НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 143

  • 36 768
  • 501
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 275
А желатина на прах в пакетчета от хранителните магазини ок ли е?
Да. Аз само такъв купувам. Нали е за ядене.
Нещо другите, под формата на добави са ми много съмнителни.

# 76
  • Мнения: 690
Само да кажа и аз,че направих бисквитките на Таня с ябълката и са страхотни👍🏻,благодаря

# 77
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 540
Идеята за желатин в кафето ми хареса, но не знам защо стана такава обсъждане относно разтворимостта на желатина.  Желатинът се разтваря в топла вода, а не в гореща, а над 60 градуса Целзий той губи част от аминокиселините си. Колагенът от своя страна се разтваря ( не съм сигурна, че това е точната дума) в студена вода, така че вместо желатин може да се ползва колаген. Желатинът се извлича чрез частична хидролиза на колагена.
Колагенът е доста по- скъп от желатина, а на практика и двата продукта съдържат едни и същи аминокиселини.  Защо, не можах да намеря достатъчно убедителен отговор на този въпрос.
Който се  притеснява от разтворимостта на желатина в кафето си, може да си слага колаген на прах ще се разтвори без проблеми, а и може да се сложи по-голямо количество, също.
Аз лично доста време си купувах колаген пептидес и го сипвах в смутита. От известно време си купувам желатин, който използвам в кухнята, просто обичам желирани неща.

 Честит 3-ти Март на всички българи, където и да са разхвърляни по света.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 07:26 от lindor

# 78
  • Мнения: 690
Здравейте отново,имам един въпрос пак тъй като в този режим е позволено киселото мляко,вие ядете ли или наблягате на месо,риба,яйца зеленчуци и за десерт какво си позволявате?

# 79
  • Мнения: 2 275
Дискусията за желатина тръгна от този на листчета, който преобладава в наши ширини и който наистина е деликатен за използване.  И наистина гумено парченце в устата не е най-приятното нещо.
Кисело мляко не ям, предпочитам 2-3 лъжици заквасена сметана или маскарпоне,  или парченце черен шоколад с еспресо за десерт. Внимавай: за десерт, а не за дояждане. Ти май имаш навик да си дояждаш с разни "млекца ", които в повечето случаи не са такива. Ако държиш на кисело мляко , търси овче или козе. И да е мляко, а не млечен продукт.

# 80
  • Мнения: 959
И аз не ям кисело мляко.И млечни като цяло.Единствено около два- три пъти в месеца овче сирене и кашкавал и сметана за застройване на супи още по- рядко.Не съм забелязала да ми вредят,но предпочитам друга храна.Не ям десерти,нямам нужда.Изяждам основната порция,изпивам си добавките и евентуално чисто кафе след това.

# 81
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
Tania, благодаря, но мисля че ще намеря желатин на прах. Не ми е належащо. Просто съм много любопитна да опитам.
Линдор, ти пък сега колаген! Кой знае колко ще му е цената тук? Аз за 100 гр. какаово масло платих 5 евро в билковия магазин, в Амазон е 29 евро, но вече го бях купила. Както и да е. Стремя се да поддържам местната икономика и май се минавам. Май ще си ям желирана сметана.

# 82
  • Мнения: 690
Дискусията за желатина тръгна от този на листчета, който преобладава в наши ширини и който наистина е деликатен за използване.  И наистина гумено парченце в устата не е най-приятното нещо.
Кисело мляко не ям, предпочитам 2-3 лъжици заквасена сметана или маскарпоне,  или парченце черен шоколад с еспресо за десерт. Внимавай: за десерт, а не за дояждане. Ти май имаш навик да си дояждаш с разни "млекца ", които в повечето случаи не са такива. Ако държиш на кисело мляко , търси овче или козе. И да е мляко, а не млечен продукт.
Тане благодаря ти ,напоследък съм нон стоп гладна,примерно правя фаст до 13ч,обядвам сега вече дори ВмНВХ и след 10мин все едно не съм яла,глад,не знам какви изследвания да си пусна

# 83
  • Мнения: 13 359
Идеята за желатин в кафето не идва ли точно от факта че е по-евтин вариант отколкото колаген на прах? За колагена ясно че по-лесно се разтваря и няма опасност кафето да стане на хвърчила в чашата, но финансово не е много готин вариант за постоянно... а аминокиселините са си пак там.
С колаген всичките добавки са скъпи, като че ли. Явно преработката не е проста или евтина, не му разбирам.

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 12:42 от natka

# 84
  • Мнения: 2 275
strawberry,  аз на твое място бих пробвала да закусвам. И за известно време бих "забравила " фаста.
Има един лекар руснак,който обяснява с кортизола нещата. Всъщност благодарение на него разбрах защо тялото ми реагира отрицателно при пропускане на закуска.
Ще дам линк по-късно.

# 85
  • Мнения: 690
strawberry,  аз на твое място бих пробвала да закусвам. И за известно време бих "забравила " фаста.
Има един лекар руснак,който обяснява с кортизола нещата. Всъщност благодарение на него разбрах защо тялото ми реагира отрицателно при пропускане на закуска.
Ще дам линк по-късно.
Да ок,благодаря ти
Ще чакам👍🏻

# 86
  • София
  • Мнения: 5 881
strawberry, я пусни едно меню, за да видим защо толкова много си гладна.

# 87
  • Мнения: 2 275
strawberry, я пусни едно меню, за да видим защо толкова много си гладна.
Аз я "знам" отдавна и от други теми. Сега не знам,  но преди гладуване цяла седмица (салата ,яйцЕ и млекцА) и "мръсни дни" събота и неделя.
Не съм си променила идеите, които даваХ и тогава.
Бих искала и аз да видя едно меню от последните дни.

# 88
  • Мнения: 690
До обед само чисто кафе и вода
В 13ч 3 парчета(рула) шунка завити с кашкавал ,шепа чери домати 2 гръцко кисело мляко по125гр
Следобед 1 ябълка и кафе със сметана,1 квадратче черен шоколад или 1 бисквита от тези на Таня,но това не всеки ден
Вечеря пилешко филе със сметана и салата и поякога 1 малко кисело мляко 125

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 15:39 от strawberry0302

# 89
  • София
  • Мнения: 5 881
До обед само чисто кафе и вода
В 13ч 3 парчета(рула) шунка завити с кашкавал и 2 гръцко кисело мляко по125гр
Следобед 1 ябълка и кафе със сметана
Вечеря пилешко филе със сметана

Това кето ли трябва да се води? Къде са ти зеленчуците? Закуска няма, ама добре. То и аз не закусвам, защото вечерям късно и сутрин не съм гладна.
Обяд - крайно недостатъчни и некачествени протеини и мазнини. Какво прави киселото мляко? Че и 250 г? Нали си яла кашкавал. Или си вегетарианка? Защо няма една голяма и хубава салата?
Вечеря - пилешко бутче с кожа вместо филе. Мазнината ти е пак от млечни. Зеленчуци липсват.

Общи условия

Активация на акаунт