Неврологичен проблем, странно поведение при бебе

  • 9 557
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69 180
Добре е, че авторката е послушала инстинкта си , и е тръгнала по лекари.
Понякога съвети от типа нищо му няма, филмираш се, са много вредни и опасни.

# 46
  • Мнения: 47
Мили мами, нещата се задълбочават и стават необичайни. Усукването на ръцете се пренесе рязко в цялото ни ежедневие. Определено стана тревожен стереотип. Съмненията ми за Рет синдром, колкото повече чета и гледам клипчета, толкова повече се затвърждават.
Ужасно ми е. Намерих статия на двама невролога, които са си направили собствено проучване с две бебета с онанизъм, и при двете впоследствие това се оказва ранен признак за Рет синдром.
Появи се и честа раздразнителност, ръцете са някак хаотични. Има запек от цял месец, което също е симптом...Назначих гинетичен тест за утре. Не мога да дишам и живея с мисълта за това, нямам капка надежда Sad

# 47
  • Мнения: 2 889
Постоянно отварях темата ви за да видя дали има нещо ново и останах с впечатлението,че сте разрешили проблема,защото по-горе казвате ,че сте разбрали ,че има онанизъм и ми се стори ,че нещата ще се подредят. Представям си какво ви е ,пожелавам ви късмет и бебенцето да бъде живо и здраво ,дано намерите изход ❤️

# 48
  • Мнения: 661
Желая ви да се подредят нещата и всички да си отдъхнете

# 49
  • Мнения: 6 791
Направили сте най-доброто, пожелавам ви теста да отхвърли съмненията и това да е просто период, който да отмине когато бебето научи нови неща като пълзене и вървене.

# 50
  • Мнения: 47
Направихме теста, направо не съм на себе си. Как ще чакам толкова дни не знам. Втренчвам се в бебето като зомби. Вече се чудя изобщо нормално ли е бебе на нейната възраст ( 8 месеца) да си пипа пръстите, да ги събира в общ юмрук, да си ги стиска, да ги потупва една с друга, да ги кръстосва...Сякаш, когато няма нищо в ръцете си, има постоянна нужда да прави с ръцете си изброените неща
Какво правят бебетата с ръцете си изобщооо, много ми е злее?

# 51
  • Мнения: 2 889
Моя мъник след 2 седмици става на 8 м. Също понякога си гледа пръстчетата , а когато няма нищо в ръцете си поктоянно ги свива и върти все едно танцува ако ме разбираш ,много е смешен все нещо трябва да прави с ръцете и крачетата много е енергичен ,това което разказваш ми звучи съвмесем нормално не се притеснявай ❤️
Направихме теста, направо не съм на себе си. Как ще чакам толкова дни не знам. Втренчвам се в бебето като зомби. Вече се чудя изобщо нормално ли е бебе на нейната възраст ( 8 месеца) да си пипа пръстите, да ги събира в общ юмрук, да си ги стиска, да ги потупва една с друга, да ги кръстосва...Сякаш, когато няма нищо в ръцете си, има постоянна нужда да прави с ръцете си изброените неща
Какво правят бебетата с ръцете си изобщооо, много ми е злее?

# 52
  • Мнения: 252
Моят син е почти на 11 месеца. Постоянно си сгъва и разгъва пръстите на ръцете. Дъщеря ми също го правеше. Тя е на година и 11 месеца и отдавна спря. С нея какво ли не си мислех, клипчета гледах, диагнози поставях, тя си блъскаше и главата, въртеше я наляво-надясно, но сега знам, че нищо не значи това, стига да отшуми в един момент и да не е нещо необичайно за конкретната възраст.
Аа, друго се сещам пак от моите страхове. Постоянно следях дъщеря ми дали яде и с двете ръце и няма предпочитание на ръката. Няма да изпадам в подробности, за да няма още филми. Ами синът ми яде и с двете ръце, ама дам ли му лъжицата да държи - само с дясната, а лявата винаги е стисната в юмрук. Е, ама като си играе, си ползва ръчичките еднакво и ако ми беше първо дете, сигурно щях да го мисля и това.
Всичко ще е наред! Сигурна съм!

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 22:45 от dimi_

# 53
  • Мнения: 47
Radi99, dimi_: става въпрос конкретно за ръцете, но хванати заедно, а не поотделно какво прави с всяка ръка Sad

# 54
  • Мнения: 252
А като цяло как оценяваш поведението й? Усмихва ли се, радва ли се, като сте заедно, бърбори ли си на бебешки, физически как се развива? То и тук има голям диапазон кое кога прави всяко бебе, но ако всичко друго е наред и се развива нормално, си мисля, че това ще отшуми.

