Раздяла

  • 7 096
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
SmileЗдравейте, следя форума от дълги години и знам, че какъвто и проблем да имаш отговорите са тук:smiles:
Имам нужда от съвет и неутрално мнение, благодаря ви много.
Имам връзка с приятелката си от 8години и живеем заедно от 7, аз на 29г тя на 27г(без деца)
Преди седмица след поредния скандал тя каза да се разделим и аз се съгласих, следващите дни се опитах да оправя нещата(живеем заедно все още, трябват ми 10дни да се изнеса) и да предложа да скрепим положението но тя отказва. Ту говори с мен, после спира, после пак започва да говори с мен, седи и плаче, когато се опитам да говоря с нея цевилизовано, започват нападки защо преди не говорише така с мен, не съм ти дължна, не искам да те слушам и т.н. Разбирам е, че не ми е длъжна и затова не е насилвам за нищо.

В последните 2-3години тя има постоянни изисквания към мен, как съм се държал от типа: не съм си миел съдовете, бил съм арогантен и груб към външни хора, доста заядливи и уронващи достойнството на другия човек нападки. Аз също не съм бил ангел, една идея по ревнив съм и по директен, за мен когато има проблем сядам и го казва, очаквам да го решим заедно и да работим по въпроса, тя е от хората ,,Как не се сещаш какво ми е"" ,,100 пъти вече съм го казвала"" и т.н.
От самите караници, когато тя види, че на мен ми е зле и искам да поговорим, тя скача и започва да напада още по свирепо, докато когато аз видя, че на нея е зле спирам и се опитвам да е успокоя.
В цялата картинка най-големия ми проблем за тази раздяла е че това е първата ми връзка, не говоря за сексуален партньор, но първата ми връзка в която съм се влюбил, разкрил като човек и сме изградили малки символични неща между нас, изключително съм превързан към нея, иначе щеше да съм си тръгнал още от както започна да се държи потресаващо, но да кажем малките  сладки неща и думички във връзката ни ме спираха.
Сега се притеснявам, че никога няма да намеря такава любов повече, дали не е илюзорно чуство от първата найвна детинска любов, проточила се дълго във времето? Просто света ми все едно рухна.
Не се претеснявам че ще остана сам до края на живота си, висок съм с добро телосложение, печеля около 7-8хиляди на месец, жените ме харесват и постоянно се опитват да говорят с мен(бизнесът ми е такъв, че постоянно съм в контакт с жени), но аз съм по патриархален човек и държа много на семейството и любовта.
Мъжете, след такава връзка успяхте ли да се влюбите по-силно в друга жена? Да сте щастливи с нея и да сте готов да дадете всичко? Дайте някои друг съвет за по-бързо приживяване.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 22:27 от Bulszowr

# 1
  • Мнения: 1 522
Събирането е рядко срещан феномен и в повечето случаи не е успешно. Но събирането не минава през тертипа като по романтичните филми. Вместо да я спамиш, трябва тотално да спреш комуникация с нея и да тръгнеш по свой път. Трябва да станеш независим с интересен живот. Тя сама ще те потърси, ако спреш да я търсиш. И така като те потърси не трябва да си лесен и да го играеш по-студено. Така ще й се увеличи привличането към теб. Но ако продължиш да я спамиш, само още повече ще я отблъснеш. Ако й се молиш, ако плачеш, ако правиш драми, ако го играеш романтик в този момент - тя само ще бяга от теб и ще се отврати и скоро ще те намрази.

# 2
  • Мнения: 5
Да, разбирам те. Не съм такъв типаж да седне да се моли, реве и да се изкарва някаква жертва на обстоятелства. Приемам си грешките и си нося кръста както се казва. Мисля даже, че най-доброто решение е раздялата, виждам добрите моменти, но вече виждам и всички лоши. Въпроса е тази привързаност и обич, дали ще мога някои ден да ги имам към друг човек, това е първата ми връзка и наистина бях изключително искрен с момичето, преди нея съм имал много забежки, защото работих в дискотека, но са били само секс.

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Въпреки, че леко надушвам пързалка с тая заплата и външен вид, все пак ще дам и моите 5 стотинки.
А защо трябва да играе игрички, за да я връща?!
Детската градина...

