Крясъци

  • 839
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте. Имам следния проблем: Имам бебе на 5 месеца и племенница на 2 години, която постоянно врещи, вика и пищи. Много често докато бебето лежи и си играем ей така от нищо тя идва и му кряска в лицето, разбира се бебето се плаши и почва да реве супер много и уплашено. Няма да обяснявам че тя не възприема когато и се караш... Искам да попитам занапред на детето ми може ли да му стане нещо от този уплах....

# 1
  • Мнения: 35 960
по-скоро помислете как да туширате ревността на по-голямото дете, защото с порастването ще избива и в други, по-неприятни посоки

# 2
  • София
  • Мнения: 35 085
Може, да. Преустановете контакт, докато не разбере, как трябва около бебето. Говорете й много, обяснявайте, отделяйте време за гушкане с нея, тя да гушка бебето.

# 3
  • Мнения: 6 764
Децата на 2 вече доста разбират, но все пак са още между бебе и дете. Много трябва да му се обяснява на детето как и защо се държим с бебе. Да му се скарате е същото, което прави и тя. Защо вие да крещите, а тя не? Търпение, обяснения, най-вече и от страна на родителите. Разбирам ви, че бебето ви е приоритет номер 1 и виждате в детето заплаха, но това е детенце на 2. Не прави нищо неуместно за възрастта си. Възрастните сте тези, които явно нещо пропускате. Скоро и Вашето бебе ще е на 2. Тогава ще разберете колко е важно Вашето държание и пример за поведението на детето.
На бебето няма да му стане нищо, ако не умеете да контролирате ситуацията, просто не събирайте често децата. Скоро бебето ще е по-голямо и ще му е интересно по-голямото дете, вероятно дори ще копира поведението му.

# 4
  • Мнения: 35 960
всичко разбират двегодишните и знаят кога едно действие е правилно и кога не, когато им се обясни кротко
въпросът е дали искат да се съобразят с обяснението
от опит с подобна, но по-лоша ситуация, говоря, но не ми се разказва

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
И аз много се дразнех на разни лапета, които според мен се държаха лигаво, невъзпитано и несъобразително около бебето, докато и то не стана на две, та разбрах колко трудна е комуникацията с двегодишните. Даже понякога е невъзможна. Ако Ви притеснява, просто не канете повече племенницата, или говорете и обяснявайте до откат. И се молете бебчо да е по- разбран, като стане на две.

# 6
  • Мнения: 12 745
Не пускайте това момиченце при бебето. Не й се карайте, а говорете с родителите, те да се разберат с детето си. Ако беше сестричка на бебето, разбирам да се занимавате да я възпитавате, а така тя не е ваш проблем. Просто я отстранете категорично и толкова. Не ви трябват разправии.

Общи условия

Активация на акаунт