Нашите орхидеи – тема 41

  • 34 041
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 890
Marthina, това фалче е миди мултифлора. Казва се Kadiz. Много цъфтеливо и държеливо. Добре го е избрал мъжът Ви.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 2 134
Повече Орхидеи дори снимани и от този ъгъл са красиви. Направо се изкушавам, ако мога да поръчам от сайта, който си дала до адрес на моя близка в САЩ кори и торове, тя се прибира всяко лято.
Минах през Билла и се харесахме с тази красотичка
Благодарих на сина ми за хубавото цвете което ми е "купил" за 8-ми март Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 42
Има един сайт, който доста хора от България използват при онлайн пазаруване от чужбина - https://www.ggbg.bg/bg/services/shipments

Нямам идея дали покрива доставки от този сайт, но може да провериш. А ако имаш познат/роднина още по-хубаво! Аз съм носила какви ли не неща от хранителни добавки до семена (и в двете посоки), така че давай смело Blush

# 33
  • София
  • Мнения: 22 687
Дами, ползвали ли сте тази тор за орхидеите? Добра ли е?
Купих я от орхидеи. бг. Казаха ми малко да слагам от нея.

Последна редакция: нд, 05 мар 2023, 14:01 от Amiamo

# 34
  • Мнения: 1 253
Коя тор?

# 35
  • София
  • Мнения: 22 687

Сложих наново снимка в предния пост. Не знам защо преди не беше качена.

# 36
  • Мнения: 13 783
Дами, ползвали ли сте тази тор за орхидеите? Добра ли е?
Купих я от орхидеи. бг. Казаха ми малко да слагам от нея.



осмокот е това. тор с удължено действие. често я има в новозакупените саксии

# 37
  • Мнения: 22 781
Аз не им слагам тор, че
нещо ги бях уморила с един предишните ми, но ще си купя ако кажете какъв.

# 38
  • Мнения: 13 783
Аз не им слагам тор, че
нещо ги бях уморила с един предишните ми, но ще си купя ако кажете какъв.

дружески съвет - по-добре не торете. До сега няма умряла орхидея от НЕторене, но има доста пострадали от ПРЕторяване.

# 39
  • София
  • Мнения: 22 687
О. К. Хубавото на тази тор е, че става за други цъфтящи растения, там ще я използвам.

# 40
  • Мнения: 42
Слагайте по-малко тор, на половина на това, което пише в упътването. Според мен не-торените орхидеи в един момент изчерпват ресурсите си и тъй като не получават хранителни вещества от никъде, не цъфтят така добре. Фалчетата са гладни, другите видове са по-деликатни и там трябва да се внимава, но от опит ви казвам, че не-торена орхидея цъфти на 1/3 от възможносгтите си. Изпитано Hands V

# 41
  • София
  • Мнения: 3 890
Днес определено не ми е ден. Ще си седя кротко и ще чакам да свърши. Докато правех бели и с гърба си, успях да снимам Sparking sider. И онова зад него - в бяло и розово, което вече 5-6 месеца нито е хвърлило цвят, нито е мръднало на някъде.

 

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не цъфтящ фал нямам, за съжаление имам такива, които 2 години не са пускали нови листа. Ами взех тор за растеж и им сложих. Не се сещам какво друго да направя. Дано помогне. Растат корени, цъфтят, а листа йок. Мистерия.

# 43
  • София
  • Мнения: 940
Да ви покажа с какво се сдобих осмомартенски Simple Smile. Обаче докато съм гледала цветове, цветоноси не съм обърнала внимание на листата. Има едно-две листа като показаното на снимката. Трябва ли да ме притеснява?

Скрит текст:



Нещо не искат да се завъртят снимките....

# 44
  • Мнения: 15 018
За малко и аз да си сдобия със същото, обаче избрах друга. Много хубаво мирише.

Общи условия

Активация на акаунт