Имаме ли право да отправяме забележка към чужди деца?

  • 16 532
  • 415
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 42 049
Само защо ни нападаш? Ние написахме, че не ни харесва, но не се караме или друго, а търпим. И оценяваме, когато виждаме, че родителите се стараят, а не си гледат кефа. Какво повече искаш?

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 21:28 от Черна станция

# 406
  • София
  • Мнения: 35 332
Е хубу, не разбра ли, че търпим децата и старанието, не търпим капитулацията и безразличието на родителите?

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Аз пък се и карам. Честно. Аз няма от къде да знам дали детето няма диагноза. Виждам зверилник - викам управителя, правя забележки на родители и деца. Аз не съм отишла на заведение за да ми е гадно.

# 408
  • Мнения: 12 043
В огромен брой случаи може да се предположи с голям процент на достоверност какво може да се очаква от заведението. И заведението се подбира, така че (почти) да са изключени изненади. Освен, ако не е друг град или по друга причина да има недоразумения.
На СПА, на басейн не ми пречат деца, които се кикотят, шумят и пръскат. По-напред бях писала за французойката, която научи децата да запушват отвътре (не им зная името на приспособления та), че да пръскат.
Обаче, много ми е гнусно, като вземат двойки да се натискат и целуват по ъглите на басейна, особено ако наоколо има и деца.Или възрастни в ресторант, които държат всеки в обсега на ресторанта да им чуе разговорите, вкл и по телефон. На дете за шума да направиш забележка, на възрастен, как?

# 409
  • Мнения: 10 492
Още помня как в зората на демокрацията седяхме с мъжа ми във виенската сладкарница на Японския хотел - сега май, че е Маринела, много имена смени тоя хотел. На съседна маса имаше доста голяма компания от яки момчета, наскоро сдобили де с мобилни телефони (тогава бяха рядкост). Е, успяхме да се изнесем малко преди да оглушеем - такова викане не помня да съм чувала друг път.

# 410
  • При семейството си
  • Мнения: 6 706
Никого не съм нападала, хубу ли или лошо, каквото съм разбрала, толкова. Споделям опит.

# 411
  • Мнения: 13 558
Къде свършва "и ние сме хора и ни си ходи на ресторант" и правото на другите да прекарат приятно в ресторант без да бъдат обезпокоявани от тези около тях.

По повод на написаното от poni69, наскоро имах подобна случка, седнали сме с 2 приятелки в ресторант на обяд и не можем да си чуем приказката от шумна компания млади мъже, бяхме единствените 2 заети маси в ресторанта. Помолихме сервитьора да ги помоли да не шумят повече. След 5 минути се върна с една бутилка вино и каза че е извинение от младите мъже за неудобството и ще се постараят да са по-тихи и наистина станаха по-тихи.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 09:21 от zari65

# 412
  • Мнения: 21 756
Със същата вероятност можеха и да ви теглят една майна и да кажат  като искате тишина да си стоите у вас.
Даже бих казала че е огроооомно изключение чак  да ви пращат  вино. Предполагам, че са ви го  пратили, защото сте жени, а не заради това, че са били шумни.

# 413
  • Мнения: 4 234
Къде свършва "и ние сме хора и ни си ходи на ресторант" и правото на другите да прекарат приятно в ресторант без да бъдат обезпокоявани от тези около тях.

По повод на написаното от poni69, наскоро имах подобна случка на обяд, седнали сме с 2 приятелки в ресторант на обяд и не можем да си чуем приказката от шумна компания млади мъже, бяхме единствените 2 заети маси в ресторанта. Помолихме сервитьора да ги помоли да не шумят повече. След 5 минути се върна с една бутилка вино и каза че е извинение от младите мъже за неудоството и ще се постараят да са по-тихи и наистина станаха по-тихи.
Впечатлена съм, браво!

# 414
  • Мнения: 3 789
Към моите деца, конкретно, нямам против и дори бих била благодарна, ако учители, родители на други деца и дори случайни минувачи отправят забележки при неуместно държание. Не ми харесва масовият резултат, който се наблюдава, когато разчитаме само и единствено родителите да възпитават бъдещите ни колеги, съседи, изобщо членове на обществото.

# 415
  • Мнения: 13 558
Със същата вероятност можеха и да ви теглят една майна и да кажат  като искате тишина да си стоите у вас.
Даже бих казала че е огроооомно изключение чак  да ви пращат  вино. Предполагам, че са ви го  пратили, защото сте жени, а не заради това, че са били шумни.

Мястото не е от типа, където би се допуснало такова нещо. Grinning

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 12:57 от zari65

Общи условия

Активация на акаунт