Защо лошите момчета и токсичните връзки се поставят на пиедестал?

  • 10 165
  • 622
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 28 983
Този с многото връзки едновременно е алфа-комплексар.

# 31
  • Мнения: 3 841
Този с многото връзки едновременно е алфа-комплексар.
К*рвар!:)

# 32
  • Мнения: 1 520
Според мен бъркате поради това, че влагате емоции в дискусията. В природата няма добро и лошо. Но понеже жените са решили следните неща - думата алфа е с положителна конотация, второ - обичаме да вярваме в любовта, трето - не харесваме сексът да е само за разплод, трябва да ни играят и емоциите - и оттам решавате да създадете някакво определение за алфа според вашите възприятия - а именно - принцът на бял кон. Най-силният, най-умният, най-красивият, ама и най-вернията и най-добрият и най-моногамния.

Е да де ама на природата според мен не й пука за нашите емоции и затова алфа си е това, което си е, пък вече вие го смятайте какво искате. Според мен от природна гледна точка алфа е този, който може да остави най-много поколение. Е при положение, че една жена бременее 9 месеца и не може да е нонстоп бременна - дали алфата е вернията моногамен принц на бял кон или този, който не му дреме и минава през най-много жени.

# 33
  • Мнения: 2 939
Има случаи ,в които жената ,,превъзпитава" лошото момче, стига даденото момче да види в нея жената с която иска да прекара живота си 
Поне за мен, лошите момчета знаят как да въздействат емоционално на една жена, как да влязат под кожата ѝ. На добрите момчета, това не им се отдава толкова добре и затова те влизат в графата "скучни". Един вид неправилните хора казват правилните неща.
Също така повечето жени смятат, че могат да превъзпитат "лошото момче" и затова си губят времето с него, а той се държи с тях като с парцал.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 983
В книжките.

# 35
  • Мнения: 5 367
В природата алфа позицията е обвързана с определена доза агресия поради необходимост. Хората би трябвало да владеят и други начини за справяне с проблеми и неприятели.

# 36
  • Мнения: 5 566
Забавлявам се да чета, как алфата бил връх на сладоледа. Ролята на алфата е да опложда всички женски в стадото, докато не застарее и не го измести някой по-силен. Това по никакъв начин не мога да го вместя в човешките взаимоотношения, освен може би в харема на султана.

# 37
  • Мнения: 20 333
Началният пост е малко объркан.
Лош и токсичен може да е всеки в определен момент.
Крайно агресивните, незачитащи емоциите и злоупотребяващи с другия не са лоши момчета, те са мъже с нестабилна психика и множество проблеми / комплекси. Които съвсем естествено експонират върху жените.
Хора без някакви лични проблеми няма. Въпросът е как ги отиграват и превъзмогват. Дали ги осъзнават и как това се отразява на връзките им с други хора. Важи и за жени, и за мъже.
//
Иначе, така наречените лоши момчета обикновено имат успех, защото са забавни, показват чувства, отношение, обикновено са чувствени / добри любовници. Често, обаче, това върви и с непостоянен характер, разглезеност, арогантност, ревност.
Тук не виждам връзка между алфа мъж и лошо момче. Алфата не винаги е с много жени. Както и лошите момчета не винаги са алфа.

# 38
  • Мнения: 14 465
Кой е филмът за Памела?

# 39
  • Мнения: 6 286
При вълците алфа мъжкия върви и с алфа женска, така че пак не познахте. При определени условия голяма част от индивидите могат да бъдат алфи, т.е. Имат нужните качества. Вече кой ще се наложи зависи от конкретните обстоятелства и какви са останалите индивиди, това няма общо с размножаването.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 10:36 от rf22

# 40
  • Мнения: 1 340
Лошото момче не е = алфа мъжкар според мен. Има мъже както и жени, които са по-привлекателни от други - не само по външни белези, имат излъчване, характер, чувство за хумор....които привличат и други хора са склонни да ги "слушат" и следват. Това според мен са алфите. Понякога когато тези качества ги притежава човек лош по душа ... близките страдат. А понякога даже не е щото е лош, ами просто е твърде голям егоист и наранява (психически, физически, емоционално) без да му дреме.
А пък Томи Лий си е красавец и не е трудно да се влюби човек в него,  предполагам и че лошите неща не са почнали в началото на връзката и жената все си мисли, че това не е реално, че тя го познава друг, че това е инцидент, няма да се повтори. Не е да търсиш токсична връзка, просто като попаднеш в такава, се самозалъгваш че ще се оправи, оправдаваш... и се надяваш.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 668
Тук е обяснено детайлно, какво е определението за алфа, как работи привличането у хората (и другите стадни животни) и тн.
https://chitanka.info/text/2153
"Анатолий Протопопов - Трактат за любовта, как я разбира ужасния досадник"

Преразказвам с няколко думи,
"Алфа", това е водачът, лидерът. Бета е близкият до лидера (помощник/заместник/конкурент).
"Омега" са последните.

Това определение е важно, защото при стадните животни, каквито са и хората, харесването от жени към мъже се базира основно на УСЕЩАНЕТО, кой е алфата. Основно той и близките до нивото му са се размножавали и са били харесвани.

