Български филми и сериали - На раздумка за българското кино и телевизия (тема 2)

  • 41 838
  • 515
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 580
От някакъв сайт за програми намерих 17 март от 23:25 по БНТ 1

# 76
  • Мнения: 2 058
Много хубава тема. С риск да предизвикам гневни реакции - "В сърцето на машината" не ми хареса. Започна добре и постепенно мина в някаква поетично-романтична антиреалистична фантасмагория при която в най-напрегнатия момент когато секундите са важни, два персонажа сядат спокойно и започват един осем минутен диалог за живота. В това време другите, разбира се не правят нищо. След диалога действието продължава... до следващия подобен диалог.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 6 963
На мен също не ми харесаха философските диалози за живота и вселената. Но от друга страна ми хареса като визуален и кинематографичен продукт и начин на заснемане. В това отношение беше доста изпипан и на светлинни години от много български филми.

# 78
  • Мнения: 4 616
Жълт олеандър, хубав ли е този филм?Да не е някаква психария и насилие. Аз нещо не харесвам Китодар като образ (иначе човека си е много добър актьор) и от много време му се чудя да го гледам ли?

# 79
  • Мнения: X
Гледах "Блок" и ми хареса! С Димо Алексиев, Дарис Симеонова и Любо Нейков! Има го в кината сега. Надявам се след време и в някоя от платформите.

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
"Блок" и аз го гледах и също ми хареса. Леко странен, но с интересни хрумки. Особено с героите на Дария и Димо.


От профила на Стефан Вълдобрев във ФБ
Цитат
На финала съм на едно четиримесечно филмово приключение. По 12 часа всеки ден, от януари до сега, с тези прекрасни колеги. Очаквайте скоро.

# 81
  • Мнения: 6 994
Кой е този филм?

# 82
  • Мнения: X
Да! И не само на Дария и Димо. На мен Любо ми е любим, но като цяло всички истории са интересни! "Блок" си заслужава гледането, нетипичен български филм.


"Блок" и аз го гледах и също ми хареса. Леко странен, но с интересни хрумки. Особено с героите на Дария и Димо.


От профила на Стефан Вълдобрев във ФБ
Цитат
На финала съм на едно четиримесечно филмово приключение. По 12 часа всеки ден, от януари до сега, с тези прекрасни колеги. Очаквайте скоро.

# 83
  • София
  • Мнения: 23 051
Бих го гледала заради положителните коментари тук, иначе трейлърът изобщо не ми хареса и ако съдех по него не бих му обърнала внимание изобщо.

# 84
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Нищо няма още за него. Текстът към публикацията е това, което съм цитирала. Те сега привършват снимките сигурно. Ще чакаме и ще видим.

# 85
  • Мнения: X
Доколкото следя сторита се казва "Алфа", но какво ще е само времето ще покаже
Нищо няма още за него. Текстът към публикацията е това, което съм цитирала. Те сега привършват снимките сигурно. Ще чакаме и ще видим.

# 86
  • Мнения: 612
Гледах "Чалга" и съм впечатлена. Очаквах нещо доста посредствено, особено заради снимането с телефон, но напротив. Особено съм изненадана от играта на Цвети Стоянова - много добре. Хваща те за гърлото филма и добре, че е с хепи енд, инак горчилката щеше да ми дойде в повече.

# 87
  • София
  • Мнения: 23 051
Не ми хареса особено "Чалга". Лично на мен частта с проблемите на Роза ми остави по-голям отпечатък и темата за чалгата ми беше второстепенна. Не ми допадна, че са вкарали и развили  толкова сериозна тема във филм, в който уж претендира, че основната му идея е друга.
Знам, че малко завоелирано звучи, но не искам да разкривам части от сюжета.

# 88
  • София
  • Мнения: 27 310
Пусната е нова анкета! 🙂

Двата нови родни сериала на БНТ приключиха.
Сравнете ги и ги оценете така както ги усещате! Simple Smile

# 89
  • Мнения: 5 819
И двата сериала ги следях, като преди да започнат си мислих, че Вина може и да не ми хареса особено, но бях напълно убедена и тотално развълнувана относно Войната на буквите, дори създадох за пръв път тема тук, да го възхваляваме и обсъждаме. Joy Когато започнаха всичко се преобърна на 180 градуса - съответно гласувах за Вина много добър, не с отличен единствено заради финала, който не ми допадна и нямаше общо с линия, която следваха през целия сезон. И ако можех да гласувам с по-малко от слаб за Буквите щях, не ми достигат думи да изкажа възмущението си от него.

Не се ли задава някой нов сериал на БНТ, ако може да не е исторически? И кога ще започне втори сезон на Дяволското гърло някой има ли представа пролетта или чак есента би трябвало?

Общи условия

Активация на акаунт