Как издържаш?! Що за връзка е това - непрекъснати скандали? Едно и също се повтаря в такива теми, но и аз ще го кажа - ако се натоварвате, по-добре се разделяйте. С партньора трябва да ти е леко, хубаво и приятно. 
Всичко в този живот може да се преживее, всичко, колкото и трудно да изглежда. Не знаем на какво сме способни, докато не ни се случи нещо, което трябва да преживеем. Но.... теб всъщност въобще не те виждам да си се отчаял и да страдаш...
Дори не разбрах причината за раздялата....

# 4
  • Мнения: 5
Въпреки, че леко надушвам пързалка с тая заплата и външен вид, все пак ще дам и моите 5 стотинки.
А защо трябва да играе игрички, за да я връща?!
Детската градина...

Как издържаш?! Що за връзка е това - непрекъснати скандали? Едно и също се повтаря в такива теми, но и аз ще го кажа - ако се натоварвате, по-добре се разделяйте. С партньора трябва да ти е леко, хубаво и приятно.  
Всичко в този живот може да се преживее, всичко, колкото и трудно да изглежда. Не знаем на какво сме способни, докато не ни се случи нещо, което трябва да преживеем. Но.... теб всъщност въобще не те виждам да си се отчаял и да страдаш...
Дори не разбрах причината за раздялата....

Относно заплатата, не работя на заплата и това е действителната сума. За външния вид, не съм арнолд шварценегер но, не съм от мъжете 1.75 носещи кецове високи колкото токче за да изглеждат 1.80.
Въпроса е, че е първата ми голяма любов и съм се разкрил пред нея като човек, дали си заслужава да се боря, като тя найстина на моменти е крайно груба или просто да мине време и да намеря по голяма любов. Също бих се радвал на съвет от човек минал през такъв тип неща и в момента щастливо женен с деца за друга😀😀

# 5
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Дали си заслужава ние съвсем непознати анонимници в някакъв форум няма как да знаем. Това е твоя преценка и твое решение.
Тя не е била такава през всичките години, нали така? Сигурна съм, че не е станала и вчера такава, че да не можеш да я търпиш. Тоест ти с години живееш с нея, знаеш най-вероятно какво я е провокирало. За да не вървят нещата, и двамата във връзката имат участие, да не употребявам "вина". Ти си познаваш момичето. Казваш, че виждаш и лошите моменти. Щом надделяват, щом не се чувствате добре един с друг, приключвате.
Иначе времето лекува. Пък и сте много млади...
Няма човек, който да не е минал през някаква нещастна любов, раздяла, следваща връзка... Включително и аз.

# 6
  • Мнения: 46 511
Повечето със семейства и деца са минали през поне една такава раздяла. Рядко става само с една връзка. Така че - спокойно давай напред.

И си извади поука от станалото. Помисли обективно и без излишни драми, дали наистина хигиената ти е на ниво и дали приовяваш грубост към околните. Това са неща, които могат да се превърнат в проблем и в следваща връзка.

# 7
  • Мнения: 5
Повечето със семейства и деца са минали през поне една такава раздяла. Рядко става само с една връзка. Така че - спокойно давай напред.

И си извади поука от станалото. Помисли обективно и без излишни драми, дали наистина хигиената ти е на ниво и дали приовяваш грубост към околните. Това са неща, които могат да се превърнат в проблем и в следваща връзка.
Благодаря, да най-доброто решение е да си взема поуките какъв човек искам до мен, защоро тук от среща не е това което искам ама пуста любов и привързаност и не си тръгваш, а относно за хигиената ми с околните, определено съм погледнал лошите си постъпки във връзката за да ги изчистя за напред.

# 8
  • Мнения: 3 121
SmileЗдравейте, следя форума от дълги години и знам, че какъвто и проблем да имаш отговорите са тук:smiles:
Имам нужда от съвет и неутрално мнение, благодаря ви много.
Имам връзка с приятелката си от 8години и живеем заедно от 7, аз на 29г тя на 27г(без деца)
Преди седмица след поредния скандал тя каза да се разделим и аз се съгласих, следващите дни се опитах да оправя нещата(живеем заедно все още, трябват ми 10дни да се изнеса) и да предложа да скрепим положението но тя отказва. Ту говори с мен, после спира, после пак започва да говори с мен, седи и плаче, когато се опитам да говоря с нея цевилизовано, започват нападки защо преди не говорише така с мен, не съм ти дължна, не искам да те слушам и т.н. Разбирам е, че не ми е длъжна и затова не е насилвам за нищо.