Има 2 основни момента.
Първо, това, че сме супер напреднала цивилизация и някой (не вие) е измислил айфона и интернета, не прави инстинктите променени и на милиметър. Все същите са си и привличането се базира на абсолютно същите механизми, както преди 100 000 години. А дори и същите механизми са били в сила още преди пред-човешката стадна епоха, при бозайници и т.н, милиони години назад.
И най-абсурдното е, когато някоя дама тропне с крак и каже, ама защо пък мъжете са толкова първични и защо не се решава по критерий "аз пък искам еди какво си". Ами то "ключът" е скрит в женския мозък, той определя кой "да" и кой "не". Т.е. не е луд който яде баницата. А по същество харесвани са едва 5% от мъжете. Последните 10 години, след супер свързаността, социалните мрежи, вече се говори за харесвани едва топ 1% от мъжете. Останалите 99% просто са "под средното", независимо колко математически абсурдно е това.

Вторият основен момент е, че инстинктите са прости програми, които се задействат от маркери (бутони, шаблони). Те са много далеч от 100% ефективни и безпогрешни. Те се задействат само от "белезите" на въпросния "алфа", не от наистина истински алфа. Т.е. истинктът, заложен в по-дълбоката част на мозъка няма как да познае кой наистина е алфа. Инстинктът гледа да е 1. самоуверен (да води други), 2. да не му пука (да е избран от много жени). Това най-най много. По-маловажни са качества като постоянство, сила, умения (с ръце, тяло), външност, силен басов глас, заповедна интонация, спокойствие, задоволеност, щедрост, но без умисъл, липса на "скрит план". Въпросът е, че тоя списък може да се из-симулира от последния наркоман, който е опънал 3-4 наркоманки предната вечер. Или някой импотентен пияница. Дори на най-възвъшената интелигентна дама ще ѝ изглежда като супер алфа мъжкар. А реално ни работа, ни бъдеще, ни дом, ни подкрепа, ни лоялност.
Преди 100 000 години или когато са се оформяли инстинктите (многопластови са и от различни епохи, но варират между стотици хиляди и милиони години), ако си уверен и самодоволен, непременно си алфа. Иначе алфата те набива и дори убива. Ако биеш и подритваш жените неминуемо имаш много, водач си и осигуряваш много ресурси на цяло стадо. Т.е. за ония епохи, инстинктите са работели с голям % ефективност. Това е съумяла природата, това е направила.
Да, ама в нашето съвремие тия работи изобщо не вървят заедно. И се получават парадокси. Който има много и е уверен не е задължително да има обективни качества, а просто може да е израстнал като безработен к-вар, който се е специализирал в това, вместо да учи и работи, и да мисли за бъдещо семейство. Затова и преди няколко хиляди години умни хора са измислили морала на цивлизацията. И това е била причината за развитието ни като общество, културно, технологично, алтруистично, всякак. Ама през последните 20г му се е мамата на хилядолетния морал, и се връщаме назад към "пеперудите". Вече не е "модерно" да харесваш ел.техник или водопроводчик. Съответно кой ще иска да става такъв, ако е обречен да остане без поколение.

Има и един много важен принцип, който също е описан в горния труд от линка.
По същество само едни 10% (а днес и по-малко) мъже активно се "занимават" с жените. Масовата част от тях са лъжци, измамници, квари, въртят по 5. Но от гледната точка на жените изглеждат като 100% от мъжете. Първо, защото другите просто не се показват. Не се виждат. Второ, защото когато се каже "мъж", жените само тия 10% имат предвид. Останалото просто "не са мъже" и не се регистрират като такива. Също и те предизвикват емоциите, съответно и вниманието и ума на жените.

Мъжкият механизъм на харесване към жените е изцяло друг, но за него няма да пиша.

# 42
  • Мнения: 7 465
Никога не съм разбирала защо жените харесват лошите момчета. Никога не съм ги харесвала и не са ми били интересни. Харесвам добри, възпитани мъже, кавалери. Обяснението ми е, че самите жени са на някакво примитивно ниво, щом се впечатляват от лошите момчета.

# 43
  • София
  • Мнения: 39 037
Тя си признава, че обича такива мъже. Имала е още няколко подобни връзки. Алфа, бета - въобще не ги знам.
Факт е, че доста жени си падаме по доста изразени емоции. Лошото е, че доста мъже, които изразяват силно любовта си, са и доста ревниви, леко токсични и т.н.
Ей, това го бяхме писали в една тема преди 100 г. Подари ли ти 100 рози и голяма мечка в 1 през нощта - бягай и се спасявай. 😁

# 44
  • Мнения: 5 367
Склонна съм да се съглася, че мъж, който не изглежда самоуверен, лесно може да бъде обявен за невзрачен. Съответно има значително по-малък шанс да привлече жена. Този, който е ярка личност, има силно излъчване, веднага го забелязваш и му обръщаш внимание. Другия го пренебрегваш, защото не изглежда да има потенциал. Обаче нещата не са винаги такива, каквито изглеждат. Ако вложиш търпение и отделиш време да опознаеш онзи, който първоначално ти се е сторил, че не си струва чак толкова, може да се изненадаш приятно. Пиша това от личен опит.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 19:02 от bell_87

Общи условия

Активация на акаунт