се доверите. Споделиха се и други мнения, не съм съгласна обаче с поставянето на д-р Христамян в този списък. Лично мнение.

# 1 723
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Горенето на ерозио с лазер е по-доброто. Сега ако операторът е калпав, лазерът нама нищо общо. Махали са ми бенки с лазер. Дори нямам белези. С ток едва ли щеше да е така. При конизация се изрязва част от шийката, при раждане може да се разкъса и деформира, без това да окаже никакво влияние върху яйчниците и матката. Ако беше обратното всички щяхме да сме повредени. Травмата на шийката няма нищо общо с другите органи. Не схващам защо ти е биопсия и колпоскопия, то се вижда и без тях какво ти е състоанието. Втора група цитонамазка, ерозио и кондиломи.

# 1 724
  • Мнения: 3 881
Добавям в този списък един общопрактикуващ, така наречените лични лекари. Д-р Емилия Караиванова. Практикува в МБАЛ Св. Панталеймон в Кючук Париж.
Записах се при нея през декември 2019 г. след като моята лична лекарка се премести в кабинет, който ми е много далече. Първо посещение. Отидох за направление за съдов хирург (имам разширени вени на единия крак и периодично се обострят).

Жената е отвратително груба, недодялана, с почти каруцарски речник, самовлюбена и нахална. Петно за професията.
Скрит текст:
Със записан час 18:00 по телефона, за да ми бъде дадено направление. Озовавам се половин час по-рано на мястото. Виждайки, че няма никой друг чакащ чукам на вратата и питам дали мога да вляза. Покани ме. Обясних за какво съм. Сопна ми се "Часът ти е за 18". Направи ми впчатление, че говори на "ти", но какво да ги правиш.... Казвам: "Видях, че никой друг не чака и затова почуках". Последва ехидно и ни в клин, ни в ръкав "Аааууу, така ли?". За втори път в разстояние от минута ми светна някаква лампичка, но рекох си "Карай, те са си такива лекарите".

Последва сърдит въпрос: "И какво, значи си ми пациент и досега не съм те преглеждала?". Отговарям, че съм от половин година само записана при нея. Нататък жената се развихри в пълна сила. Поиска да ме преглежда тя за вените. Усъмни се, че нямам нужда от съдов или що... не знам. Мислех, че иска само да види крака, затова послушно вдигнах крачола на панталона си. Последва разгневяване "Така ли се прави преглед? Съблечи се и легни на кушетката". Изпълнявам. Последва забележка: "И вземи свали малко тия килограми". Ок, да, имам десет излишни със сигурност. Но не са 30. При това милата лекарка видимо е с 25 излишни. Съгласявам се въпреки грубостта, защото наистина килограмите пречат при разширени вени (въпреки, че когато ги сдобих кантарът с мъка стигаше 50 ама какво да обяснявам).
И така... до тук леката част. Какво последва...

Поиска да назначи пълни изследвания с вземане на кръв и всичко останало. Казах, че предвид ситуацията с коронавируса ми се иска да е по-нататък това, защото се страхувам да се ходя в болници точно в този период. Истината е, че не се страхувам, но сигналите за лекари, действащи неетично и вписващи като болни от ковид всякакви хора, се множат ежедневно. Има материална субсидия за всеки открил такъв пациент. Затова не искам зорлем да се навирам в змиярници. Естествено не го казах. Жената продължи видимо сърдита, че за тези изследвания няма да се размотавам по болницата, тя щяла да ми вземе кръв там в кабинета си.... О! Нямам против да си направя изследвания, но това упорство започна да звучи съмнително. Все си мисля, че кръв се взема в лаборатория, не по кушетките на личните лекари.

Последва разпит дали пия нещо за вените. Отговорих, че не. Преди години на поредния профилактичен преглед за тях в съдова хирургия след Доплер ми казаха, че няма смисъл от операция, случаят не е толкова тежък и т.н. Това и споделих. Последва подигравателното "Виж сега, ако смяташ, че знаеш повече от мен, да не ти обяснявам". Не, не смятам така, просто Ви казвам какво беше положението преди няколко години - обясних.
Това фамилиарнечене е доста дразнещо. Не съм на 19 години, а тя на 68, че да вижда повод да говори сопнато и поучително като на пубертетка в 11-ти клас. Но знам, че съм там за направлението. Знам и че е юни и именно сега мога да я сменя. Затова подминавам мълчаливо грубиянското отношение и чакам направлението си. Най-накрая го получавам. Обаче жената отново ме почва с вземането на кръв. Да ми запишела час за другия месец. Какво е това упорство? Да не би да им дават някакви пари за извършени такива профилактични прегледи?

Аз съм на 40 и кусур години, не съм дете, имам уважение на лекарите, защото това действително не е лека професия. Но ако един общопрактикуващ лекар се държи така изнервено и нагло, какво трябва да очакваме като поведение и настроение от онези, които оперират ежедневно?

Общи условия

Активация на акаунт