Запалени по плетенето - 3

  • 177 885
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 550
Снежи, коте, дал бихте споделили и с нас сайта, в който има такива красиви неща?

Схемат на ръкохватките я има в линка, който беше дала Снежи на 3. страница, от един форум е.

# 76
  • Мнения: 498
Една страница от Клуб Осинка, където е бялата жилетка, която аз се опитвам да направя и други такива модели със "завъртулки".

От тук са ръкохватките, малко по-надолу на тази страница.

Всъщност препоръчвам целия плетачески форум от този сайт. Има много интересни "хрумки", жалко че повечето са от преди около месец. Не знам защо напоследък не публикуват.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 17:19 от Snejana_G

# 77
  • Мнения: 1 608
СнежанаГ, как ще оформяш деколтето на предницата, в смисъл как ще свиваш, на бялата жилетка newsm78. Мъниста мислиш ли да сложиш?

Разгледах схемата - сложни са ми. Embarassed

# 78
Здравейте,аз не мога да плета,освен най-обикновенното което,но то е нищо,но много се вдъхнових от изплетините от вас неща  bouquet и много искам и аз да се науча няма ли някаде ръковадство за начинаещи,но на български,че съм скарана с езиците

# 79
  • Мнения: 3 550
Дудинка, обсъждахме тук, че е много добра книгата ПЛЕТЕНЕ FOR DUMMIES, но нещо он-лайн на български не ми е попадало.
Снежи, този пуловер като го гледах отдалеч ми се стори, че това са дупчици. Като го видях отблизо с мънистата малко се разочаровах. Май с дупчици по-красиво ми се струваше.

Момичета, а говори ли ви нещо дължината на нишката в едно чиле от 100 гр.? Можете ли да се ориентирате напр. колко бримки/реда ще излязат при плетене на препоръчаните върху етикета игли?

# 80
  • София
  • Мнения: 1 494
Здравейте, аз не съм голям специалист плетач, преди съм си плела няколко блузи, чорапи и терлици. Обаче разгледах красотите в темата, изплетох едни терлички на бебчо и сега искам да му изплета пуловерче.
Моля ви ако имате линкове към списания или сайтове с моделчета за бебешки пуловери, да ми пишете Hug
А колко грама прежда отива горе долу за пуловер на 8-месечно? Разглеждах преждите по магазините, можете ли да ми препоръчате някоя марка?
Мерси  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 550
Добре дошла! Това е детската секция на сайта www.knitty.com. Прегледай и двете ни стари теми, ще  намериш линкове на първа страница на тази тема.
http://knitty.com/archiveKIDSWEAR.html
Според мен 100 гр. стигат. Отдавна не съм купувала прежда и плетях от остатъците вкъщи. Наскоро ми препоръчаха прежда КАРИ, сега плета от нея и много ми харесва, пухкава и мекичка е, 60% вълна. Ако ти трябва нещо за напролет, за бебе бих избрала 100% памук. На тая възрост все още и двете юмручета са в устата и сигурно постояно ще се дави от мъхчетата на пухкавите прежди. Hug

# 82
  • Мнения: 1 608
Момичета, а говори ли ви нещо дължината на нишката в едно чиле от 100 гр.? Можете ли да се ориентирате напр. колко бримки/реда ще излязат при плетене на препоръчаните върху етикета игли?


Принципно да, говори ми за какво ще ми стигне, мога и грубо да направя някакъв разчет за бримките.
В Книгата Плетене.... на стр. 71 има  разчет по вид прежда/дебелината на иглите/бр. бримки на всеки 2,5см
Бабъл за деца ти препоърчвам - Бебе, Тера, Мимоза, Калина, Орхидея. От тях само в Орхидея има вълна, другите са акрил.
Лори и Кари са много хубави прежди, много неща съм плела от тях, но не са подходящи за бебета според мен, заради вълната, която в Орхидея е по фино обработена и преждата е по-мека. 100гр. мисля, че са достатъчни.

# 83
  • Мнения: 1 072
ТУК ще качвам книжки и списания. Ако ви е интересно, проверявайте.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 494
Здравейте, благодаря за бързите отговори.
Аз още преди да ги прочета на разходката взех 100 гр Орхидея, хареса ми преждата и цвета и сега ще гледам моделчета. Радвам се, че съм уцелила вида на преждата, а и не ми се искаше да е 100% изкуствена.
 Hug

# 85
  • Мнения: 1 608
Бабъл, какъв цвят си взе? Аз съм влюбена в оранжевия.

# 86
  • Мнения: 3 550
Тити, цял ден те мисля с този пуловер, който отсега не ти харесва. Много тъжно, че си вложила толкова труд, а нямаш удовлетворение. Доплети го и го украси с мъниста, може да ти хареса. Или го подари на свекървата, като подчертаеш, че за нея си го уплела. Ще се трогне, жената. Ако сте с различни размери и няма да `и стане, го подари в някой приют. Все ще му намериш някакво приложение.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 494
Добро утро!
Ами взех 100 гр синьо, ама не светло. Всъщност първоначалната идея беше да изплета терличките от предишната тема, бях ги направила, обаче с домашна прежда и исках да изплета едни и с по-хубава, след това реших че ще е пуловерче или жилетка, обаче като гледах моделчетата, детските и бебешките са много по-хубави, ако се добавят ленти от друг цвят прежда и дори да се започне с разноцветна лента отдолу и от началото на ръкава. Аз обаче вкъщи имах единствено черна прежда, която не става за целта. Ама нали ми беше голям мерак да почна с плетката (запалих се направо Laughing) и започнах с гръбчето, а смятам да взема и още един цвят за украса по-нагоре. Абе ще видим какво ще излезе Rolling Eyes Дори като преглеждах предишните теми, по едно време бях решила от тая прежда да започна едно пуловерче за себе си Wink, че тоя модел много ми хареса

Не съм се отказала и от него де, но бебчо ще е първи. В крайна сметка някой изплете ли го, за да го питам за напътствия после? newsm78
Той и мъжо голям мераклия на него пуловер да плета, ама с размер XL няма начин да се захвана Naughty Mr. Green

# 88
  • Мнения: 9 907
сериозно ли? Много мило от твоя страна Simple Smile аз скоро ще покажа някакви снимки, да не съм само по приказките Simple Smile за съжаление предложенията ти не ми вършат работа - свеки е три пъти колкото мен по размер. Но ще се получи нещо все пак.

# 89
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Здравейте!Аз напредвам с мантенцето,но искам малко помощ Praynig.Скоро ще стигна до извивката на ръкавчето,та въпросът е извивката ми е преди свивките,нали?А така няма ли да се дръпне после ръкава,като започна да свивам там newsm78?Кажете,вие как го виждате?

Общи условия

Активация на акаунт