С какво ви дразнят снахите?

  • 19 699
  • 252
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 188

Че не й се възхищавам,че не я слушам и не желая да участваме в тъпите й схеми..


Е, те всичките от това се дразнят Simple Smile
А ако не е спазене традицията с имената ....

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Аз не мога да разбера каква е тази битка за имената...Моите деца са кръстени на свекъра и свекървата, въпреки че малкият можеше и по друг начин да се казва и не е дословно на нея(но пък още на 17 години като бях си пожелах един ден да имам син с това име,та явно тук важи правилото "внимавай какво си пожелаваш"). Големият син ми е казвал,че ако има син ще се казва Преслав-много му харесва името,ние с ММ и двамата сме с "Е" та няма да е на никой,но то моето име в мъжки вариант не съществува,пък ММ хич не държи да се кръщава дете на него(а и за двете ни момчета и неговото име бе вариант,т.к.е едно от малкото мъжки имена,които харесвам)...Та за имената на внуците хич няма да придирям,стига да не е нещо прекалено изчанчено...

# 17
  • Наблизо
  • Мнения: 6 072
Това с имената хич не го разбирам.Продължаване на рода,бля бля.Ама ако не искаш? Слава Богу поне това ми е спестено със свекърва-чужденка.
Чувала съм такива ужасни истории за имена в България,че …

# 18
  • Мнения: 2 188
Ужасно е това с имената. Бях подложена на психически тормоз с години. Имахме проблеми със  забременяването, процедури, изследвания и т. н. А тя на всяко виждане ми обясняваше как кръстила сина си на свекъра и колко мъдър бил баща и, да я посъветва така... И до сега ми се гади като се сетя.

# 19
  • Наблизо
  • Мнения: 6 072
Ненормалници.Детето е дете на родителите си,не на свекъри и тъстове.
Особено да натискат за остарели имена като Стою,Щерьо и подобни..

# 20
  • Мнения: 6 205
Наистина много ненормални хора има. Не само не трябва да се кръщават деца на тях. Не трябва изобщо да се възпроизвеждат.

# 21
  • Мнения: 267
И при нас така, бебето беше дълго чакано след аборт във 7ми месец. Свека най-нагло дойде и ми заяви, ще се казва на свекъра. Полудях. Изгоних я. Казах, който иска да кръщава, износва, ражда. ММ винаги ме е подкрепял, винаги ме е "поощрявал", когато не ми харесва нещо или ме обидят да ги изгоня😂. Ние бяхме избрали името преди да забременея, беше с буквата на свекъра, мислех ей така, на инат да не е с неговата, но много ни харесваше. Обидиха се, не ни пука 🤣. Винаги казвам на ММ, че е лошо да си луд, но по-лошо е, когато се намери и кой да те окуражава.. та сме се намерили 😀😂

# 22
  • София
  • Мнения: 12 630
Евала на мъжа ти. Аз нямам против да кръщавам на роднини, но не и под принуда - с желание и от уважение, ако и двамата с мъжа сме съгласни.

# 23
  • Мнения: 1 276
Аз пък съм забелязала, че и в англо-саксонския свят деца носят името на дядо си по бащина линия, не случайно се прибавя junior към имената, понеже първото име и фамилията на дядо и внук съвпадат.

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
За големият син бях направила колаборация от имената на свекър,свекърва и девер,и ММ бе харесал името,другият вариант бе да е на свекървата на баща ѝ (много хубав човек беше,лека му пръст),трети вариант на ММ,но пък накрая решихме да е на свекърът, защото много ни помага ,а и доста ми угажда за всичко.Е,не е Славчо,а е Станислав,но си е все Слави и като го погледна това дете не мога да си представя,че би могъл да носи друго име...Аз и сестра ми сме кръстени с първите букви на родителите на мама(съвпадение е,че бащата на сестра ми и дядо ми са с еднакви имена).Мен до последно не са знаели как да ме кръстят(мама е искала Елизабет,но тогава е било забранено,баба ми харесвала Елеонора,накрая една от акушерките предложила Елица и те го харесали,баща ми е нямал думата, защото тогава не са били заедно с мама,но пък и 4-те му деца от втората му жена са кръстени на членовете на неговото семейство).То снахи и свекърви само по тая тема да имат пререкания би било добре,но уви...А според мен важен е и моделът,който бъдещата снаха вижда от майка си-ако майката уважава свекърва си вероятно има голям шанс и нейната дъщеря да се разбира с майката на своя мъж.Моята майка много обичаше баба ми и при все,че с баща ми са се развели преди цяла вечност винаги и казваше "майко" и в гласът и имаше огромно уважение и обич.Моята свекърва ме прие като родна дъщеря и до днес подхожда с разбиране и деликатност към мен, което ми харесва.А аз че имам трески за дялане,имам ги, понякога казвам,че ако бях друг човек и трябваше да живея с някой като мен не бих го направила...

# 25
  • Наблизо
  • Мнения: 6 072
Ах Ели,много мила семейна история имате.
Аз много съжалявам ,че моята свекърва е такава и ми е тъжно,защото моето дете няма да е близко с тях.

# 26
  • Мнения: 2 139
Как да влезе свекърва в темата, като снахите са застанали с картечниците и даже гърмят още преди да е открит ловния сезон. Нали ще и откинат кратуната още докато си покаже носа.
Все едно гледам "Снахата отвръща на удара" от поредицата "Междуженски войни".

# 27
  • Мнения: 6 552
Айде кажи си, с какво те дразни снахата. Пък ние обещаваме да не сме много злобни в коментарите.

# 28
  • Мнения: 2 139
От време на време ме дразни на майка ми снахата.
Ама и нейната не е лесна с такъв мъж.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 983
Моята кандидат-снаха не ме дразни, много е свестно момичето.

Общи условия

Активация на акаунт