Парфюмни размисли и страсти - 282 март 2023 г.

  • 46 249
  • 543
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 300
Благодаря за новата тема!
За пролетта имам Elie Saab Girl of now lovely, Ariana Grande Thank you next, Afnan Supermacy purple, Mancera Roses vanille.

# 46
  • Мнения: X
...
Иначе съм набелязала новия аромат на VCA Moonlight Rose. Страшно ми хареса тази роза, определено ще се оглеждам за оферти по-натам, само да се появи на повече места.
...

Тази роза е удивително хубава и присъствена, и уникално трайна!
В Дуглас я има с чувствително намаление сега.

Дайте малко отзив за тази роза, заинтригувахте ме.

Днес и аз се вдъхнових на тема рози и съм с това локумче:
https://www.fragrantica.com/perfume/Jo-Malone-London/Rose-Water- … e-2023-79464.html

Много ми допада, а за колон е доста трайно, от сутринта си го усещам много добре.

# 47
  • Мнения: 267
И докато все още сме на титулярната тема, ето един малко по-различен прочит на "Пролет". Поръчах на сляпо този парфюм,от който в бутилката са останали не повече от десет милилитра. Мноого ми харесаха отзивите във Фрагрантика. Ще споделя като пристигне:)
https://www.fragrantica.com/perfume/Centauri-Perfumes/Gaea-58689.html

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Благодаря за темата!

То направо звучи като да е напълно нов и различен парфюм.


За мен си е различен парфюм. Пръснах паралелно на двете китки този и първообраза и се развиха абсолютно различно. А ириса го усещам в косата и на следващия ден. До кожа си е явно, трябва да се пробва Wink
Благодаря за хубавата нова тема, муц.Revolving HeartsSparkling Heart И за мен новия ЛВЕБ Ирис няма нищо общо с иконичния ЛВЕБ ЕДП, този е съвсем различен и никак не ми хареса.По- скоро ми прилича на някой от фланкърите, не предлага нищо ново и няма да си го купя.Зареден е Armani My way le parfum, той пък изобщо няма общо с другите от линията, но и той не ме впечатли.На мен не ми е пролетно, нося си всичко, което харесвам.Парфюм за днес много любимият Van Cleef & Arpels BOIS DORE.Heartbeat Леко прибран ми е, но е красив.

# 49
  • Мнения: 31 154
Armani My way le parfum има в базата същата тубероза от предшествениците си. За мен са си сестри отвсякъде. Личи си, че са от едно семейство.

# 50
  • Мнения: 91
Благодаря за темата Heart . Пролетните ми парфюми още малко ще почакат,  все още съм на зимна тематика. С нетърпение чакам да се постопли за да видя как ще ми седи Après L'Ondée , тази нежна и ефирна утринна роса. Най-вероятно, за пролетта ще нося още Bouquet Ideale, Moonlight in Heaven , L'Initial  и Love don't be shy.

# 51
  • Мнения: 144
Честита Баба Марта (със закъснение Simple Smile, да ни донесе много здраве през 2023!
Пролетта за мен е преди всичко с ухание на момина сълза - заема повече от половината ни заден двор и макар да трябва да чакам да разцъфти чак до май, е вълшебно. Diorissimo, Muguet Porcelaine са на пълен работен ден от средата на март Simple Smile Доста нося също Шанелските Гардения и Мизия, както и една от абсолютните ми любови, No. 5 L'Eau, невероятно пристрастяващ (не само според мен - констултантката ми в Шанел, с над 25 години стаж в "пробутването" на Петицата, както сама се изрази, твърди, че L'Eau се харесва много повече, включително и от нея). Друга много обичана от мен пролетна нотка - ирис, ми доминира сезона с Hermes Hiris, Lutens Iris Silver Mist, FM Iris Poudre. Имам и Prada Infusion d'Iris, Lutens Clair de Musc, Insolence и Iris Ukiyoe, но почти не ги нося, сякаш не са ми достатъчно "чисти" (по принцип ме влече парфюмен пуризъм) Simple Smile. Пролетната ми роза е Aerin Rose de Grasse, буквално въздушна розова вода и е брилянтна, кристална и момичешки безгрижна в дни със сериозни температрурни амплитуди.
През последните няколко седмици съм с Валая и единственото Нарсизо, което (много) харесвам -  Rouge. Плюшеният, уютен мускус през зимата ми е класика!

# 52
  • Мнения: 7 418
jasmin tea, в предходната тема се бях изказала, че Moonlight Rose Van Cleef & Arpels ми прилича на Rose Prick Tom Ford. Днес пак си го пръснах - много силен, ярко-тъмен (заради многото пачули, мисля), има и роза, с дъх на Midnight Poison, сякаш, няма отмиване. Simple Smile Доста маскулинен ми е този Moonlight Rose, макар че с него за моя изненада получих комплимент.

Сравнявах го с Patchouli Blanc, с чуденка кой от двата парфюма да взема евентуално...

На този етап - нито един Simple Smile Simple Smile  Бялото пачули ми навя образа на Gucci Rush, който за мен е едно парфюмно недоразумение, макар и в известен смисъл шедьовър (няма да описвам какви нотки долавям в него; само като ги мисля, се изчервявам до цвета на флакона).

Това са мои лични асоциации и прилики, без претенция за обективност. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 31 154
Moonlight Rose Van Cleef & Arpel е много тежка кожена роза с ударни дози пачули. Доста мъжки, силен, мощен и отличителен. Не е за всеки вкус въобще. Развива се хубаво и е много излъчващ и траен.

# 54
  • Мнения: 511
Много ми харесаха новите Градини❤С удоволствие бих прибрала една стотичка за женския празник или по- нататък!

# 55
  • Мнения: 5 218
Много ми харесаха новите Градини
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Un-Jardin-a-Cythere-79225.html
Това ли е? Маслината сякаш леко ме притеснява, иначе изглежда приятна композиция.
За пореден ден нося Coco Noir, осъзнах, че ми прилича на парфюми като Мосю Ли и Туили. Не долавям в него характерната класическа нотка Шанел, но това в никакъв случай не е недостатък.

# 56
  • España
  • Мнения: 1 190
💐 за новата тема,densi !
От няколко дни съм неизменно с :
Принципно не съм толям почитател на бранда, но точно този им парфюм ме прави щастлива !
За осми март
Скрит текст:
предпочитам нова чанта 😉

# 57
  • Мнения: 18 298
Честит март!
С "Ле парфюм роял" на Ели Сааб съм тия дни, вече го усещам по-хубав и пръскам по-щедро. Joy
Много се радвам, че си купих един  "Аnge ou demon", него веднага го харесах при проба (а преди това и по пирамида). А и ме кефи името... Joy

# 58
  • Мнения: 857
Много се радвам, че си купих един  "Аnge ou demon", него веднага го харесах при проба (а преди това и по пирамида). А и ме кефи името... Joy
Споделете как е като трайност и шлейф на кожата, че и аз го заглеждам, макар това да е относително.

# 59
  • Мнения: 18 298
Още не съм го разносила хубаво, защото остана вкъщи, а аз заминах малко на почивка с по-малкия (30 мл.) "Ле парфюм роял", но като се върна, ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт