Любители на котки - Тема 181

  • 30 889
  • 771
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 194
Здравейте какво Ви е мнението за Празител и има ли по добри препарати от него.

# 91
# 92
  • Мнения: X
Пуфличка 💜

# 93
  • София
  • Мнения: 6 223
Къде съм бляла, изпуснала съм новата тема. Да се запишем с Мади и любимото одеяло:

# 94
  • Мнения: 10 820
Великолепна Мади! Heart Eyes

Моята Мининка, дето има образувание на гърдичка, ми е притеснение на дневен ред. Снощи си разкървави образуванието... Унила ми е... Head Band
Някой има ли мнение за вет клиника "София" в София? Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 15:53 от amy_nka

# 95
  • Мнения: 1 837
От колко време го има това образувание ?
Щом е разкървавено, вероятно не е ново. При най-малките промени на една или ред мж, веднага трябва да се вземат мерки.
От личен опит го казвам.

# 96
  • Мнения: 10 820
Ами, точно от началото на пандемията го има. Преди да ни затворят пътищата с ония декларации, успях да я заведа на преглед, докато беше още голямо колкото грахово зърно. И за 3 години това нещо порасна. Сега е колкото малка ягода. Доктора дето я гледа тогава искаше бая парици за премахване на няколко млечни жлези и аз не посмях да взема решение за операция. Останахме си с наблюдението, дали ще расте (щото имаше уж шанс и да не расте).

# 97
  • Мнения: 1 837
Трябва да се премахне оперативно и колкото по-рано, толкова по-добре.
Цените навсякъде са много високи, може да се потърси вариант с дарения, разсрочено плащане, важното е животното да получи шанс.

# 98
  • Мнения: 14 173
Двете ми куклички. Белка почти месец отказваше да приеме Мишето, тежко преживя присъствието ѝ. А сега са първи дружки. Снимката ми я изпрати днес синът ми.


В неделя Мишето се изпика на леглото. Имаше и кървави съсиреци. Заведохме я на ветеринар, три дни ѝ биха антибиотик. Днес са дали пет кафяви капсули, да изсипвам съдържанието им в устата ѝ директно. Как ще стане това, идея нямам.

# 99
  • Мнения: 7 856
Капсулите би трябвало да са имуностимулант. Аз как съм се справяла - режа връхчето с ножичка за маникюр и след това изстисквам капсулата в устата на котката. Но не е лесно...

# 100
  • София
  • Мнения: 13 302
Някой има ли мнение за вет клиника "София" в София? Rolling Eyes
Сравнително нова е. Може би на 7-8 години. Жената, която е кастрирала Рижко и майка му и е доста дейна в спасяването на кварталните котки, води по-сложните случаи в нея. Не съм чула да я хвали и препоръчва, но явно им има доверие. За по-прости неща използва квартален доктор. Предполагам, че взима по-евтино. Simple Smile Няколко пъти съм чела положителни отзиви във фейсбук, но като цяло не е особено популярна. Ако не ми беше наблизо, изобщо нямаше да ми направи впечатление, че някой я споменава. Май не съм попадала на негативни мнения.

# 101
  • Мнения: 14 173
Благодаря, Недоволна! Сутринта ще се борим с нея. Ще накарам ММ да ѝ държи лапите, а аз ще действам.

# 102
  • Мнения: 7 856
Рязваш връхчето, отваряш устата и изстискваш. Явно е вкусно, не го плюят, а даването на хапчета е доста по-трудно и често са изплюти. .

# 103
  • Мнения: 10 820
Кафевите капсули, в случая, не са имуностимулант, ами UrinoVet. Клъцваш или завърташ връхчето до скъсване, хващаш за вратлето и опъваш лекинко главата назад и пъхаш странично между зъбките и изстискваш съдържанието в устата. И така няма да имаш нужда от асистент да държи лапи. Simple Smile

# 104
  • Варна
  • Мнения: 6 379
Преди няколко месеца моята Мила почти спря да яде, а искаше. Ветът откри афти в устата. Изписа антибиотик. Уж се оправи.
Да де, ама от няколко дни пак същите симптоми. Отворих устата, да същото.
Втори ден успяваме някак с моя мъж да ѝ отворим устата и да намажем със зеленото лекарство.
Ще отида да питам ветът, имам и снимки, дали е същото.
Проблемът е, че тя не дава изобщо да я доближи друг човек. Предният път за две минути преглед трябваше да я упои. Confused
Та някой ако има опит с афти, да сподели.
Притеснявам се много и от антибиотика, защото въпреки че успявах да дам пробиотик, пак възстановяването на чревната флора отне поне два месеца.

Общи условия

Активация на акаунт