В последните 2-3години тя има постоянни изисквания към мен, как съм се държал от типа: не съм си миел съдовете, бил съм арогантен и груб към външни хора, доста заядливи и уронващи достойнството на другия човек нападки. Аз също не съм бил ангел, една идея по ревнив съм и по директен, за мен когато има проблем сядам и го казва, очаквам да го решим заедно и да работим по въпроса, тя е от хората ,,Как не се сещаш какво ми е"" ,,100 пъти вече съм го казвала"" и т.н.
От самите караници, когато тя види, че на мен ми е зле и искам да поговорим, тя скача и започва да напада още по свирепо, докато когато аз видя, че на нея е зле спирам и се опитвам да е успокоя.
В цялата картинка най-големия ми проблем за тази раздяла е че това е първата ми връзка, не говоря за сексуален партньор, но първата ми връзка в която съм се влюбил, разкрил като човек и сме изградили малки символични неща между нас, изключително съм превързан към нея, иначе щеше да съм си тръгнал още от както започна да се държи потресаващо, но да кажем малките  сладки неща и думички във връзката ни ме спираха.
Сега се притеснявам, че никога няма да намеря такава любов повече, дали не е илюзорно чуство от първата найвна детинска любов, проточила се дълго във времето? Просто света ми все едно рухна.
Не се претеснявам че ще остана сам до края на живота си, висок съм с добро телосложение, печеля около 7-8хиляди на месец, жените ме харесват и постоянно се опитват да говорят с мен(бизнесът ми е такъв, че постоянно съм в контакт с жени), но аз съм по патриархален човек и държа много на семейството и любовта.
Мъжете, след такава връзка успяхте ли да се влюбите по-силно в друга жена? Да сте щастливи с нея и да сте готов да дадете всичко? Дайте някои друг съвет за по-бързо приживяване.

Какво имаш предвид, че си патриархален? Затова ли не си миел съдовете?
В какъв смисъл си груб и арогентен с чужди хора?
Тези неща са доста отблъскващи наистина. Може би трябва да поработиш над комуникацията си с другите, и да намалиш нивото на патриархалност в следващите връзки.
А това, че държиш на любовта и семейството, не се води патриархалност.

# 9
  • Мнения: 5
SmileЗдравейте, следя форума от дълги години и знам, че какъвто и проблем да имаш отговорите са тук:smiles:
Имам нужда от съвет и неутрално мнение, благодаря ви много.
Имам връзка с приятелката си от 8години и живеем заедно от 7, аз на 29г тя на 27г(без деца)
Преди седмица след поредния скандал тя каза да се разделим и аз се съгласих, следващите дни се опитах да оправя нещата(живеем заедно все още, трябват ми 10дни да се изнеса) и да предложа да скрепим положението но тя отказва. Ту говори с мен, после спира, после пак започва да говори с мен, седи и плаче, когато се опитам да говоря с нея цевилизовано, започват нападки защо преди не говорише така с мен, не съм ти дължна, не искам да те слушам и т.н. Разбирам е, че не ми е длъжна и затова не е насилвам за нищо.

В последните 2-3години тя има постоянни изисквания към мен, как съм се държал от типа: не съм си миел съдовете, бил съм арогантен и груб към външни хора, доста заядливи и уронващи достойнството на другия човек нападки. Аз също не съм бил ангел, една идея по ревнив съм и по директен, за мен когато има проблем сядам и го казва, очаквам да го решим заедно и да работим по въпроса, тя е от хората ,,Как не се сещаш какво ми е"" ,,100 пъти вече съм го казвала"" и т.н.
От самите караници, когато тя види, че на мен ми е зле и искам да поговорим, тя скача и започва да напада още по свирепо, докато когато аз видя, че на нея е зле спирам и се опитвам да е успокоя.
В цялата картинка най-големия ми проблем за тази раздяла е че това е първата ми връзка, не говоря за сексуален партньор, но първата ми връзка в която съм се влюбил, разкрил като човек и сме изградили малки символични неща между нас, изключително съм превързан към нея, иначе щеше да съм си тръгнал още от както започна да се държи потресаващо, но да кажем малките  сладки неща и думички във връзката ни ме спираха.
Сега се притеснявам, че никога няма да намеря такава любов повече, дали не е илюзорно чуство от първата найвна детинска любов, проточила се дълго във времето? Просто света ми все едно рухна.
Не се претеснявам че ще остана сам до края на живота си, висок съм с добро телосложение, печеля около 7-8хиляди на месец, жените ме харесват и постоянно се опитват да говорят с мен(бизнесът ми е такъв, че постоянно съм в контакт с жени), но аз съм по патриархален човек и държа много на семейството и любовта.
Мъжете, след такава връзка успяхте ли да се влюбите по-силно в друга жена? Да сте щастливи с нея и да сте готов да дадете всичко? Дайте някои друг съвет за по-бързо приживяване.

