Защо лошите момчета и токсичните връзки се поставят на пиедестал?

  • 10 163
  • 622
  •   1
Отговори
# 600
  • France
  • Мнения: 13 198
Много неща могат да бъдат овладени. Преди само 12 000 години сме били в племенно общиния строй. Днес пращаме совалки към Марс. Какво ти, в днешните смартфони има по-сложни процесори, отколкото компютрите, които са завели Аполо до луната.
Не можем да овладеем ако земята загуби магнитното си поле, но смятам, че сме длъжни да направим всичко възможно децата ни да могат да ходят на ски и да се гмуркат, без в морето да има само медузи. Става дума за промени, които се случват сега, не след 10-20 или 30 години. За съжаление.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 22:44 от Philomena

# 601
  • France
  • Мнения: 13 198
... И докато темата я нищите. Поредният мачо забременява поредната бяла птица, която пак ще пусне тема в "мамата" как се е насадила на пачи яйца...
Ама чакай, мен житието и битието на бялата птица не ме интересува, а и по никакъв начин не може да интерферира с моето. Всеки си шета на акъла. Докато климатичните промени ме засягат директно, защото се случват сега, а не след 200 години. Например от 10 години ходим на едно и също място на ски. И за тези 10 години (които са един миг) се вижда разликата.

# 602
  • Мнения: 1 520
... И докато темата я нищите. Поредният мачо забременява поредната бяла птица, която пак ще пусне тема в "мамата" как се е насадила на пачи яйца...
Ама чакай, мен житието и битието на бялата птица не ме интересува, а и по никакъв начин не може да интерферира с моето. Всеки си шета на акъла. Докато климатичните промени ме засягат директно, защото се случват сега, а не след 200 години. Например от 10 години ходим на едно и също място на ски. И за тези 10 години (които са един миг) се вижда разликата.

Интересно - човекът се е появил в ледников период. Тоест имало е период, когато земята е била много много по-зле. А сега откакто имаме техника и измерване, почнахме супер паника за градус два.

Не казвам, че отричам тази теория напълно. Възможно е да стане и голям апокалипсис вследствие на нашата дейност. Но ми трябват по-солидни доказателства.

# 603
  • France
  • Мнения: 13 198
Само че по времето на ледниковия период всичките хомо сапиенс сапиенс в Европа са били по-малко от 10 000. И не са живели с нашите удобства. (Нещата са малко по-сложни, но няма да се впускам в поредното обяснение) а градус-два са от значение, защото ледът се топи точно на 0°. И дали е +1 или -1 е всъщност от капитално значение.
Между другото, четох неотдавна статия за ползата от споренето с климатоскептиците - няма такава. След като не са осъзнали досега, с всички доказателства, няма смисъл. Като плоскоземците.

# 604
  • Мнения: 1 520
Само че по времето на ледниковия период всичките хомо сапиенс сапиенс в Европа са били по-малко от 10 000. И не са живели с нашите удобства. (Нещата са малко по-сложни, но няма да се впускам в поредното обяснение) а градус-два са от значение, защото ледът се топи точно на 0°. И дали е +1 или -1 е всъщност от капитално значение.

И какъв е проблемът като се топи леда. Нали е било ледников период - тоест имало е повече лед от сега. И той се е разтопил. Но всичко е оцеляло. Тоест дори и всичкият лед да се разтопи, какво доказва, че това ще е лошо. Не казвам, че ще е добро, но не знам и защо да е лошо. Затова питам.

# 605
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Скоро ми попадна някакво изследване, че човешката дейност е в някакъв много минимален процент като въздействие върху климатичните промени. С най-голям процент са някакви газове (не разбирам от химия и не мога да ги цитирам), които се отделяли при разместване на земните пластове.
Та, каквото и да правим, не можем да вървим срещу естествените природни процеси...

# 606
  • София
  • Мнения: 35 328
Ние сме в междуледникова епоха.
И глобално, като гледам и емоционално.

# 607
  • Мнения: 1 257
В крайна сметка ако разгледаме на биологично ниво нещата - най-голямата алфа е тази, която остави най-много поколение. Това са фактите.

Седем признати деца от четири жени. За първи път става баща на 26, за последен (засега) - на 50.

# 608
  • Мнения: 2 642
климатичните промени ме засягат директно, защото се случват сега, а не след 200 години. Например от 10 години ходим на едно и също място на ски. И за тези 10 години (които са един миг) се вижда разликата.
И ти ще ги спреш като имаш само едно дете, вместо две?
Такива хора са много удобни на тези, които ни гласят да ядем скакалци вместо месо.

# 609
  • Мнения: 20 325
Жените.. все си мислех, че човек се държи спрямо друг човек според самия индивид. Индивидуално. Няма как да се покрият вкусовете на всички жени. Самото определение дори "лоши момчета" е нон сенс. Защото за всяка лошо момче може да е различно.

# 610
  • София
  • Мнения: 39 023
И аз ще му дам на Джъд Лоу...😁

По едно време много четях за глобалното затопляне. Имало е подобно нещо преди 1000 г, когато са се размърдали викингите. Но това е друга тема.

# 611
  • София
  • Мнения: 35 328
На Джъд Лоу му бих родила осмото чудо на света Laughing

На земята ѝ трябва висш разум, не биологичен отпадък.

# 612
  • София
  • Мнения: 39 023
Ако търсиш мъж за женене, търсиш добро момче. Но ако не търсиш точно това, може някое "лошо момче" да ти пасне.

# 613
  • France
  • Мнения: 13 198
И ти ще ги спреш като имаш само едно дете, вместо две?
Такива хора са много удобни на тези, които ни гласят да ядем скакалци вместо месо.
Би било глупаво да смятам, че това е достатъчно. Това е много бавен процес и абсолютно недостатъчен в момента. И не е толкова екологично, колкото човеколюбиво.
А скакалците са много вкусни, но и доста скъпи. Или плащаш 2-3 хиляди полет за да ги ядеш на място или ги купуваш в едни малки опаковки, колкото кибритена кутия. На кг един омар излиза по-евтино.

Ох, Джъд, ела ме изяш Joy

# 614
  • Мнения: 20 325
ДЖъд е секси. Идеално ше си паснем. Smile

Общи условия

Активация на акаунт