# 55
  • Мнения: 2 889
Рядко съм го засичала да си стиска и двете ръце ,защото той все нещо държи в ръцете си и се занимава. Подкрепям мнението на dimi_ преди мен ,ако е усмихната и си върши нейните бебешки неща най-вероятно с бебчето всичко е наред и това,което те притеснява ще отшуми,стискам палци да е така

# 56
  • Мнения: 47
dimi_: развитието при синдром на Рет хич не е от значение. Има децаз които се развиват нормално, без никакви индикации за проблем и всичко правят по месеците, когато се очаква. Регреса настъпва след 1- та година. Други пропускат етапи, като обръщане, лазене или го правят в много късно месеци...и пак регрес. Моето бебе се обърна с 300 зора след 6-ят месец и го е правила не повече от 6 пъти. Тя просто като легне по гръб, само онанира. Не намира за нужно да се върти. Бърбори си как, Тата, баба, ам...но това също не е важно и не е фактор. Та накратко: има забавяне в двигателното развитие, има стереотипи с ръцете, реве без никаква причина, след малко се усмихва, онанира...Много червени лампи. Не вярвам на лекарите, че е добре. Смятам, че не могат по клинична картина да й сложат диагнозата Рет, защото е още малка и регреса не е настъпил. Тоест, те не могат да оценят например фината моторика, защото още си я има, очния контакт още си го има...Явно знанията ми стигат дотам, да кажат, че е Рет, когато детето стане като парцал и видимо се държи налудничаво в 100процента от времето. Силно се надявам да не се окажат права!

# 57
  • Мнения: 2 889
Моя син едва в края на 6я месец започна да седи на дупето си и то не стабилно,когато е по гръб изобщо не може да се обръща,по корем не може също ,просто си лежи та и аз се чудя това дете кога ще запощне да лази да се обръща и т.н . Аз не знам каква е тая болест за която говориш ,но силно се надявам да грешиш
dimi_: развитието при синдром на Рет хич не е от значение. Има децаз които се развиват нормално, без никакви индикации за проблем и всичко правят по месеците, когато се очаква. Регреса настъпва след 1- та година. Други пропускат етапи, като обръщане, лазене или го правят в много късно месеци...и пак регрес. Моето бебе се обърна с 300 зора след 6-ят месец и го е правила не повече от 6 пъти. Тя просто като легне по гръб, само онанира. Не намира за нужно да се върти. Бърбори си как, Тата, баба, ам...но това също не е важно и не е фактор. Та накратко: има забавяне в двигателното развитие, има стереотипи с ръцете, реве без никаква причина, след малко се усмихва, онанира...Много червени лампи. Не вярвам на лекарите, че е добре. Смятам, че не могат по клинична картина да й сложат диагнозата Рет, защото е още малка и регреса не е настъпил. Тоест, те не могат да оценят например фината моторика, защото още си я има, очния контакт още си го има...Явно знанията ми стигат дотам, да кажат, че е Рет, когато детето стане като парцал и видимо се държи налудничаво в 100процента от времето. Силно се надявам да не се окажат права!

# 58
  • Мнения: 252
Аз също не знам нищо за този синдром, но пожелавам от сърце да не се окаже това!

# 59
  • Мнения: 7
Здравейте. Моето бебе е на 5 месеца и половина. От два месеца на сам забелязах че стиска силно играчките постоьнно си лапа ръчичките става нервен пищи започва да рита с крака мята ръце общо взето смяна на памперса сие атракзия😅 Аз също бях притеснена тъй като все си държи дясната ръка на горе гледа я и движи пръстчета беше ми странно защо само дясната ръка защо прави едно и също защо все още някой път си събира очите или предимно е само едното дясното..имах толкова въпроси и страхове..но педиатърката ми каза чее напълно нормално то тепърва опознава светъ себе си нас също любопитен е все към нови и нови неща. Пропуснах дя отбележа че когато беше само на 3 месеца се опитваше да се изправи и от вда месеца почна сам да си държи главата да се оцръща че много хора му се чудеха как толкова малък пък така да прави ави дя прави бърза да порасне да опазнае светъ. Моят също привлича внимание плачейки или глезейки се но това е защото иска на ръце почнаха венците да го сърбят от много малък и става все нервен. Може и при вас да е така зъбките трудно излизат но пък еи така дразньт много детето. Не висрете лошо всичко е наред с детенцето ви.

Общи условия

Активация на акаунт