Какво имаш предвид, че си патриархален? Затова ли не си миел съдовете?
В какъв смисъл си груб и арогентен с чужди хора?
Тези неща са доста отблъскващи наистина. Може би трябва да поработиш над комуникацията си с другите, и да намалиш нивото на патриархалност в следващите връзки.
А това, че държиш на любовта и семейството, не се води патриархалност.

Относно миенето на съдове, не, не е да не съм ги миел защото съм ганЬо и жената ми е чистачка. Просто моят ден е много динамичен, минавам през вкъщи хапвам и отивам да тренирам, връщам се късно след като цял ден съм работил с клиенти и просто примерно забравям да измия чиния или чаша от кафе, ако аз срещна на приятелката си съдове в мивката просто бих ги измил вместо да се карам, защо не е измито😂
Относно груб и арогантен с чужди хора, имам предвид че когато съм попадал на индивиди седящи на масата и тръскащи се с какво образование и работа са, бързо съм ги поставял на място и настъпвал, мразя просто хора, които се натягат.
А относно патриархата, никога не съм бил чубанин, просто предложението ми е било нека аз да се погрижа за сметките, сигурността и мъжките задължения, ти просто сготви, почисти и направи от апартамента дом, аз мога да печеля добре, тя може да чисти по добре от мен, не виждам какъв е проблема всеки където е силен да допринася.
Благодаря искрено за съвета.

# 10
  • Мнения: 25 738
Кризата на 7-мата година. Нормални неща.
Хората, които са от толкова време заедно обикновено имат по едно две деца и живота ги е завъртял. Вие сте сами и сивото във връзката ви взема превес.
Относно неизмитото и аз се дразня ако намеря оставена засъхнала мръсна посуда. И хич не съм от лудите чистофайници.
Та по темата. Мисля, че мача е свирен във конкретния случай. Хубаво е автора да се старае малко повече във следващата си връзка. Човек се учи от грешките си все пак.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Добро утро, четох няколко пъти. Смятам, че за момичето този дом, който искаш да създаде, Авторе, е празен. Никоя жена няма за цел на живота си да чисти, готви защото видиш ли била по-добра в това. Задушил си я и тя вече е наясно. Затова се държи така. Най-вероятно ще се разделите, защото не е нейното да ти е аксесоар, има повече в това момиче, като чета на какво реагира.
Дали ще се влюбиш отново, да разбира се. Един съвет - потърси си партньорка, не домакинка.
Описал си се като за продажба - толкова съм висок, толкова печеля, но докато те чета и в теб смятам, че има повече от фитнес и портфейл.
Ако искаш направи един последен опит - попитай момичето дали не си я задушил, това ли я тормози.
Тръгнах си така преди 10 години от мъж, с който бяхме изчерпали отношенията си.

# 12
  • Мнения: 3 185
С тези 7 хилки на месец да си бяхте купили миялна. Grinning

# 13
  • Мнения: 25 600
И домашна помощница могат да си позволят. Simple Smile

Нещо ти куца, ПР-ът, младеж. Още няколко поста и направо ще се самообесиш. Остави само хвалбата за външността и доходите, сигурно ще се намери някоя бяла птица да ти се върже.

# 14
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 861
Снощи писах, че целта на темата ми се струва момъкът да се самопредложи, а не да търси съвети. Ама съм изтрита, не знам защо... И да се е разделил действително с гаджето, нещо не ми се струва страдащ и отчаян. Даже леко доволен по-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт