Козунаци 2023

  • 42 925
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 705
Благодаря, записах се.

# 16
  • Мнения: 39 329
Благодаря за темата.
Тъй като от години любимата ми рецепта за козунак е на Лабрекс, искам да питам дали някой има новини за нея?

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ефибуш, има рецепти за кулич и с по-малко яйца, за трябва да са 7?

И на мен ми е прекалено рано, не правя никакви репетиции преди празника, но обичам да ви чета. Кифлите не ги броя, 1-2 пъти за закуска правя преди празника.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 913
Ефибуш, има рецепти за кулич и с по-малко яйца, за трябва да са 7?

И на мен ми е прекалено рано, не правя никакви репетиции преди празника, но обичам да ви чета. Кифлите не ги броя, 1-2 пъти за закуска правя преди празника.
Репетиции и аз не правя, но твоите кифлички по всяко време. Единственото, което ме спира е, че съм на диета.

# 19
  • Мнения: 5 998
Благодаря за темата!
Аз онзи ден си купих свинска мас, мисля да пробвам 50:50 с масло някоя рецепта. Преди съм правила, но е имал особен послевкус козунака и не повторих. От месарницата ми обясниха, че е била стара маста и затова е миришела.

Може ли рецепта за кифличките на Джема 😊

# 20
  • Мнения: 7 279
Ефибуш, пробвай кулич по рецепта на Джемма ( ако не си, разбира се ). Любими са ми, и заедно с кифличките ги правя не само за Великден .

# 21
  • Мнения: 6 713
Козуначените кифлички на Джемма ги има в първи пост, в скрития текст под "Панетоне, кифлички, бухти".

# 22
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
Да се запиша с моите козунаци от миналата година. Откакто открих перфектната за мен рецепта и винаги се получават, не смея да пробвам нищо друго, може би тази година ще се престраша

# 23
  • Мнения: 274
Да се запиша с един козунак от миналата седмица

# 24
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 737
Да се запиша с моите козунаци от миналата година. Откакто открих перфектната за мен рецепта и винаги се получават, не смея да пробвам нищо друго, може би тази година ще се престраша


Коя е перфектната за вас рецепта? Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 068
И аз започвам да чакам нетърпеливо новата реколта за Великден.
Също две години меся по рецептата на Ани и нямам фал.
https://prikaznakuhnq.com/%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%BA% … 0%BD%D1%86%D0%B8/
Едни кифлички за мотивация

# 26
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 418
Лолита,

Скрит текст:
ПРОДУКТИ :
4 яйца от тях отделяме едното за намазване
200 грама кристална захар
200 мл прясно мляко
80 мл олио
1 пак суха мая от 7 грама или 20 гр.жива мая
около 600 грама брашно, тестото трябва да е меко и нелепнещо, ако лепне добавяте
брашно, докато спре да лепне
кората на един лимон
2 ванилии
захар за поръсване отгоре
Слагам в машината за хляб да омеси и втаса, вадя, слагам плънка и оформям и оставям да втаса 2-ри път. Стават 2 рула от 1 доза

# 27
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 737
tunata, благодаря. Ще я пробвам. И аз меся в машината.

# 28
  • Мнения: 12 741
Лолита,

Скрит текст:
ПРОДУКТИ :
4 яйца от тях отделяме едното за намазване
200 грама кристална захар
200 мл прясно мляко
80 мл олио
1 пак суха мая от 7 грама или 20 гр.жива мая
около 600 грама брашно, тестото трябва да е меко и нелепнещо, ако лепне добавяте
брашно, докато спре да лепне
кората на един лимон
2 ванилии
захар за поръсване отгоре
Слагам в машината за хляб да омеси и втаса, вадя, слагам плънка и оформям и оставям да втаса 2-ри път. Стават 2 рула от 1 доза
С какъв размер са формите, в които печеш рулата? Изглеждат много добре на снимката, аз също предпочитам да пека в такава форма но моите май са по-големи и се опитвам да ги оразмеря на око, ама... по-добре да си питам.

# 29
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Уф, сега видях, че онова с многото яйца било за повече от една бройка. Идната седмица ще правя...  нещо интернационално, че без конци ми е по-лесно 😁
Да се запиша с един козунак от миналата седмица
Скрит текст:
Open Mouth Страхотен! По коя рецепта са тия конци и плете ли се нещо че да стане така,  с олио ли се меси или как? Уау! Trophy

Общи условия

Активация на акаунт