НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 143

  • 36 828
  • 501
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 27 759
не знам къде работите, но след праз и синьо сирене човек мирише натрапчиво и особено дори на следващия ден InnocentInnocentInnocent
миролюбива забележка Hug
Не я разбрах, честно казано.😃 Ще уточниш ли? Досега не си спомням чак такива натрапчиви миризми да е имало, особено пък на следващия ден...🤔
Аз ще си позволя по празниците от традиционната храна, но няма да опитвам от всичко, а само каквото ми се яде и в разумни количества.🙂

Последна редакция: пт, 22 дек 2023, 21:35 от dolce miele

# 436
  • Мнения: 13 439
До организъм си е, има и хора които хапнат нещо леко подправено с чесън и на другия им ден колегите им го усещат. А други могат и цяла глава да изядат и да не миришат на нищо на следващия ден.

# 437
  • Мнения: 433
Здравейте. Чета, че преработените храни са вредни, но не мога да се ориентирам кои са те.
Например ДОМАШНО приготвена наденица или пастърма преработени храни ли са?

# 438
  • Мнения: 1 131
Здравейте, бихте ли споделили вашите любими салати 🥗

# 439
  • София
  • Мнения: 5 916
Payla, всяка салата без картоф, ориз, паста и т.н. е подходяща и любима.

# 440
  • Мнения: 39 635
Ааа и без боб. Simple Smile

# 441
  • София
  • Мнения: 5 916
Здравейте. Чета, че преработените храни са вредни, но не мога да се ориентирам кои са те.
Например ДОМАШНО приготвена наденица или пастърма преработени храни ли са?

Зависи какво слагаш в надениците.

# 442
  • Мнения: 433
Здравейте. Чета, че преработените храни са вредни, но не мога да се ориентирам кои са те.
Например ДОМАШНО приготвена наденица или пастърма преработени храни ли са?

Зависи какво слагаш в надениците.
Само месо и подправки-черен пипер, сол, чубрица, комьон.

# 443
  • София
  • Мнения: 5 916
Аз бих яла домашни наденици. Ама умерено, защото все пак имат доста сол, а и сушеното месо си е трудно смилаемо.

# 444
  • Мнения: 27 759
Аз успях да повиша желязото и феритина само със Сорбифер (по 3 таблетки дневно, т.е. 3х100 мг желязо, 26 мг ми се виждат малко, ако железният дефицит е по-голям) . Също комбинирах Сорбифер с фолиева киселина. Избягвам желязо, което е комбинирано с Б 12. Приемам Б 12 възможно най-отдалечено от желязото.
И аз бих яла домашни наденици умерено.

# 445
  • Мнения: 39 635
За мен, ако само това (хранителните добавки) е приема на въглехидрати за деня- хич не бих се притеснила. Поздравления за свалените килограми. А кой диетолог ти е изготвил режима?

# 446
  • Мнения: 13 028
Как сте, момичета:) от 10 дни съм пак в редиците, след като месец бях на място, в което храната беше веган, основно въглехидрати и загладих сериозно косъма😅😂🫣
С тъга установявам че ЕГН то си казва своето и ми е много, много трудно да сваля 2-3 те килограма който съм качила. Въпреки че съм много стриктна , не мърда пустия кантар😅 ще стане, но с голям зор…

# 447
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 540
JACKLIN,
Не се тревожи за няколко килограма, ще ги смъкнеш, когато времето се стопли и  се движим повече. Постоянните мисли, че имаме  да смъкнем кило, две, три вярвам, че е по-вредно отколкото да живеем в мир със себе си.
 Ще стане, разбира се, трудно или лесно, няма значение, важното е , че ще стане. Точка.

И аз съм с 3 кила отгоре от октомври до сега, но знам, че ще ги махна. Така, че не си сама.

# 448
  • Мнения: 13 028
Ооо, аз съм изключително активна физически, няма зима, няма лято😅 горя два пъти повече, отколкото поемам и въореки това не свалям😅
Ако е друг на моят лайф стайл ще е торба с кокали.
При мен ни калориен дефицит , ни нищо не действа. За 2-3 месеца може да бутна някое кило. Тежко ми е и ми пречи на спорта.

# 449
  • Мнения: 39 635
И аз съм в +. Нямам идея колко, но се взимам в ръце. Ще се надъхваме и подкрепяме!

Общи условия

Активация на акаунт