Синини по дупето

  • 1 926
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 791
Някой знае ли на какво се дължат тези синини по дупето и кръста

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 21:19 от Radii99

# 1
  • Мнения: 3 643
Пълна кръвна картина трябва да се направи, щом не са синини от удар, падане. Липса на определи витамини също може да предизвикат синини. Посетете педиатър.

# 2
  • Мнения: 2 791
Така се е родил виждали са го педиатрите много пъти и нищо ...
Пълна кръвна картина трябва да се направи, щом не са синини от удар, падане. Посетете педиатър.

# 3
  • Мнения: 3 643
Кога е родено детето?

# 4
  • Мнения: 2 791
Септември месец на 5 м.е

# 5
  • Мнения: 3 643
Ами за мен не е нормално тези синини да си стоят там. Не знам как педиатрите, при които сте ходили да не предприемат някакви изследвания.
Личния лекар да ви даде направление за ПКК. Няма да ви навреди.

# 6
  • Мнения: 3 212
Щом така се е родил - да не са монголски петна. На мен на това ми прилича, щом и педиатрите не реагират.

# 7
  • Мнения: 2 988
И при голямото ми дете имаше такива синини. Водихме го при детски хирург и според него всичко е наред, но не ми даде обяснение какво е. Вече е на 8 години и не се забелязва. Изследванията винаги са били ОК. Направете все пак консултация с педиатъра.

# 8
  • Мнения: 3 643
Възможно е да са монголски петна, но и тия педиатри защо не са казали на майката, за да не се притеснява излишно.

# 9
  • Мнения: 2 791
А какво са монголски петна

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 515
Ако така се е родил и не се променят, и според мен вероятно наистина са монголоиди петна. Това са пигментни петна, най-характерни за азиатците и индианците, оттам и названието, но може да ги има и при европейци с по-тъмна пигментация, и при негри също са чести.
Питай Гугъл, има инфо.
Изчезват с израстването на детето.

# 11
  • Мнения: 6 630
Ха, радвам се, че отворих тази тема. Моят син е на 3г8м и все още има една малка "синина" точно на края на гръбнака до дупето /опашната кост/. Така се роди, с времето намаля, но все още се вижда. И ние се чудихме какво е и на нас никой не ни е обяснил. Сега научих, че е от типа на родилните петна. Но аз мислех, че са само червени.
Благодаря за информацията, много ми беше полезно Hug

# 12
  • Мнения: 29 493
С времето изчезват. Мисля около 1,5 г. на моят са заличиха, а имаше по гърба и дупето, изчезнаха напълно. Ако става въпрос за тези "монголски петна", за които си мисля.

# 13
  • Мнения: 50
И аз да Ви успокоя, че най-вероятно са монголоидни петна, щом педиатърът не е изразил притеснение. Едната ми близначка се роди така, вече са едва видими, на година и три месеца са. Аз специално питах следящия ги неонатолог, бях получила подробни разяснения защо е толкова синьо бебето. Confused

# 14
  • Мнения: 2 791
Днес имахме контролен преглед педиатърката ми обясни,че се случва при бебета с по-тъмна кожа натрупан пигмент и до годинката би трябвало да се махнат 🙂🙂

Общи условия

Активация на акаунт