Отговори
# 15
  • Мнения: 13 544
Препечена филийка с масло и мед, меденки, сироп за баклава, кисело мляко с мед и овесени ядки, мюсли с мед и още много.

# 16
  • Мнения: 3 911
Меденки! Обожавам меденки и ги свързвам с дъщеричката ми, с която често си приготвяме вкъщи. Отделно тя е научила трик с хапване на лъжица мед при хълцане и хълцането спирало, та това е второто основно приложение на меда вкъщи Simple Smile. Иначе сега в зимния период - с чайчета се ползва основно.

# 17
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Най-много мед консумираме с чай, но децата обичат различни бисквитки с мед, аз използвам мед при мариноване на месо, дъщяри ми си прави и маски с мед. При нас се използва много мед и държим на качеството му.Не сме ползвали манов мед и лятото ще поправим тази грешка.
Децата участваха в различни дейности свързани с опазнаве ва пчелите, посяха семена на растения, които са медоносни, в града ни общината също има инициативи свързани с това.

# 18
  • Мнения: 602
Палачинки с мен, меденки, кисело мляко с мед и орехи... Мммммм

# 19
  • Мнения: 105
Има много различни неща, които обожаваме с мед. Татко едно време ядеше кисело мляко с мед и тиква с мед, мама - ядки с мед. На нас сега вкъщи любими са ни медено-горчичен дресинг на салатата и палачинки с мед и орехи.
Никога не съм яла домашни меденки, тази тема ми дава идеи..

# 20
  • Мнения: 508
Обичам мед  мажа си го на оризовки с малко тахан.

# 21
  • Мнения: 6 218
Любимата ми закуска от детството е домашните мекици на баба с меда от кошерите на дядо 🥰.За съжаление от години купуваме вече домашен,няма кой да ги прави.Иначе го използваме за оздравяване-чайове,капки с прополис ползваме при нужда,компреси също съм правила.С удоволствие ще прочета повече по въпроса и ще черпя и записвам идеи.

# 22
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
Вкъщи се яде доста мед. Палачинки с мед, пържени филии с мед, мекици с мед, филия с масло и мед...
Чаят също с мед.
Освен това мед слагам в мюслито с кисело мляко, и сусамовия тахан.
И не на последно място - меденки!

# 23
  • Мнения: 7 386
Мед,джиндижифил и лимон разреден със студена вода става вкусена и разхлаждаща лимонада.

# 24
  • Мнения: 667
Любим десерт на децата е кисело мляко с мед.

# 25
  • Мнения: 345
За имунитет похапваме мед сджинджифил и лимон, за кашлица мед,ракия и зехтин.В почти всичко заменям захарта с мед и най-вече в любимите на децата меденки.

# 26
  • Мнения: 565
Обичам меда толкова е полезен за организма. Сутрин на гладно 1 лъжичка ми е най-вкусен също така го обичам с чия мюсли или сушени плодове в кисело мляко и на пържени филийки.

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Чай с мед и лимон -мога да го пия дори през лятото.А усетя ли,че се разболявам прибавям и няколко капки прополис и настърган джинджифил и всичко е наред.Големият ми син пък обича кисело мляко с мед(нещо , което за мен е странно,но явно е вкусно,щом почти всеки ден го търси).

# 28
  • София
  • Мнения: 2 006
Любимото приложение е с пържени филийки или в меденки.

# 29
  • Дупница
  • Мнения: 287
Много обичам палачинки с мед.

Общи условия

Активация на акаунт