С какво ви дразнят снахите?

  • 19 706
  • 252
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 148
Моята кандидат-снаха не ме дразни, много е свестно момичето.
За снахата - или добро или нищо...

# 31
  • Мнения: 18 551
Чакай малко ,само е кандидат още. Любовта траела три години, важи и между свекърва и снаха.

# 32
  • на село
  • Мнения: 3 917
Като гледам нито една свекърва не се разписва, то смеят ли Joy
Щом снаха може да я изгони за това, че е искала някакво име за внуците...
Моята свекърва, лека и пръст, беше добър човек и тя ми е предлагала, ако имаме момче да е на свекър ми, а той, по- опърничъв беше и се казваше Керез.
 И тя- Знам, че няма да е така,  ама поне Кирил да е, че нали му казваме на Керез- Киро.
Е няма нито Кирил, нито Керез, но пък на нея е кръстена голямата ми дъщеря- Росица, малката е както ни хареса.

Да си кажа и аз тогава, свекърва няма как да стана, но имам зет, мен не ме дразни и аз него надявам се Grinning
Щом ми яде манджите- стига Joy
Но мъжът ми се дразни, че му пипа и взема неща от гаража и размества и т.н. но си ги говори на мен.

# 33
  • Мнения: 6 559
Ай стига с тия имена! Името на детето го избират майка му и баща му. Ако искат и АХУепсилон ли кво беше там на Илон Мъск, ще го кръстят. Нито свекърви, нито тъщи, нито учинайки, имат право да се месят в това решение. Много често то се случва интуитивно чрез връзката между майката и бебето. Понякога самото бебе си го избира,даяа някакъв знак и тн. Та, стига с тия имена. Няма трето, пето мнение. Да си роди дете и да си го кръсти както си иска,ако има някакви желания свекито.

# 34
  • на село
  • Мнения: 3 917
И защо с рогата,
като искаме за имена, като искаме за друго ще се говори.
Не може някой защото се дразни и  е решил да казва- Ай, стига.

# 35
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Ами името на моето дете го избраха, разказвала съм го.
Тогава бяха зелените паспорти още. Баща му ми взе паспорта и отиде да го запише, без да ме пита, записа го дословно на баща си...

# 36
  • Мнения: 6 559
Ми щото вече сигурно сто пъти сме го обсъждали това. Искала била свекито някакво име. Ама няма право да иска никакво име, освен за собствените си деца. Толкоз. Темата е приключена. Няма какво да се обсъжда.
Пп. Моя баща и свекъра са правили изречения за името на сина ми. И двамата бяха отсвирени.

# 37
  • Мнения: 5 003
Свекървите сме по-улегнали и лежерни и не обръщаме внимание и не се дразним от дребни неща.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 649
Свекървите дразнят, не се дразнят Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Голяма част от проблема с имената идва от зависимост. Ако младото семейство си е стъпило на краката, самостоятелно е и не зависи от нечии родители нито финансово, нито териториално, нито никак, нека видя тогава как ще се наложат претенциите за име. Няма да се наложат. Обаче един куп народ се жени/пристава млад и зелен, отива заврян зет/снаха в чуждо жилище, точи зъби за материална осигуреност и гледане на дете от бабите, а после очаква самостоятелност и да не им се бъркат. Ами няма как да стане. Не уточнявам пол, защото и за двата пола говоря.

# 40
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Ами при мен например не беше такъв случаят, защото от 5 години живеехме сами, дори в друг град, а и никога нищо не сме получавали от тях. Е, да, бяха си решили, че са построили етаж от къща на сина си, но до ден днешен, след 30 години положението е същото - нищо не са дали. Така че не е материална зависимост, други са причините...

# 41
  • Мнения: 585
Проблемът с имената, идва от това, че кръщаването на някого се свързва с израз на уважение /човещинка, мило е на повечето хора да им подновят името/, не веднъж като обяснение защо жената е кръстила детето на родителите си, е че те са заслужили, защото всичко дължи на тях и т.н, и така възниква проблем, то и мъжа дължи всичко на родителите си и им е благодарен, но в семейството няма защо да се лъжем жените имаме по-голяма тежест да изберем името, защото нали ние носим децата, мъчим се, раждаме ги.  Затова за мен решението е да се избира име, което харесва и на двамата родители и не е свързано с никоя баба и дядо.

# 42
  • Мнения: X
Тук е много приятно! Даже забавно. Мечтая да се разпиша свекърва, не иска да ме прави! Жалвам се за неродената мома.
Много се смях, даже днес по пътя към работа се смях за онзи случай, в който искали да кръстят внучето Румен, за да му викат Румбата. Много ми е смешно.
Например да кръстиш Александър внука, за да му викаш Сандю.
Искам снаха.
За мъжете имаше една приказка - първо ги отглеждали майките, после жените им. Синковецът се намира във вакум - аз вече не го отглеждам, крайно време е някоя снаха да го отглежда.

# 43
  • Мнения: 18 551
Да , моята свекърва с радост си каза още първите дни - предала съм го вече да му береш грижа. Така правим свекървите, но  и тъщите са от този дол дренки.

# 44
  • Мнения: 2 148
Абе има ли я още оная народна приказка "Сливи за смет", или вече е обявена за полтически некоректна?
Сигурно има нова "Сливи със мед".

Общи условия

Активация на акаунт