Любители на котки - Тема 181

  • 30 729
  • 771
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 856
Сега включих. Кардю, дали има котешки лемури там заради наименованието им? Поне на български е свързано с котките, не знам как е на френски, както и латинското им име.

# 76
  • Мнения: 4 358
Без опасните маймунки са свободни,но всичко друго е зад ограда и ров.

# 77
  • Мнения: 14 153
Ама к'ви са тия котки, бре?! Аз мислех за парк с нормални котки става дума. Flushed Joy
С какъв кеф бих се разходила в този парк!

# 78
  • Мнения: 7 856
Без опасните маймунки са свободни,но всичко друго е зад ограда и ров.

Ред, на две от снимките НЯМА маймуни, а котешки лемури от Мадагаскар (май втората и петата).
Водят се полумаймуни, все пак са някакви нисши примати, но не са маймуни.
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8

# 79
  • Мнения: 5 319




Дъщеря ми се влюби в лемурите. Погали няколко дори.
А ето един друг вид лемури

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 21:05 от cardhu

# 80
  • Мнения: 3 838
Ето една лемурка

# 81
  • Мнения: 4 358
Недоволна,знам какво съм гледала,все пак😊
В маймунския парк са.🌻Ходят свободно,нали за това ставаше дума.

# 82
  • Мнения: 5 319

Котешки лемури в котешкия парк Lumigny,  Франция.

# 83
  • София
  • Мнения: 13 248
Покрай показаните лемури се сетих. Simple Smile В орхидеения ми период два пъти съм ходила в "Орхидеен рай" по ширините на red soul. Наскоро търсих страницата им, за да я покажа на позната и забелязах, че вече имат разхождащи се свободно лемури, а и много други животинки. Едно време имаше само пеперудена зала и тук-там някоя костенурка, патка, рибка. Simple Smile Ред, ако обичате орхидеи, препоръчвам! А с животинките ще е още по-хубаво!

У нас Преслава я оприличаваме на лемурче. Опашката ѝ е несъразмерно дълга спрямо малкото ѝ телце. Joy

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 22:13 от Тaня67

# 84
  • Мнения: 4 358
Пеперудите в Leiden,да 😊
Благодаря за препоръката
Ще се разходим и там.

https://www.vlindersaandevliet.nl/english

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 22:03 от red soul

# 85
  • Мнения: 3 838
На хубавица Джуджи днес дадох за вътрешни паразити. После я видях да повръща качествено след 2-3 часа в съседния двор Sad

# 86
  • Мнения: 4 604
Недоволна, котешки лемури има в Софийския зоопарк. Ходихме преди 5 месеца. Аз много ги харесвам, та откарахме доста време там, за да им се наслаждавам. Grinning

# 87
  • Мнения: 8 991
Как обезопасявате прозореца, да не скочи Любимеца? 
Комарник сигурно не е достатъчен, нашият като видя едни птички...
И за лоджията си мисля - има ли специални мрежи, но ако искам да отворя все пак, маха ли се мрежата, остъклена е?

# 88
  • София
  • Мнения: 39 849
У нас сме с комарници. Сваляла съм Аш от комарника като бебе.
Имам две тераси. Едната е отворена и на нея не ги пускам. Аш като бебе ми показа как с един скок може да се качи на парапета. На нея простирам през топлите месеци и непрекъснато се оглеждам дали има котки около мен.
Другата тераса е остъклена и на единия прозорец има комарник.

Предлагат се мрежи за неостъклени тераси, но не сме слагали.

Когато проветрявам спалнята винаги пристигат да стоят на прозореца, зад комарника.

# 89
  • Мнения: 8 991
Ще купувам мрежи, че нашият е мн. силен и може да избяга. Комарникът ще рухне при един скок... може и да го раздере с ноктите.
Друга идея ми е хрумнала, да му направиме полички да се катери по стените (не във всички стаи).
Гледах, продават и едно нещо за катерене, на една кука на тавана се връзва и котката се катери (или се люлее), като по дърво от мек материал (нещо като боксова круша, но цилиндрично тяло, 2 метра)

Общи условия

Активация на акаунт